poniedziałek, 12 października 2020

Węże gumowe, ogrodowe, na wodę i ich przechowywanie

 Witajcie :)

Wąż gumowy, na wodę to podstawowe narzędzie ogrodowe. Musi się znaleźć w wyposażeniu każdego właściciela ogrodu, działki, przydomowej przestrzeni, a nawet tarasu. Korzystamy z niego do umycia samochodu, roweru, podjazdu, chodnika, schodów przy wejściu do domu. Podczas upałów służy nam do zabawy i może nas doskonale ochłodzić. 
Zwykłe, tradycyjne węże, są lekkie, proste w użyciu, niedrogie. Można je kupić z długości, w markecie budowlanym. Warto jednak taki wąż wyposażyć w urządzenie zraszające jak pistolet do podlewania. 
Są węże elastyczne, które rozciągają się pod wpływem przepływającej wody. Taki wąż podczas użytkowania może powiększyć swoją długość nawet trzykrotnie. Jego zaletą jest też to, że nie zajmuje dużo miejsca podczas przechowywania. Pracę w ogrodzie, zwłaszcza na dużej powierzchni ułatwia wąż na bębnie. Dzięki automatycznemu mechanizmowi bębna wąż rozwija się samoczynnie. Są węże zraszające, do oczek wodnych, zbrojne o wzmocnionej konstrukcji. Węże tłoczone w zestawie z pompą, sprawdzają się dodatkowo w odpompowaniu wody ze studni, zalanej piwnicy. W gospodarstwie domowym oprócz węża ogrodowego, węża na wodę możemy spotkać wąż do pralki, wąż do gazu przy kuchence, wąż do karnista benzyny. W naszym codziennym życiu wiele urządzeń nie mogłoby funkcjonować bez przepływu cieczy. Są węże gumowe na wodę, do oleju, benzyny, pary, do substancji spożywczych i wybranych środków chemicznych. Takie węże wykazują się wyjątkową elastycznością i mogą być dodatkowo wzmocnione, by pracowały w trudnych warunkach. 
Wszystko na temat węży przemysłowych wie MiDaTech, firma w swojej ofercie ma duży wybór węży gumowych, węży tworzywowych, węży metalowych. Są to węże na zimą i gorącą wodę, wykorzystywane w ogrodnictwie, rolnictwie, budownictwie, węże strażackie, węże na ścieki.
Węże gumowe, ogrodowe, na wodę, gdy ich nie używamy musimy je odpowiednio przechowywać. W dobrze zorganizowanej i posprzątanej szopie ogrodowej wąż powinien mieć swoje miejsce na specjalnym uchwycie. Wąż na bębnie ma uchwyt do zawieszenia na ścianie. Zwykły wąż musimy samemu zwinąć i powiesić na haku, uchwycie. Zdarza się, że zwinięty wąż wieszamy na płocie, ale rożnie to bywa, można na drugi dzień już go nie znaleźć :). Zamiast zwykłego uchwytu warto wykonać efektowny, ozdobny metalowy uchwyt w kształcie np. korony, poroża jelenia. W ten sposób zyskamy praktyczną dekorację elewacji domu, murku, czy szopy. 
Zużyty wąż możemy użyć ponownie w recyklingowym DIY. Zwinięty wąż sprawdzi się jako kwietnik, wiosenny wieniec na frontowych drzwiach. 

Węże gumowe, na wodę najczęściej używamy w ogrodzie, na tarasie, w przestrzeni przydomowej.


Wąż ogrodowy powinien mieć swoje stałe miejsce, by nie plątał nam się pod nogi i zawsze był pod ręką. Najlepszym miejscem jest dobrze zorganizowana i uporządkowana szopa ogrodowa lub garaż.


Uchwyt na wąż można zamontować też na zewnątrz. Może być on prosty lub bardziej dekoracyjny.

Najlepszym rozwiązaniem jest wąż na bębnie.

Ciekawym pomysłem jest też wózek na wąż.


Niektórzy po prostu wieszają zwinięty wąż na płocie, ale nie jest to najlepszy pomysł. 

Przemysłowych węży mamy wiele, są węże na gaz, gorącą wodę , ścieki, chemikalia. Ważną grupę stanowią węże przeciwpożarowe, strażackie. 


Gumowy wąż możemy też ponownie wykorzystać w recyklingowym DIY, np. jako kwietnik, czy jako element sesji zdjęciowej.


Węże gumowe, na wodę odgrywają ważną rolę w naszym codziennym życiu. Używamy je praktycznie codziennie, nie zwracając na to uwagi. Ważne aby zaopatrzyć się w dobrej jakości wąż, który będzie nam dobrze służył i będzie odpowiedni pod nasze potrzeby. Musimy też pamiętać o jego przechowywaniu, aby nam się nie plątał pod nogami i się nie gubił.
 
Ciekawa jestem jakie wy macie doświadczenie z wężem na wodę, wężem ogrodowym, jaki rodzaj preferujecie ?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Dobrego nowego tygodnia :)9 komentarzy:

 1. Kilka tygodni temu mój bardzo dobry znajomy pochwalił mi się że skorzystał z zbiorniki do zbierania deszczówki .Z tej firmy naprawdę warto skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak to prawda że każdy ogrodnik używa węża gumowego . To niezbędna rzecz w ogrodzie. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak to prawda że każdy ogrodnik używa węża gumowego . To niezbędna rzecz w ogrodzie. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Uchwyt mi się spodobał, u mnie na trawie leżą :D

  OdpowiedzUsuń
 5. My mamy wąż na bębnie i super nam się sprawdza. Świetny artykuł Aniu, bardzo parktyczny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę sobie kupić taki uchwyt, żeby mi się wąż nie plątał pod nogami :D

  OdpowiedzUsuń
 7. 41 yr old Environmental Tech Isa Ferraron, hailing from Cold Lake enjoys watching movies like Major League and Fashion. Took a trip to Timbuktu and drives a Ferrari 625 TRC Spider. przydatne odnosniki

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy na tyle upalne lata, do tego mało deszczu spada. Zarówno kwiaty jak i trawa potrzebują nawodnienia, nie da się tego rozwiązać bez dobrego węża ogrodowego. Warto wybierać te wysokiej jakości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Węże gumowe nie tylko w ogrodzie znajdą zastosowanie. Zobaczcie na https://powerrubber.com/kat/weze-gumowe/ w ilu dziedzinach są wykorzystywane. Co ważne taki wąż może być tworzony taśmowo lub też na specjalne zamówienie. Bez względu na rodzaj musi on spełniać określone normy i być przystosowany do wymogów środowiskowych. Te od Power Rubber są na pewno najwyższej jakości.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)