Witajcie :)
Zanim na blogu pojawią się wielkanocne dekoracje zapraszam was na post aranżacyjny. A dokładnie do jadalni w kuchni.
Każdy z nas chce mieć w swoim domu miejsce w którym spokojnie z rodziną może spożywać posiłki. Niestety nie w każdym domu, a zwłaszcza w mieszkaniu jest miejsce na urządzenie jadalni, która spełniałaby nasze oczekiwania.
Jadalnia powinna znajdować się między kuchnią, a salonem. Możemy ją urządzić w kuchni.
W dzisiejszym wpisie chcę wam przedstawić niedużą jadalnię w wąskiej, a długiej kuchni, w tzw. "kiszce".
Gdy mamy pomieszczenie o nietypowej budowie, jak pomieszczenie długie, a wąskie to warto je podzielić na dwa funkcjonalne wnętrza, które będą do siebie pasowały i nawzajem się uzupełniały. Takie pomieszczenie możemy przeznaczyć na kuchnię i jadalnię.
Miejsce na jadalnię warto wyznaczyć przy oknie, aby wpadało do niej jak najwięcej światła dziennego. Rano przy stole oświetlonym promieniami słońca o wile lepiej smakuje śniadanie i poranna kawa. Łatwiej jest też nam się obudzić i zacząć nowy dzień.
W tzw. "ciemnej " części bez okna urządzimy kuchnię. Pamiętajmy, że drzwi w kuchni są dodatkowym oknem wpuszczającym światło dzienne do pomieszczenia.
Długą kuchnię z jadalnią możemy urządzić w różnych stylach aranżacyjnych i wielu kolorach. Nie musimy się też bać różnych faktur i sposobów na wykończenie ścian. Możemy zastosować tapetę, płytki ceramiczne, farbę strukturalną, a nawet cegłę. Warto zastosować też kilka faktur, co optycznie poszerzy pomieszczenie. Na przykład białą cegłę i tapetę. Wybieramy najczęściej jasną paletę kolorów, ale nie musimy obawiać się ciemniejszych akcentów.
Stół w jadalni sprawdzi się drewniany, najlepiej okrągły. Do niego dobierzemy drewniane krzesła. Możemy go przykryć obrusem, ozdobić pięknym bukietem kwiatów, paterą z owocami. Nad stołem znajdzie się miejsce na galerię zdjęć, plakat, obraz, stylowe oświetlenie. Parapet przy oknie ozdobimy zielonymi roślinami, ziołami. Może nam posłużyć jako półka na książki kucharskie i dekoracyjne bibeloty.
Meble do części kuchennej wybieramy klasyczne lub nowoczesne, w zależność co nam się podoba.
Mała jadalnia w długiej, wąskiej, nietypowej kuchni.
Jadalnia został urządzona stylowo. Jest biało-czarna, skandynawska z dodatkiem rustykalnego klimatu. Mamy tu kilka faktur i sposobów na wykończenie ścian jak cegła, tapeta, farba.
Meble są nowoczesne i proste, ale nie brakuje tu vintage akcentów jak wnęka na akcesoria kuchenne.
Prosta, jasna jadalnia, w klasycznej skandynawskiej kuchni.
Klasyczne meble w modnym szaro zielonym kolorze, białe płytki metro. Ciekawym elementem jest wnęka z drewnianymi podświetlanymi półkami.
Foto 1-12 alvhem.com
Nawet nietypowe pomieszczenie, o trudnych wymiarach możemy z pomysłem, ciekawie i funkcjonalnie urządzić. Nie musimy się bać kolorów, faktur, materiałów do wykończenia ścian, podłóg. Przyda się też oświetlenie i zastosowanie subtelnych dekoracyjnych detali jak obrazy, plakaty. Rośliny zielone dopełnią całą aranżację i dodadzą energii wnętrzu.
Ciekawa jestem czy podobają wam się takie pomysły na jadalnię w długiej i wąskiej kuchni. A może ktoś z was ma u siebie taką właśnie kuchnię ?
Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Spokojnych przygotowań do świąt :)
Bardzo ładne kuchnie z jadalnią. Marzy mi się coś takiego nawet jeżeli kuchnia byłaby taka długa. Miejsce do jedzenia wspaniale tu wygląda. Mimo że kuchnia wąska to miejsca na stół jest dużo. Pozdrawiam :-).
