czwartek, 26 marca 2020

Dlaczego warto promować swoją firmę w wyszukiwarce Google

Witajcie :)

Prowadzenie swojej firmy w internecie, to w dzisiejszych czasach standard. 
Zwłaszcza w tym trudnym dla nas okresie związanym z epidemią koronawirusa internet stał się głównym narzędziem pracy. 
Home office i praca zdalna zyskują nową jakość i nie kojarzą nam się już tylko z kilkoma wybranymi zawodami jak tłumacz, pisarz, bloger i programista, grafik komputerowy. Praktycznie każdy zawód związany z pracą biurową możemy wykonywać z domu. 
Jak wiemy wiele, zwłaszcza małych firm ucierpi z powodu kryzysu gospodarczego wywołanego przez epidemię. Dlatego warto prowadzić też swoją firmę w internecie. W okresie epidemii firmy mogą sprzedawać swoje produkty i usługi online, a gdy życie wróci do normy powiększą swoje grono klientów o sprzedaż stacjonarną. 
Jednak sklepów i usług w internecie jest dużo i nie łatwo się jest przebić przez popularne i znane marki. Dlatego dobrym pomysłem jest promocja swojej firmy w wyszukiwarce Google. 
Z Google dziennie korzysta ponad 13 milionów ludzi na świecie, a w Polsce prawie 97 % wszystkich użytkowników. Za pomocą wyszukiwarki Google szukamy informacji potrzebnych nam do pracy, nauki, ale też związanych z naszymi zainteresowaniami. Szukamy też produktów i usług, które chcemy, czy planujemy kupić. 
Dlatego tak ważna jest obecność naszej firmy w wyszukiwarce Google, jej stabilna pozycja na wysokich lokatach, która przekłada się na rozpoznawalność firmy i wzrost klientów oraz na zyski. 
Zapewnienie wysokiej lokaty naszej firmie w wyszukiwarce Google to zadanie dla profesjonalnej agencji marketingowej jak ESEO.
Są to działania marketingu online prowadzone przez specjalistów od sprzedaży i promocji w internecie. Zajmą się oni optymalizacją naszej strony, jej pozycjonowaniem, kampanią reklamową Google Ads. Wszystkie te działania mają na celu wzrost zysków naszej firmy. Są one dopasowane do profilu naszej firmy, aby generowały większą liczbę potencjalnych klientów, a nie przypadkowych internautów. 
Działania SEO, czyli optymalizacja i pozycjonowanie naszej strony pozwalają nam budować solidną pozycję naszej firmy. Kampania reklamowa Google Ads wygeneruje zyski już na samym początku działania.  
 Taki rodzaj reklamy internetowej jest spersonalizowany, nie jest nachalny, pozwala zatrzymać się na chwilę, aby zapoznać się z ofertą, produktami naszej firmy.

Home office, czyli domowe biuro to dzisiaj norma.
Korzystamy w nim z ze wszystkich urządzeń, które dają nam dostęp do internetu i kontakt z klientem.
Jeśli prowadzimy biznes w internecie musimy zadbać o jej pozycję w wyszukiwarce Google.

Profesjonalna agencja marketingowa pomoże nam uzyskać stabilną i solidną pozycję firmy w Google, pomoże nam dotrzeć do większej liczby klientów i zwiększyć zyski.

W dzisiejszych czasach każda firma działająca stacjonarnie powinna mieć swoją stronę w internecie. Warto też działać dwutorowo i stacjonarnie i w internecie, dotyczy to głównie sklepów, ale i też różnych usług.
Abyśmy nie przepadli w czeluściach internetu dobrze jest pomyśleć o pozycjonowaniu i reklamie naszej strony. I tu z pomocą przychodzą nam procesjonalne agencje marketingu online.

Ciekawa jestem co sądzicie o takich działaniach na rzecz promowania swojej firmy, strony w Google ?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Spokojnego weekendu :)


11 komentarzy:

 1. jak to dobrze, że można pracować w domu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj Kochana, ja właśnie nie wiem, co robić. Promować się mogę z moimi makramami, ale teraz z wysyłką jest naprawdę słabo. Etsy też jest bardziej uśpione i już się pogubiłam, co mogę zrobić. Na razie tworzę i tworzę. Pozdrawiam Cię serdecznie i niech zdrowie się Ciebie trzyma i to bardzo. <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko teraz zamyka się w przestrzeni domowej i internetowej, ale ważne, by było bezpiecznie. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przy obecnej mnogości firm w Internecie trzeba się jakoś wypromować, żeby zostać zauważonym :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś dla mnie. Na razie promuję się sama, ale jednak zysków nie ma z tego takich jakbym potrzebowała... Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Reklama firmy w internecie to obecnie podstawa. Większość osób poszukuje wszystkiego właśnie tam

  OdpowiedzUsuń
 7. Biuro wygląda super. Czy wykonujecie w nim marketing - np. ile kosztuje SEO ?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy i bardzo przydatny artykuł. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Promowanie firmy w internecie jest dzisiaj bardzo znaczącym elementem

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)