Strony

Stałe cykle na blogu

Dodatkowe strony na blogu

piątek, 24 czerwca 2022

Renowacja i polerowanie betonowej posadzki

 Witajcie :)

Beton to trwały, uniwersalny, doskonale nam znany materiał. Kiedyś kojarzył nam się z wielką płytą betonową, obecnie z halami przemysłowymi. W aranżacji wnętrz używany jest do wykończenia wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, skandynawskich, wnętrz w stylu nowojorskim. Najczęściej występuje w postaci posadzki betonowej. 

Betonowa podłoga ma wiele zalet. Jest trwała, nie chłonie wody, optycznie powiększa przestrzeń. Nadaje się do standardowych mieszkań i dużych, otwartych, loftowych przestrzeni. Łatwo utrzymać ją w czystości. Jest ekologiczna, powstaje z naturalnych materiałów. Sprawdzi się w każdym wnętrzu jak kuchnia, łazienka, kabina prysznicowa, hol, a nawet w salonie i sypialni. Podłoga betonowa jest bezspoinowa, wylewana na miejscu, może być również ułożona z gotowych płyt. Nie jest zimna i surowa, może być w różny sposób wykończona i pomalowana. Beton jest bardzo plastyczny, możemy odcisnąć na nim dowolny wzór np. desek, albo położyć na niego żywicę. Pomalować farbami akrylowymi, winylowymi. 

Posadzka betonowa to doskonały pomysł na wykończenie balkonu, tarasu, podjazdu, garażu. Sprawdzi się w każdej branży przemysłu, w powierzchniach magazynowych. Beton jest obecny w architekturze miast.

Betonowa posadzka jak każdy materiał budowlany potrzebuje z czasem renowacji. Polerowanie betonu to najlepszy sposób na jego wzmocnienie i uzyskanie wysokiej jakości, estetycznej powierzchni, idealnej do długiej i bezpiecznej eksploatacji. Beton polerowany zwiększa żywotność posadzki, jest wodoodporny, ekonomiczny, antypoślizgowy. Odbija dużą ilość padającego, naturalnego, dziennego światła. Jest łatwiejszy w utrzymywaniu czystości. Prezentuje się bardziej efektownie i estetycznie. Polerowanie betonu polega na szlifowaniu, polerowaniu, utwardzeniu, impregnacji posadzki. A specjalistą w tej dziedzinie jest firma VAWNIK, która szlifowanie wykonuje maszynami planetarnymi na sucho lub na mokro. Powierzchnię posadzki utwardza i impregnuje za pomocą wysokiej jakości preparatów opartych na nanotechnologii krzemianu.

Bardzo zniszczoną, starą, popękaną, często zagrażającą bezpieczeństwu użytkowania posadzkę betonową można podać gruntownej renowacji poprzez frezowanie i szlifowanie powierzchni betonowej metodą diamentową. Frezowanie pozwala nam wyeliminować nierówności, pęknięcia, uskoki, usunąć nadmiar materiału oraz przygotować podłoże do nałożenia właściwych środków naprawczych. Szlifowanie posadzki betonowej również polega na dokładnym zdarciu nierówności i wyrównaniu nawierzchni, jest to metoda mniej inwazyjna niż frezowanie. 

Beton we wnętrzach.

Beton w architekturze miasta.



Betonowa posadzka 
potrzebuje z czasem renowacji.


Warto zdecydować się na betonową posadzkę nie tylko w swojej firmie, ale również na terenie własnego domu lub mieszkania. Beton ma wiele zalet, ale jak każdy materiał budowlany z czasem ulega zniszczeniu. Dobrze wiedzieć, że są metody, które gwarantują renowację betonowym posadzkom.

Ciekawa jestem czy podobają wam się betonowe posadzki i co sądzicie o pomyśle takiej podłogi do mieszkania ?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


22 komentarze:

  1. Może kiedyś przyda mi się ta wiedza :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za takimi podłogami w mieszkaniu ale w biurach jak najbardziej. Pozdrawiam :-).

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam wygląda betonu połączonego z drewnem, mam nadzieje że kiedyś uda mi się w domu tak zrobić.

    OdpowiedzUsuń
  4. Takie dekorowanie wnętrz jest teraz bardzo modne na całym świecie.

    OdpowiedzUsuń
  5. Bardzo pomocny artykuł. Beton to dosyć wytrzymały materiał, jednak warto wiedzieć w jaki sposób o niego zadbać.

    OdpowiedzUsuń
  6. My własnie planujemy remont naszego domu :) Marzy mi się posadzka żywiczna. Tutaj https://polskiebudowlane.pl/portal/posadzka-zywiczna-jak-ja-wykonac/ znalazłam wskazówki jak ją wykonać i namawiam męża żeby się tym zajął. On lubi dłubać w domu i myślę, że posadzka wyjdzie mu idealna.

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja uwielbiam gresy drewnopodobne.

    OdpowiedzUsuń
  8. Posadzka mikrocementowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem na lata które jest nie tylko efektowne ale również komfortowe.

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo podobają mi się informacje na temat renowacji podłogi jakie tutaj można znaleźć.

    OdpowiedzUsuń
  10. Jeśli już pracujecie z betonem, to myślę, że warto byłoby sprawdzić sobie odpowiedni kalkulator, aby mieć pewność, że wszystko dokładnie przeliczymy i dobrze przeliczymy zużycie materiału. Kalkulatora można szukać na stronie https://studiodomu.pl/kubik-betonu-ile-wazy-i-ile-kosztuje-cena-m3-betonu-i-jego-waga/ . Lubię takie rozwiązania, bo mamy pewność, że kupujemy odpowiednią ilość materiału.

    OdpowiedzUsuń
  11. nie da się ukryć, że beton to bardzo uniwersalny materiał :D możemy mieć betonowe posadzki, ściany, płyty dekoracyjne do wnętrza, jak i płyty chodnikowe czy drogowe. beton w końcu jest odporny na wszelakie uszkodzenia i stosunkowo niedrogi, nic więc dziwnego, że jest szeroko wykorzystywany :D

    OdpowiedzUsuń
  12. Dobrze jest takie informacje posiadać.

    OdpowiedzUsuń
  13. myślę że kamień jednak byłby lepszy, bo ma naturalny połysk bez szlifowania, a jak jeszcze go się odpowiednio wyczyści to już w ogóle :D jest co prawda dosyć drogi, ale zawsze można sięgnąć po mieszanki, takie jak konglomerat, spieki, kompozyty, czyli najczęściej kruszywo kamienne z dodatkami np. żywicami

    OdpowiedzUsuń
  14. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń
  15. Dobrze jest to wszystko wiedzieć. Rewelacyjny wpis.

    OdpowiedzUsuń
  16. Te informacje są niezwykle istotne i ważne.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)