piątek, 11 października 2019

Jak przygotować dach naszego domu przed zimą

Witajcie :)

Październik to czas, kiedy zaczynamy przygotowania do zimy. Robimy ostatnie przetwory, zaczynamy myśleć o zimowej garderobie. Musimy wyposażyć swój samochód w opony zimowe. Robimy porządki w ogrodzie i na balkonie. Zabezpieczamy rośliny przed pierwszymi przymrozkami i na okres zimy, chronimy je matami ze słomy, workami jutowymi.
Musimy również pomyśleć jak zabezpieczyć dach naszego domu przed jesiennymi deszczami, chłodem i zimową aurą. Jest to konieczne zwłaszcza, gdy jego poszycie jest nieszczelne i gdy pod koniec lata nie mieliśmy czasu pomyśleć o zalecanym przeglądzie dachu. Październik to ostatni dzwonek by zająć się tą ważną sprawą jaką jest naprawa dachu. Dotyczy to zwłaszcza dachów papowych. 
Naprawa powierzchniowych uszkodzeń dachu nie jest wcale trudna i możemy ją wykonać samemu. W tym celu warto zastosować bitumiczną powłokę naprawczą weber.tec 905. Dzięki niej możemy przywrócić szczelność starych, uszkodzonych, zwietrzałych pokryć dachowych, zapobiec degradacji dachów papowych. Wystarczy tylko jedna warstwa powłoki, aby uszczelnić miejsce przecieku dachu. Bitumiczna powłoka zapewnia doskonałą przyczepność. Jest odporna na warunki atmosferyczne. Może być używana nawet do lekko wilgotnych podłoży. Jest łatwa w aplikacji, za pomocą zwykłych narzędzi jak paca malarska. Powłokę weber.tec 905 możemy stosować do naprawy dachów papowych, jako powłokę ochronną do dachowych pokryć blaszanych, eternitu i betonu. Sprawdzi się również w uszczelnianiu zewnętrznych ścian piwnicznych, betonu, tynku przed wilgocią.
Uszkodzenia dachu to nie tylko naprawy powierzchniowe, ale również punktowe. 
Naprawa punktowych uszkodzeń dachu jest możliwa dzięki zastosowaniu bitumicznej masy dekarskiej weber.tec 911. To łatwa w aplikacji masa uszczelniająca i klejąca. Działa szybko i trwale. Zapewnia błyskawiczną wodoszczelność. Może być aplikowana nawet w deszcz. Naniesienie masy jest bardzo łatwe, za pomocą popularnych narzędzi jak szpachelka. Masa dekarska jest doskonała do remontów dachów papowych, dachów na podłożu murowym, betonowym, tynku i eternicie. Sprawdzi się również do wykonywania robót uszczelniających w budownictwie wysokim, podziemnym, w uszczelnianiu ścian i elementów betonowych. Do wykonywania izolacji balkonów, tarasów. Jak również do przyklejania blach stalowych, ołowianych i cynkowych.
Szczelny dach to podstawa, aby spokojnie, bez większych problemów przetrwać najzimniejsze miesiące w roku. Nieszczelny dach wiążę się z kolejnymi problemami jak wilgoć budynku, która zagraża całej konstrukcji. Dzięki systemom izolacyjnym Weber możemy tego uniknąć.  

Jesień to czas kapryśnej, deszczowej pogody, dlatego tak bardzo istotny jest bezpieczny i solidny dach naszego domu.


    
Abyśmy mogli cieszyć się spokojnie jesienną aurą, musimy już dziś pomyśleć o szczelności naszego dachu, zastosować przysłowiowy parasol ochronny. Na pęknięcia większych powierzchni dachów papowych, uszkodzenia powierzchni lub jej degradację pomocna będzie bitumiczna powłoka naprawcza weber.tec 905.
Do uszczelnienia punktowych uszkodzeń sprawdzi się bitumiczna masa dekarska 
weber.tec.911.

