środa, 15 maja 2019

Stylowy, butikowy gabinet lekarski

Witajcie :)

Inspiracji do urządzania wnętrz możemy szukać wszędzie, nawet w takich miejsca jak współczesne gabinety lekarskie. 
Z roku na rok w Polsce wzrasta liczba gabinetów lekarskich i prywatnych przychodni urządzonych estetycznie, z pomysłem, często według najnowszych trendów. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych od lat jest to już norma, aby pacjent czuł się w poczekalni i samym gabinecie komfortowo. Ładnie urządzone, estetyczne wnętrze wpływa na nas kojąco i poprawia nam nastrój. A jest to ważny aspekt by się dobrze czuć przed wizytą u lekarza. 
W Polsce pod względem aranżacji ośrodków zdrowia przodują gabinety stomatologiczne i ortodontyczne. Są urządzone nowocześnie, stylowo, często w klimacie skandynawskim lub vintage. Posiadają wygodne fotele i sofy w poczekalni, ozdobne oświetlenie, stoliki z kolorową prasą. Nie brakuje w nich świeżych kwiatów i roślin doniczkowych. Mają wyznaczone miejsce dla najmłodszych, tzw. kącik zabaw.
Do takich miejsc na pewno należy Ortolingwa, czyli Specjalistyczne Centrum Ortodoncji w Krakowie, które specjalizuje się w nowoczesnym i profesjonalnym leczeniu ortodontycznym, dla osób w każdym wieku. Możemy tam dobrać aparat ortodontyczny pod nasze potrzeby, nie tylko zdrowotne, ale i estetyczne. Dla osób wymagających, którzy nie chcą aby aparat był widoczny, są dobierane aparaty lingwalne. Więcej informacji o leczeniu w ośrodku Ortolingwa znajdziecie na stronie orto.info.pl
Wracając do tytułu dzisiejszego posta, chcę wam przedstawić pełen inspiracji, stylowy, butikowy gabinet ortodontyczny w Abingdon w Wielkiej Brytanii. Butikowy, glamour klimat tworzy ciemna kolorystyka, roślinne motywy, ekstrawaganckie oświetlenie, designerskie krzesła i welurowe fotele. Motywem przewodnim tej przychodni jest dmuchawiec, który w postaci ornamentu zdobi recepcję. Dmuchawiec pojawia się też w wielu miejscach na czarno-białej tapecie i jest inspiracją do oryginalnego oświetlenia w poczekalni. Jego bardziej graficzny motyw możemy zobaczyć na kafelkach. We wszystkich pomieszczeniach dominuje czarno-biała kolorystyka, z dodatkiem złota i ciemnej zieleni.

Tak przedstawia się stylowa i elegancka przychodnia ortodontyczna w butikowym klimacie, 
z motywem dmuchawca.


W poczekalni pojawia się złoty kolor. Całość tworzy glamour klimat 
z dodatkiem orientu. 

W gabinecie lekarskim pojawia się mocny, zielony akcent. 

Foto 1-13 armincoinc.com/portfolio oraz agortho.com

Nie tylko gabinety kosmetyczne czy medycyny estetycznej są eleganckie i stylowe. Gabinety lekarskie też powoli się zmieniają, zwłaszcza stomatologiczne i ortodontyczne. Profesjonalna usługa medyczna powinna wiązać się z wrażeniem estetycznym pacjenta zaraz po wejściu do poczekalni, a potem do gabinetu.
Ciekawa jestem co sądzicie o naszych, polskich gabinetach lekarskich, czy się zmieniają, czy mieliście przyjemność być w ładnie urządzonym ośrodku zdrowia ?  Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanej drugiej połowy tygodnia :))


9 komentarzy:

 1. wnętrze jest po prostu przepiękne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, fantastyczne nowoczesne wnętrze. W życiu nie pomyślałabym, że tak może wyglądać gabinet lekarski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby wszyscy ortodonci i dentyści mieli takie salony, to może w końcu przestałabym się ich bać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do takich gabinetów i poczekalni to i ja bym z chęcią poszła. Tym bardziej, że chyba właśnie znowu czeka mnie leczenie ortodontyczne.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm chyba jednak wolę porściejsze wykonanie bardziej gabinetowe :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz więcej osób w podobnych branżach stawia na takie urozmaicenie przestrzeni - i dobrze, bo człowiek w takim pomieszczeniu od razu czuje się jakoś lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wnętrze jest naprawdę świetne ^^ Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny gabinet chociaż ja bardziej stawiam na umiejętności i wiedzę lekarza niż na wygląd gabinetu.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)