wtorek, 18 września 2018

Jak prawidłowo pakować paczki do wysyłki w kraju i za granicę

Witajcie :)

Dzisiaj typowo poradnikowy post. A mowa będzie o pakowaniu paczek do wysyłki. 
W dzisiejszych czasach coraz więcej i częściej wysyłamy paczki na terenie naszego kraju i za granicę. Wysyłamy prezenty, przedmioty codziennego użytku, polskie, regionalne wyroby, rękodzieło. Obecnie możemy wysłać praktycznie wszystko, przedmioty dużego gabarytu jak meble, rower czy delikatne wyroby z ceramiki i szkła oraz elektronikę. 
Ważne, aby dany przedmiot stanowiący zawartość przesyłki był odpowiednio zabezpieczony i spakowany do wysyłki. 
Istotne są trzy elementy : kartonowe pudło, taśma i wypełniacz. Zamiast kartonowego pudła do przesyłki wykorzystujemy też często koperty bąbelkowe. Są one przeznaczone do transportu drobnych i miękkich rzeczy jak ubrania, maskotki, kable, artykuły papiernicze. I oczywiście na terenie naszego kraju. Gdy chcemy wysłać ubrania np. do Wielkiej Brytanii to już musimy użyć kartonowego pudełka. 
Kartonowe pudełko jest podstawowym materiałem ochronnym naszej przesyłki. Karton nie musi być nowy, ale nie może być uszkodzony, ani przetarty. Najlepszy jest karton 3 warstwowy, cieńszy może ulec uszkodzeniu. Kartonowe pudełko nie może być też ani za duże, ani za małe w stosunku do zawartości paczki. Zbyt duże może ulec zniszczeniu pod naciskiem innych paczek w transporcie. Zbyt małe może pęknąć pod naciskiem zawartości. 
Drobne przedmioty trzeba zapakować w mniejsze pudełka, a potem wszystkie w jedno duże zbiorcze opakowanie. Wrzucone luzem do jednego większego pudła będą się przesuwały w paczce podczas transportu i mogą się zniszczyć.
Kolejny ważny element to wypełnienie paczki. Wypełniacze które posiadają właściwości amortyzujące są potrzebne do zabezpieczenia zwłaszcza przedmiotów delikatnych, kruchych, o wysokiej wartości jak szkło, ceramika, elektronika.
Najczęściej stosowane wypełniacze to wypełniacz typu flopak czyli kostka styropianowa. Do elektroniki stosowany jest antystatyczny, ekologiczny skropak. Popularna folia bąbelkowa przydaje się do owinięcia praktycznie każdego przedmiotu. Gazety czy papier szary stanowią tylko dodatkową formę zabezpieczenia zawartości paczki, gdyż nie mają właściwości amortyzujących. 
Do zamknięcia naszego kartonu stosujemy tylko taśmy służącej do pakowania. Szkolne czy malarskie taśmy w tym celu się nie sprawdzają.
Więcej o prawidłowym pakowaniu przesyłek możecie poczytać na stronie speedpack.com.pl. Firma Speedpack świadczy usługi kurierskie w kraju i w Europie. Z ich usługi możemy skorzystać wysyłając każdą paczkę do Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji. Wystarczy wypełnić krótki formularz i już kurier przyjeżdża odebrać naszą paczkę do wysyłki.

Kartonowe pudło, taśma do pakowania i wypełnienie to podstawa każdej paczki, którą wysyłamy na terenie naszego kraju lub do innego kraju w Europie.




 Folia bąbelkowa przydaje się zawsze, zwłaszcza przy przedmiotach delikatnych 
i wartościowych jak elektronika.

Foto 1-7 bernard.fr



Gdy nasza paczka składa się z kilku małych pakunków to też warto każdy 
z osobna zabezpieczyć folią bąbelkową.
 Gdy zamiast pudełka wybieramy kopertę foliową tzw. foliopak to też musimy 
zabezpieczyć naszą przesyłkę folią bąbelkową.

Zyskujące na popularności wypełnienie ekologiczne czyli skropak. Jest pochodzenia 
roślinnego i rozpuszcza się w wodzie. 

Niewłaściwie zabezpieczona paczka po transporcie może wyglądać tak 
jak na załączonym zdjęciu lub gorzej.

A powinna wyglądać tak.
Foto 12-14 google.pl/packaging+of+the+parcel

Podstawowe zasady pakowania paczek przydają się nam w życiu codziennym. Źle spakowana paczka może ulec zniszczeniu lub w ogóle nie być przyjęta przez firmę kurierską do wysyłki. Wybór materiałów do pakowania paczek jest coraz większy, więc warto zapoznać się z nim bliżej. A dzięki nowoczesnym firmom kurierskim możemy przesłać praktycznie każdy przedmiot do rodziny czy przyjaciół w Wielkiej Brytanii czy Szwecji. 
Ciekawa jestem jakie wy macie doświadczenie w wysyłaniu paczek w kraju i w Europie ?




Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam ciepło wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanej drugiej połowy tygodnia:))


44 komentarze:

  1. Ja mam już chyba cały przegląd dobrze i źle zapakowanych paczek-to efekt zakupów internetowych. Świetny post Aniu!
    Pozdrawiam ciepło

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy i przydatny wpis :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wysyłałam już paczki za granicę i starałam się pakować jak najlepiej. Chociaż zawsze mój partner musiał mnie w tym poprawiać :) Na szczęście żadna po drodze się nie rozpadła :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  4. Dosyć często wysyłam przesyłki przeróżne i zgadzam się całkowicie, że dobre zapakowanie to podstawa :) Odbierałam już w różnym stanie, zdarzyły się nawet pobite pojemniczki kremów, bo nie były zabezpieczone, tylko wożone do pudełeczka luzem i całą drogę się o siebie obijały :/
    Pozdrawiam Aniu serdecznie, Agness:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety takie rzeczy zdarzają się często.
      Pozdrawiam ciepło :)

      Usuń
  5. Cenne informacje, zwłaszcza dla osób, które bardzo rzadko wysyłają jakiekolwiek paczki :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Przydatny post :)
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  7. Dzięki za poradnik. Nigdy nie wiem czy dobrze spakowałam paczkę a teraz mam możliwość nauczyć się tego od Ciebie. Dziękuję i pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajny poradnik, daję bardzo duży zastrzyk wiedzy jednak problem niestety jest tego typu, iż częściej jestem odbiorcą, a nie nadawcą takiej paczki. Podstawowy brak wiedzy na temat pakowania paczek niestety razi w przypadku niektórych sklepów wysyłkowych. Ten wpis powinien być rozesłany do wszystkich firm wysyłkowych. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo pomocne informacje Aniu:) Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  10. Bardzo ciekawy artykuł :) Zgadzam się, powinni ten artykuł przesyłać jako poradnik do firm :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Tyle paczek wysyłałam, ale i tutaj znalazłam coś nowego :) Z mojego doświadczenia: dobry kurier to podstawa. Pierwszy kurier z jakim miałam od czynienia odbierał paczki na przykład: Katowice - Trzy Stawy - stacja taka i taka. A na ustalonym miejscu i godzinie, trzeba było czekać jeszcze na niego 2 godziny... Masakra jakaś.

    OdpowiedzUsuń
  12. Na taki post czekałem :) Są jeszcze takie fajne dmuchane torebki podobne do folii bąbelkowej wyglądają jak taki mały materac dmuchany. Bardzo dobrze nadają cię na delikatne rzeczy.

    OdpowiedzUsuń
  13. Interesujacy post. Tym bardziej, że też zajmuję się sprzedażą wysyłkową i wiem jak ważne są poszczególne cechy dobrego pakowania. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  14. Z przyjemnością poleciłbym ten post kilku firmom wysyłkowym i sklepom internetowym, może się czegoś nauczą.

    OdpowiedzUsuń
  15. Bardzo dobry i praktyczny poradnik. Niestety kurierzy i inne osoby odpowiedzialne za transport czasem nie uważają na powierzone im paczki, poza tym mogą przytrafić się naszej przesyłce jakeiś nieszczęśliwe wydarzenia. Dobrze dmuchać na zimne. Ale pamiętajmy też o umiarze, żeby jak najmniej szkodzić naszemu środowisku. :)

    OdpowiedzUsuń
  16. A propos pakowania, dostałam przesyłkę od MM (nagroda za najpiękniej zaaranżowany balkon 2018) a w niej kieliszki i karafka i właśnie jeden kieliszek był zbity, no i kurier DPD wypisał protokół, ja wysłałam go do biura MM oraz zdjęcia paczki no i do dziś ani hu hu, a głupio mi pytać czy coś wiadomo na temat mojej niekompletnej przesyłki...Nie wiem jak to rozwiązać?Tymczasem mam 5 kieliszków i karafkę ;-)

    OdpowiedzUsuń
  17. Bardzo ciekawy wpis. Do pakowania warto wykorzystać materiały najwyższej jakości, aby każdy z produktów trafił do odbiorców w nienaruszonym stanie. Kartonowe pudełka, taśmy pakowe oraz folia bąbelkowa - to najpopularniejsze materiały, jakie nabyć można w sklepach i hurtowniach opakowań.

    OdpowiedzUsuń
  18. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o zagraniczne przesyłki to z własnego doświadczenia wiem, że bardzo dobrze z ich dostarczania wywiązuje się firma https://aw-polska.pl/przesylki-zagraniczne/ . Na prawdę moim zdaniem można im w tej kwestii zaufać

    OdpowiedzUsuń
  19. Bardzo fajny wpis. Warto też pamiętać, że jeżeli prowadzimy działalność w e-commerce i wysyłamy paczki z zamówieniami to dobrze jest zadbać o ich oryginalne i niepowtarzalne opakowanie. W dzisiejszych czasach, kiedy na rynku jest mnóstwo konkurencji warto wyróżniać się na każdej możliwej płaszczyźnie, a tutaj mamy bardzo duże pole do manewru. :)

    OdpowiedzUsuń
  20. Jeśli chodzi o e-sklep to trzeba pamiętać o profesjonalnej obsłudze klienta. Dzięki niej klient poczuje się doceniony i na pewno chętnie będzie ponownie robić zakupy u Ciebie. Na stronie: https://packfully.pl/oferta/fulfilment/#obsluga_klienta jest naprawdę fajna ofert, z której warto przy tej okazji skorzystać. Firma z dużą dbałością zajmie się Twoimi klientami, a Ty będziesz mogła troszeczkę odpocząć od obowiązków. To bardzo ważne, aby nie wpaść w wir obowiązków, bo stracisz cały zapał i energię :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  22. Niewątpliwie prawidłowo zapakowana paczka do wysyłki to podstawa. Ja zawsze wysyłam paczki z https://www.boxfox.pl/. To zero ukrytych kosztów! Podana cena wysyłki jest ostateczna - zawiera wszelkie dodatkowe opłaty nakładane przez firmy kurierskie, w tym korektę paliwową.

    OdpowiedzUsuń
  23. Również uważam, że to bardzo cenne wskazówki. Mogą się przydać nie tylko przy wysyłaniu paczek, ale też przy przeprowadzkach moim zdaniem. Wiadomo, że wszystko musi być odpowiednio zabezpieczone. Z resztą jeśli wybierze się profesjonalną firmę taką jak tiptoptrans.pl z Gdańska, to oni we wszystkim pomogą, nawet z pakowaniem. Na terenie Trójmiasta działają, bardzo kompleksowo.

    OdpowiedzUsuń
  24. Bardzo często do wypełniania paczek można wykorzystywać stare ponacinane kartonu. Aby przygotować takie wypełnienie przyda się nacinarka. Takie urządzenie można znaleźć na stronie https://loboslink.pl/baza-wiedzy/urzadzenia-do-nacinania-kartonu-profipack-hsm.

    OdpowiedzUsuń
  25. Moim zdaniem najlepszym sposobem na zabezpieczenie paczki jest jej owinięcie folia stretch. Polecam ten sposób, dla każdego kto prowadzi sklep internetowy z wysyłką produktów.
    https://neopak.pl/folie/folia-stretch/biala-folia-stretch

    OdpowiedzUsuń
  26. Produkty ze szkła lub innego kruchego materiału obowiązkowo należy owinąć folią bąbelkową. Nawet najlepsza firma kurierska nie uchroni tak wrażliwego materiały przed uszkodzeniem bez odpowiedniego opakowania.
    https://www.opako.com.pl/cms/folia-babelkowa-bez-tajemnic

    OdpowiedzUsuń
  27. Super porady. Ja wysyłam bardzo dużo paczek i wiem, że warto inwestować w solidne taśmy do pakowania. Jeśli szukacie takich to odsyłam do oferty https://tcmservice.pl/pl/tasmy-pakowe . Najlepszy producent w kraju, od 1993 roku działają w branży, produkują także taśmy z nadrukami na zamówienie. Mają w ofercie taśmy z klejem akrylowym i klejem kauczukowym syntetycznym.

    OdpowiedzUsuń
  28. W naszej firmie bardzo często wysyłamy różnego typu przesyłki i nie wyobrażam sobie zapakowania paczki bez folii stretch. Ten produkt bardzo dobrze się sprawdza do zabezpieczenia zawartości przed wilgocią i uszkodzeniem.

    OdpowiedzUsuń
  29. Nawet, jeśli do wysyłki wybierzecie sprawdzoną firmę kurierską, to warto porządnie zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniem. Bardzo dobrze sprawdza się do tego folia stretch.

    OdpowiedzUsuń
  30. Najważniejsze to zaopatrzyć się w dobrej jakości kartonowe pudełka. Nie kupować byle czego. Kupić pudło z porządnej tektury żeby wytrzymało. Pudełko dobrze jest też owinąć w folię albo nawet owinąć taśmą żeby zminimalizować kontakt z wilgocią. Dobre tektura spokojnie wytrzyma długą podróż.

    OdpowiedzUsuń
  31. Zaopatrzenie się w wysokiej jakości taśmy to dobry krok.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)