W zależności od uszkodzeń dachu, czy są one powierzchniowe czy punktowe możemy wybrać powłokę naprawczą weber.tec.905 lub masę dekarską weber.tec.911. Są to nowoczesne, innowacyjne, proste w użyciu systemy izolacyjne. Szczelny dach zapobiega też pojawieniu się wilgoci w budynku. Wilgoć powoduje powstawanie grzybów i pleśni na ścianach, suficie i podłodze. Jest ona niebezpieczna dla naszego zdrowia. 
Dlatego już dziś warto zadbać o bezpieczny i szczelny dach w naszym domu.
Ciekawa jestem czy sami stosujecie takie rozwiązania izolacyjne jak systemy naprawcze Weber ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanego weekendu :)

     

26 komentarzy:

 1. W sumie nasz blokowy dach też przydałoby się uszczelnić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz racje, w wielu blokach przydał by się taki sposób na uszczelnienie dachu.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 2. Dach to bardzo ważna rzecz, warto o niego zadbać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dach to poważna sprawa, dlatego warto zabrać się do niego równie poważnie.
  Miłego weekendu Aniu

  OdpowiedzUsuń
 4. To coś dla mnie i moich problemów z dachem altanki działkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam nadzieje, że szybko nie przyjdzie zima i będzie bardzo łagodna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny przydatny artykuł! Mimo wszystko, nie życzę nikomu uszkodzonego dachu hehe. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Dach to ważny element domu, dlatego warto o niego zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja chciałam Was zapytać co sądzicie o prefabrykatach więźby dachowej? Właśnie zaczynam budowę i poważnie się nad nimi zastanawiam, nawet czytałam o samej prefabrykacji takich elementów: https://mgdachy.pl/prefabrykacja-konstrukcji-drewnianych/ i wydaje mi się to bardzo dobrym rozwiązaniem. Czytałam, że dużą zaletą jest skrócony czas budowy takiego dachu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy to zima czy lato, warto jest chronić swój dom. Ja założyłam monitoring, ponieważ boję się po prostu, że coś może się kiedyś stać. Nie ma mnie w domu przez większość czasu, a chciałbym wiedzieć czy wszystko jest w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Oprócz przygotowania dachu można też zainwestować w nowoczesny, energooszczędny grzejnik nogen, który skutecznie ociepli nasze mieszkanie lub dom.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy artykuł. Dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. W tym roku skończyłem stawiać swój wymarzony dom i właśnie zdecydowałem się na dach jednospadowy. Koszta są znacznie niższe niż w przypadku dachu wielospadowego, ale i tak musiałem się posiłkować pożyczką pozabankową z https://taktofinanse.pl/pozyczka-takto na pokrycie pełni opłat. Całe szczęście dom już stoi i pozostała wykończeniówka

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo przydatne informacje! Dach odpowiednio zabezpieczony przetrwa wszystko

  OdpowiedzUsuń
 14. Prawidłowo zabezpieczony dach ma ogromne znaczenie

  OdpowiedzUsuń
 15. Remont dachu to jedna z poważniejszych inwestycji jakich będziemy się podejmowali. Jeśli chodzi o nowe budownictwo to możemy być pewni zastosowania najnowszych technologi, natomiast o wiele gorzej wygląda to w przypadku starego budownictwa. Pamiętam jeszcze doskonale czasy gdy domy budowało się z tego co aktualnie można było załatwić. Wiele takich połaci dachowych po kilkunastu latach nadaje się jedynie do remontu generalnego. Trzeba w pierwszej kolejności mieć na uwadze przy dachach płaskich czy jest zaimplementowany system odprodzania wody oparty o wpust dachowy. Wielu fachowców pomija ten podstawowy element co może prowadzić do problemów z przeciekami, szczególnie przy częstych opadach deszczu.

  OdpowiedzUsuń
 16. OO super, przydatny artykuł! Akcesoria dachowe zazwyczaj montuje się na etapie budowy domu, jednak nie jest problemem to, aby zrobić to później. Bariery śniegowe, płotki i bale zatrzymują czapy śniegowe przed zsuwaniem się z dachu. Z kolei śniegołapy i stopery mają za zadanie rozbijać duże płaty na mniejsze. Pamiętajmy o zamocowaniu tych elementów w odpowiednich miejscach, a więc wzdłuż ścieżek wokół domu, nad wejściem do domu i wjazdem do garażu.

  OdpowiedzUsuń
 17. Właściwy wybór materiału oraz wykonanie dachu są niezwykle ważnym elementem budowy. Warto jest przeanalizować różne rodzaje pokryć dachowych, pod kątem ich wad i zalet, aby wybrać najlepsze, które sprawdzi się na lata.

  OdpowiedzUsuń
 18. Osobiście polecam montaż styropapy w celu ocieplenia dachu. U mnie świetnie się sprawdziła. Ciekawy artykuł!

  OdpowiedzUsuń
 19. Na pewno warto zastanowić się nad jego zabezpieczeniem

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)