środa, 15 maja 2019

Stylowy, butikowy gabinet lekarski

Witajcie :)

Inspiracji do urządzania wnętrz możemy szukać wszędzie, nawet w takich miejsca jak współczesne gabinety lekarskie. 
Z roku na rok w Polsce wzrasta liczba gabinetów lekarskich i prywatnych przychodni urządzonych estetycznie, z pomysłem, często według najnowszych trendów. Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych od lat jest to już norma, aby pacjent czuł się w poczekalni i samym gabinecie komfortowo. Ładnie urządzone, estetyczne wnętrze wpływa na nas kojąco i poprawia nam nastrój. A jest to ważny aspekt by się dobrze czuć przed wizytą u lekarza. 
W Polsce pod względem aranżacji ośrodków zdrowia przodują gabinety stomatologiczne i ortodontyczne. Są urządzone nowocześnie, stylowo, często w klimacie skandynawskim lub vintage. Posiadają wygodne fotele i sofy w poczekalni, ozdobne oświetlenie, stoliki z kolorową prasą. Nie brakuje w nich świeżych kwiatów i roślin doniczkowych. Mają wyznaczone miejsce dla najmłodszych, tzw. kącik zabaw.
Do takich miejsc na pewno należy Ortolingwa, czyli Specjalistyczne Centrum Ortodoncji w Krakowie, które specjalizuje się w nowoczesnym i profesjonalnym leczeniu ortodontycznym, dla osób w każdym wieku. Możemy tam dobrać aparat ortodontyczny pod nasze potrzeby, nie tylko zdrowotne, ale i estetyczne. Dla osób wymagających, którzy nie chcą aby aparat był widoczny, są dobierane aparaty lingwalne. Więcej informacji o leczeniu w ośrodku Ortolingwa znajdziecie na stronie orto.info.pl
Wracając do tytułu dzisiejszego posta, chcę wam przedstawić pełen inspiracji, stylowy, butikowy gabinet ortodontyczny w Abingdon w Wielkiej Brytanii. Butikowy, glamour klimat tworzy ciemna kolorystyka, roślinne motywy, ekstrawaganckie oświetlenie, designerskie krzesła i welurowe fotele. Motywem przewodnim tej przychodni jest dmuchawiec, który w postaci ornamentu zdobi recepcję. Dmuchawiec pojawia się też w wielu miejscach na czarno-białej tapecie i jest inspiracją do oryginalnego oświetlenia w poczekalni. Jego bardziej graficzny motyw możemy zobaczyć na kafelkach. We wszystkich pomieszczeniach dominuje czarno-biała kolorystyka, z dodatkiem złota i ciemnej zieleni.

Tak przedstawia się stylowa i elegancka przychodnia ortodontyczna w butikowym klimacie, 
z motywem dmuchawca.


W poczekalni pojawia się złoty kolor. Całość tworzy glamour klimat 
z dodatkiem orientu. 

W gabinecie lekarskim pojawia się mocny, zielony akcent. 

Foto 1-13 armincoinc.com/portfolio oraz agortho.com

Nie tylko gabinety kosmetyczne czy medycyny estetycznej są eleganckie i stylowe. Gabinety lekarskie też powoli się zmieniają, zwłaszcza stomatologiczne i ortodontyczne. Profesjonalna usługa medyczna powinna wiązać się z wrażeniem estetycznym pacjenta zaraz po wejściu do poczekalni, a potem do gabinetu.
Ciekawa jestem co sądzicie o naszych, polskich gabinetach lekarskich, czy się zmieniają, czy mieliście przyjemność być w ładnie urządzonym ośrodku zdrowia ?  Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanej drugiej połowy tygodnia :))


12 komentarzy:

 1. wnętrze jest po prostu przepiękne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, fantastyczne nowoczesne wnętrze. W życiu nie pomyślałabym, że tak może wyglądać gabinet lekarski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby wszyscy ortodonci i dentyści mieli takie salony, to może w końcu przestałabym się ich bać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Do takich gabinetów i poczekalni to i ja bym z chęcią poszła. Tym bardziej, że chyba właśnie znowu czeka mnie leczenie ortodontyczne.
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm chyba jednak wolę porściejsze wykonanie bardziej gabinetowe :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Coraz więcej osób w podobnych branżach stawia na takie urozmaicenie przestrzeni - i dobrze, bo człowiek w takim pomieszczeniu od razu czuje się jakoś lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wnętrze jest naprawdę świetne ^^ Pozdrawiam!
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny gabinet chociaż ja bardziej stawiam na umiejętności i wiedzę lekarza niż na wygląd gabinetu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzeczywiście prezentuje się bardzo fajnie. Nowoczesne aranżacje pasują zdecydowanie do takich wnętrz.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wygląda to naprawdę imponująco. Jednak nie można zapominać również poza aspektami wizualnymi o walorach związanych z ergonomią pracy. W końcu każdy z pracowników gabinetu spędza w nim przynajmniej kilka godzin. Ważne więc, żeby zapewnić mu komfortowe miejsce pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomieszczenia te nie przypominają gabinetu lekarskiego :) Można się w takim miejscu poczuć swobodnie, nie stresować się wizytą. Jest wręcz ekskluzywnie. Miłe wnętrze sugeruje też miłą obsługę.Jak najbardziej jestem za takimi pomysłami.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)