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawe inspiracje, piękna kuchnia to dobre samopoczucie wokół ;) Pozdrawiam serdecznie! :)
OdpowiedzUsuńChciałbym mieć jadalnię ;p
OdpowiedzUsuńkocham takie jasne wnętrza, a biała cegła dodaje niesamowitego uroku:)
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis! Sama mam bardzo wąską kuchnię, jednak nie wyobrażałam sobie, by nie mieć w niej stołu przy którym będę mogła usiąść z rodziną do wspólnego posiłku. Wielkość stołu nie jest taka o jakiej zawsze marzyłam, ale jestem zadowolona, że w ogóle go wcisnęłam. Bardzo często spotykam się z tym, że goście pytają mnie skąd pomysł na to, by zakupić pokrowce na stoły i krzesła - mają dwójkę małych urwisów jest to dla mnie praktyczne, ponieważ nie mam brudnych krzeseł. Pokrowce wypiorę i znów są tak samo piękne i dodatkowo dodają uroku mojej małej kuchni :)
OdpowiedzUsuńPiękna kuchnia :) Moja jest tak mała, że z jednym krzesłem bym się zabiła, co dopiero umieścić stół :)
OdpowiedzUsuńŚwietnie wygląda! Mam pytanko, bo mega mnie to intryguje. Czy te drzwi są pokryte jakąś warstwą, po której można pisać kredą, czy mi się wydaje?
OdpowiedzUsuńNie mam takiej kuchni, ale bym chciała mieć oczywiście. :D Piękne wnętrza, już sobie siebie w nich wyobrażałam. :) Pozdrawiam kochana Aniu. :)))
OdpowiedzUsuńNasza kuchnia jest bardzo wąska i długa, długo uważałem, że to jej wada, ale teraz zmieniłem zdanie. Widać, że trzeba ją po prostu dobrze urządzić!
OdpowiedzUsuńNawet nie wiedziałem, że szaro-zielony kolor w kuchni tak dobrze będzie się prezentował :) Fajne połączenie :)
OdpowiedzUsuńWooow. Olśniewające mieszkanie. Co prawda mało kolorowe, ale tak subtelne, że można się zakochać :)
OdpowiedzUsuńŚwietne te jadalnie, dziękuję za inspirację :-)
OdpowiedzUsuńTo jest dowód na to, że każde wnętrze można ciekawie zaaranżować.
OdpowiedzUsuńŚliczna kuchnia i świetny pomysł na jadalnię :) Szczególnie, że to właśnie przy stole znajduje się okno i dzięki temu jest ona bardziej oświetlona i jasna :)
OdpowiedzUsuńCiekawe i bardzo pomocne inspiracje. Dobry pomysł w przypadku małej kuchni to podstawa
OdpowiedzUsuńNajmniej ustawne kuchnie są w mieszkaniach w blokach budowanych trzydzieści lat temu :/ Małe kuchnie, które ciężko mądrze zagospodarować. W takich pomieszczeniach chyba najlepsza opcją będą meble kuchenne na wymiar, aby z tej małej przestrzeni stworzyć maksymalnie przytulną i funkcjonalną kuchnię. Świetnym pomysłem są wnęki w ścianach. Bardzo dobrze to wygląda.
OdpowiedzUsuńDługie i wąskie kuchnie to rozwiązania typowe dla starego budownictwa. Aranżując takie wnętrze bardzo ważne jest odpowiednie dobranie kolorów - jasne barwy optycznie powiększą przestrzeń i stanowić będą idealne tło dla zakupionych do kuchni mebli czy dodatków. W podłużnych kuchniach dobrze jest zastosować proste i gładkie fronty mebli bez dodatkowych zdobień, dzięki czemu nie przytłoczą one całej aranżacji.
OdpowiedzUsuńPołączenie bieli, czerni i brązu to ponadczasowe zestawienia, które pasują do każdego wnętrza. Wiadomo, że taki porządek panuje jedynie na zdjęciach, ale i na co dzień, tak urządzona kuchnia z aneksem jadalnianym z pewnością jest bardzo praktyczna.
OdpowiedzUsuńciekawych rzeczy człowiek się tu może dowiedzieć, będę polecać znajomym tą stronę.
OdpowiedzUsuńPięknie to wygląda
OdpowiedzUsuńKuchnia jest mega! Bardzo mi się podoba ten styl, dorzuciłbym tam jeszcze serwis kawowy lub jakiś ładny serwis obiadowy, wtedy kuchnia byłaby jak z obrazka.
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuńCiekawe informacje
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuń