Witajcie :)
Dzisiaj zapraszam na temat z cyklu porady, porady życiowe. Telewizja od kilku sezonów "zasypuje" nas programami randkowymi typu Rolnik szuka żony, B&B Love, Moja mama i twój tata, Wiza na miłość. W tych programach ludzie szukają miłości, drugiej połówki. Jest tam wiele osób samotnych, po rozwodach. Niestety w Polsce z roku na rok wzrasta liczba rozwodów.
W 2023 r. do sądów wpłynęło 81 tysięcy pozwów rozwodowych, o 3 procent więcej niż w roku 2022. Najwięcej rozwodów mamy w dużych miastach, a przodują tu Warszawa, Poznań, Gdańsk, Kraków. Najmniej w Przemyślu, Łomży, Krośnie. Z danych GUS-u wynika, że 72 procent przeprowadzanych rozwodów dotyczy terenów miejskich, a zaledwie 28 procent wiejskich. Na 1000 nowo zawartych małżeństw rozpada się 460 w mieście, a 260 na wsi. Ludzie w wieku 20-30 lat potrafią zdecydować się na rozwód po kilku miesiącach, ale rozwód biorą też pary z 10-20 letnim stażem. Przybywa również rozwodów wśród seniorów. Zanim podejmiemy decyzję o rozwodzie warto próbować ratować związek podejmując się terapii małżeńskiej, mediacji, rozmów z seksuologiem czy zgłaszając się po porady do psychologa. Jednak nie zawsze da się uratować małżeństwo, wtedy jedynym rozwiązaniem jest rozwód.
Rozwód niesie ze sobą wiele konsekwencji. Po rozwodzie zmienia się całkowicie życie osób rozwiedzionych i ich dzieci. Jest podział majątku, ustalenie opieki nad dzieckiem. Są też alimenty.
Alimenty płacą najczęściej ojcowie na dziecko. Jednak były mąż może płacić również alimenty na żonę. Na zachodzie Europy czy w USA alimenty na żonę są czymś normalnym. W Polsce starają się o nie zazwyczaj kobiety bardzo zamożnych mężów. Jednak każda kobieta ma prawo do żądania wsparcia, jeśli jej życie po rozwodzie uległo znacznemu pogorszeniu, a nie może podjąć zatrudnienia z różnych powodów, takich jak opieka nad dziećmi czy problemy ze zdrowiem. Są kobiety, które nie pracowały przez okres małżeństwa i po rozwodzie są pozbawione środków do życia. Albo pracowały w niepełnym wymiarze godzin lub były na umowie o dzieło. Obowiązek alimentacyjny polega na zapewnieniu środków utrzymania w wysokości określonej przez sąd. Aby uzyskać pomoc w uzyskaniu alimentów dla siebie i dzieci warto zgłosić się o fachową pomoc do rozwodznia.pl. W Kancelarii Chojka znajdziemy pomoc w sprawach rodzinnych jak rozwód, podział majątku, opieka nad dziećmi, alimenty. O alimenty może również ubiegać się mąż od byłej żony. W kancelarii znajdziemy także pomoc psychologiczną, pomoc dla par.
Pamiętajmy, że alimenty nie muszą być wypłacane przez lata, często jest to okres krótki, dwa-trzy lata. Taki okres zwykle wystarcza by były małżonek poradził sobie sam w życiu pod względem finansowym. Nie którzy potrzebują więcej czasu.
Ciekawy i pomocny artykuł. Może być pomocny dla kobiet które szukają się do rozwodu.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam