sobota, 21 kwietnia 2018

Co to jest fundusz hipoteczny i jakie są jego zalety

Witajcie :)

Zakup mieszkania jest największą i najważniejszą inwestycją w życiu większości z nas. 
Część osób aby je kupić bierze kredyt na wiele, długich lat. Część wyjeżdża zagranicę, aby zarobić na własne mieszkanie. Gdy już je mamy, to musimy całe życie na nie pracować, aby je utrzymać. A czy mieszkanie może nam "oddać" kiedyś te pieniądze ? I tu pojawia się zagadnienie funduszu hipotecznego.
 Własne mieszkanie może być finansowym zabezpieczeniem na emeryturze. Emerytów w naszym kraju jest dużo, a w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. Wśród nich jest spora grupa osób starszych, którym emerytura starcza tylko na podstawowe potrzeby. Nie stać ich na przyjemności jak podróże, częste wyjścia do teatru, na koncert czy do restauracji. Problemy finansowe dotyczą często też samego leczenia. Osoby które mają ukończone 65 lat mogą poprawić jakość życia i żyć na wyższym poziomie. Posiadając własne mieszkanie mogą przenieść prawo własności na fundusz hipoteczny i otrzymywać tzw. rentę dożywotnią. Taka renta jest wypłacana co miesiąc i nie jest opodatkowana. Jej wysokość zależy od wieku właściciela mieszkania, od wartości nieruchomości. Jest to jednak spory zastrzyk gotówki i duży dodatek do zwykłej emerytury jaką wypłaca ZUS. 
Osoba decydująca się na takie rozwiązanie cały czas mieszka w swoim mieszkaniu i pobiera rentę dożywotnią. Może nawet wynajmować takie mieszkanie. Fundusz hipoteczny jest usługą finansową znaną na świecie od kilkudziesięciu lat. Najwięcej osób korzysta z niej w Wielkiej Brytanii i USA. W Polsce w przeciągu kilku lat pojawiło się kilka firm zajmujących się tą profesją. Jedną z nich jest Fundusz Hipoteczny Familia. Szczegóły ich oferty oraz więcej informacji o funduszu hipotecznym możecie znaleźć na stronie familiasa.pl.
Pojęcie funduszu hipotecznego jest cały czas u nas pojęciem nowym i nieznanym. Jednak warto zapoznać się z nim bliżej, by mieć finansową alternatywę na czas emerytury. Młode pokolenie Polaków przez lata pracuje na umowę zlecenie i o dzieło, więc może nie mieć w ogóle emerytury lub dostanie bardzo małą, wręcz "głodową" emeryturę. A takie zabezpieczenie jak fundusz hipoteczny może stać się prawdziwym ratunkiem w tej sytuacji.   

Z życia trzeba czerpać "pełnymi garściami" w każdym wieku. Czas emerytury to 
też czas rozwijania pasji i zainteresowań. O ile zdrowie pozwoli trzeba uprawiać 
sport, podróżować i cieszyć się życiem.


Foto 1-10 google.pl/seniorstravel

Foto 11 pl.pinterest.com

 Wysokie świadczenia na emeryturze pomogą zachować wysoki poziom życia do którego dana osoba jest przyzwyczajona lub podniosą poziom życia. Pomogą w realizacji wszystkich planów i potrzeb. Oprócz renty dożywotniej Fundusz Familia gwarantuje opiekę medyczną i prawną oraz możliwość korzystania z długoterminowej opieki domowej. Własne mieszkanie jest dla nas zabezpieczeniem na przyszłość i to od nas zależy co kiedyś z nim zrobimy.
Ciekawa jestem czy znane jest wam pojęcie funduszu hipotecznego czy jest to dla was zupełna nowość ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam ciepło wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Miłego weekendu z letnią pogodą :))


13 komentarzy:

 1. Aniu, bardzo ciekawy artykuł, przeczytałam z prawdziwym zainteresowaniem, nie miałam pojęcia, że taki fundusz istnieje. To może być naprawdę świetne wyjście dla wielu starszych osób.
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesujący artykuł Aniu, istotny dla każdego kto choć trochę myśli o przyszłości swojej i swojej rodziny.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepiej byłoby odkładać miesięcznie określoną kwotę (ok.15-20 procent wynagrodzenia), żeby móc odłożyć na dodatkową emeryturę. W przeciwnym razie trzeba będzie szukać innych rozwiązań. Na przykład takich, które opisałaś w poście :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tym tematem to ja jestem na bakier.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o takim funduszu, ale nigdy nie zgłębiałam tego tematu. Myślę, że dla niektórych osób jest to całkiem dobre rozwiązanie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I see your blog daily, it is crispy to study.
  Your blog is very useful for me & i like so much...
  Thanks for sharing the good information!
  ดูหนังออนไลน์

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest wiele funduszy, ale o tym mieszkaniowym słyszało mało społeczeństwa. Warto zainteresować się tym tematem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny blog. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przez długi czas szukałem opłacalnej karty kredytowej w Internecie. Jestem na urlopie macierzyńskim i ciągle siedzieć z dziećmi w domu, więc nie ma spaceru nad brzegiem czasie i macierzyństwo nie jest wystarczające. Ciągle opóźnione. Obie firmy zrezygnowało, choć kredyt na karcie było potrzebne na kilka tygodni, znalazłem odpowiednie warunki w miejscu Čerchov na stronie RacoonGo.com natychmiast wydane 1000. Już dałeś. Przy okazji kwota, którą początkowo widziałem. Skontaktuję się ponownie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Własne mieszkanie to jedno z największych marzeń jakie mamy. Dzięki kredytom hipotecznym możliwe dla większości do spełnienia. Na http://domywkredycie.pl/ znajdziecie porady jak o taki kredyt wnioskować, jak porównywać oferty i gdzie ich szukać. Nie ma co się obawiać na zapas, jeśli ma się stałe zatrudnienie szczególnie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przydatne informacje zostały tutaj zebrane. Wszystko napisane zrozumiale dla każdego

  OdpowiedzUsuń
 12. Super wpis. Wszystkie informacje jak najbardziej pomocne. Warto było tutaj zajrzeć.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)