poniedziałek, 31 października 2022

Nowe spojrzenie na sztukę, dzięki ściankom wystawienniczym

 Witajcie :)

Muzea, galerie sztuki i fotografii to miejsca do których lubimy zaglądać, zwłaszcza podczas wakacyjnych wyjazdów. Złota polska jesień również sprzyja takim wyjściom jak ciekawa wystawa. I pomyśleć, że w dawnych czasach muzea były zamknięte, prywatne i przeznaczone tylko dla humanistów i bardzo wąskiego grona odbiorców. Na szerszą publiczność otworzyły się dopiero w XVIII wieku. Pierwszym publicznym państwowym muzeum jest British Museum, które zostało otwarte w 1753 roku.  

Aranżacje wystaw i ekspozycji muzealnych na przestrzeni ostatnich lat uległy dużym zmianą. W dobie kultury masowej, internetu wystawy są inaczej konstruowane, tworzone z myślą o odbiorcy, nie tylko wykształconym, posiadających obszerną wiedzę. Mają edukować i być zrozumiałe dla każdego. Obecnie nie są one zamknięte w czterech ścianach muzeum, tylko wychodzą poza jego mury. Funkcjonują w przestrzeni miasta, na terenie parków i ośrodków kultury jak zabytkowe browary, a nawet w centrach handlowych.

Do nowoczesnej ekspozycji wystaw muzealnych służą ścianki wystawiennicze. Wykonane są z lekkich aluminiowych profili i dają nam wiele możliwości. Służą do ekspozycji dzieł sztuki, plakatów, obrazów, grafik, druków. Są mobilne, w ławy i szybki sposób można je zmienić, przestawić. Cechuje je solidność, trwałość i precyzja wykonania. Można je łączyć w dowolne układy i ciągi. Posiadają różną formę jak prosta rama, bryła o wielu kształtach, stelaż o niewidocznym profilu. Mają kilka sposób mocowania, mogą być stojące, podwieszane. Są funkcjonalne i estetyczne. Efektownie eksponują dzieła sztuki, czy plakaty. Ze ścianek wystawienniczych można korzystać wewnątrz jak i na zewnątrz, w plenerze. Ścianki plenerowe są odpowiednio zabezpieczone przed niekorzystnymi, zmieniającymi się warunkami pogodowymi.
Duży wybór nowoczesnych rozwiązań jak ścianki wystawiennicze, plenerowe znajdziecie na stronie www.scianki.info.pl. Są tam dostępne panele fotowoltaiczne do ścianek plenerowych. Dzięki którym wystawa jest widoczna w dzień i w nocy. Nie musi być uzależniona od dostępu do przyłącza elektrycznego. Jest to bardzo ciekawy, ekologiczny i ekonomiczny pomysł na wystawę w plenerze, praktycznie w każdym miejscu. Podświetlana wystawa zawsze prezentuje się lepiej i wzbudza większe zainteresowanie.       

Ścianki wystawiennicze do ekspozycji wystaw muzealnych, wystaw tematycznych.




Ścianki zasilane panelami fotowoltaicznymi




Ścianka wystawiennicza to jakość, trwałość, funkcjonalność i estetyka. Służy do współczesnej prezentacji sztuki, grafikii, plakatu. Sprawdzi się do reklamy firmy, do promocji wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Mnie osobiście bardzo podoba się taki sposób eksponowanie sztuki, zwłaszcza wystawy plenerowe.
Ciekawa jestem co wy sądzicie o takim rodzaju eksponowania sztuki jak ścianki wystawiennicze ?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


3 komentarze:

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)