środa, 9 października 2019

Energooszczędne grzejniki Klima - gwiazda wśród systemów grzewczych, nagradzana na międzynarodowych imprezach

Witajcie :)

Elektryczne ogrzewanie jest wygodne w użytkowaniu, ale nie zawsze tanie. Może tym zniechęcać i przyczyniać się do wyboru innych, alternatywnych systemów grzewczych. Dla osób, które jednak chcą pozostać przy ogrzewaniu elektrycznym, doskonałym rozwiązaniem będą grzejniki Klima. To energooszczędne urządzenia doceniane przez coraz szersze grono odbiorców. W tym roku zostały nagrodzone na 56 Międzynarodowych Targach Budownictwa oraz 21 Targach Technik Grzewczych i Oszczędności Energii Instal System 2019.
Grzejniki elektryczne z łatwością spełnią oczekiwania wielu użytkowników, jeśli będą funkcjonalne i nie nadwyrężą mocno domowego budżetu. Kierując się takimi kryteriami, włoski producent z 80-letnim doświadczeniem w dziedzinie ogrzewania elektrycznego zaprojektował grzejniki Klima. To energooszczędne, hybrydowe urządzenia, które cechuje szereg nowoczesnych, obniżających koszty ogrzewania rozwiązań.


Dlaczego urządzenia hybrydowe?

Priorytetem podczas projektowania grzejników Klima było obniżenie kosztów ogrzewania elektrycznego. To stało się możliwe dzięki połączeniu w jednym urządzeniu dwóch niezależnych systemów grzewczych. Grzejniki Klima w jednej obudowie łączą aluminiowy element grzewczy (ogrzewanie konwekcyjne) oraz ogrzewanie podczerwienią.
Element aluminiowy umożliwia szybkie ogrzanie wnętrza do określonej przez użytkowników temperatury. Zaletę stanowi też natychmiastowa reakcja na zmiany temperatury otoczenia, co nie pozostaje bez znaczenia przy załamaniu pogody albo po powrocie do domu po dłużej nieobecności. Promieniowanie podczerwone nie reaguje tak szybko, jak konwekcyjne, daje jednak możliwość stałego przekazywania ciepła do otoczenia z czołowej części urządzenia, przy jednoczesnym niskim poborze mocy. W trybie pracy promiennikiem podczerwieni grzejnik pobiera zaledwie około 15% nominalnej mocy urządzenia.
Priorytetem w grzejnikach Klima jest praca promiennikiem podczerwieni, który gwarantuje utrzymanie temperatury na stałym poziomie, zużywając przy tym niewiele energii. Ogrzewanie konwekcyjne stanowi wspomaganie dla promiennika podczerwieni i załącza się wtedy, gdy zachodzi konieczność podniesienia temperatury w pomieszczeniach. Przykładem sytuacji, w której pracują oba systemy grzewcze, jest przełączanie pracy urządzenia z trybu nocnego na dzienny albo ogrzewanie pomieszczeń po dłuższej nieobecności w domu.
Pracą grzejnika Klima steruje inteligentny, zaprojektowany specjalnie na jego potrzeby termostat, który samodzielnie decyduje za nas, który z systemów powinien działać w danym momencie. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by grzejnik próbował ogrzać pomieszczenie jak mniejszą mocą.


Funkcje, które wspomagają oszczędzanie

Zastosowanie w grzejnikach Klima dwóch niezależnych systemów grzewczych, gwarantujących wydajną pracę urządzenia oraz inteligentnego termostatu, który steruje ich działaniem to niejedyne zalety, jakie możemy im przypisać. Dużym atutem jest też wyświetlacz LCD, który ułatwia kontrolę nad pracą urządzenia oraz możliwość zdalnego sterowania, na co pozwala funkcja REM. To ogromne udogodnienie, które pozwala na zmianę ustawień grzejnika, nawet gdy użytkownik znajduje się poza domem.
Czujnik obecności, czyli zastosowana w urządzeniu funkcja Opticontrol poprawia efektywność urządzenia i daje możliwość dodatkowego oszczędzania energii. Zastosowany w niej czujnik ruchu umożliwia podniesienie temperatury po wykryciu w pomieszczeniu obecności domowników. Natomiast w chwili, gdy nie będzie we wnętrzu nikogo, temperatura nieznacznie spadnie, co przełoży się na realne oszczędności. Dokładniej działanie czujnika obecności oraz innych energooszczędnych funkcji grzejników Klima opisano na stronie Econovli.pl– wyłącznego dystrybutora urządzeń na terenie naszego kraju.

Dodatkowym atutem energooszczędnych grzejników Klima jest ich nowoczesny, 
minimalistyczny design, pasujący do każdego wnętrza.
Wygodny wyświetlacz LCD, który ułatwia kontrolę nad pracą urządzenia.

Schemat działania grzejnika Klima łączącego ogrzewanie konwekcyjne z ogrzewaniem podczerwienią.


Grzejniki Klima to jednak nie tylko możliwość ogrzewania pomieszczeń przy jednoczesnym niskim poborze mocy. To również komfort stałej kontroli zużycia energii w ciągu ostatnich 24 godzin oraz ostatnich 7 dni. Do tego dochodzi łatwy montaż urządzenia i możliwość ustawiania różnych, zależnych od oczekiwań użytkowników programów. Obok takiego ogromu zalet trudno przejść obojętnie. Docenili je zarówno indywidualni klienci, jak i jurorzy Międzynarodowych Targów Budownictwa oraz Targów Technik Grzewczych i Oszczędności Energii.

Ciekawa jestem co wy sądzicie o takich grzejnikach jak energooszczędny grzejnik Klima ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanej drugiej połowy tygodnia :)


46 komentarzy:

 1. Mam ogrzewanie z elektrociepłowni, ale gdybym miała domek, rozważyła bym taką możliwość :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię kiedy grzejniki mają taką prostą formę. Wygląda to estetyczniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wygląda , nowocześnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo efektowne grzejniki, świetna alternatywa dla konwencjonalnych kaloryferów:) Pozdrawiam Cię Aniu serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne rozwiązanie, ale pewnie kosztuje majątek!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaczęłam się zastanawiać, czy da się wymienić tradycyjny grzejnik na taki ekologiczny?
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś wybrałabym ozdobne grzejniki, wprost z inspiracji starych kaloryferów. Aktualnie mam podobny do tych z artykułu, prosty w formie kaloryfer i jest mega zadowolona ! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne rozwiązanie! Myślę, że jest bardzo ekologiczne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałem o istnieniu takich grzejników. Na pewno jest to bardzo energooszczędne i nowoczesne rozwiązanie. Do tego wyglądają modernistycznie i nie rzucają się w oczy, jak stare, żeliwne grzejniki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładnie wyglądają te grzejniki i muszę przyznać, że mi jak najbardziej się podobają. Tak samo jak grzejnik łazienkowy elektryczny drabinkowy którego sam montaż jest bardzo prosty, a sam grzejnik oczywiście jest bardzo wydajny. Dlatego ja jestem zwolennikiem prostych i zarazem kompleksowych rozwiązań.

  OdpowiedzUsuń
 11. Energooszczędne grzejniki to jedno, ale dobrze jest też zainwestować w naturalne źródło prądu, czyli światło. Ja mam panele słoneczne i dzięki temu mam dużo niższe rachunki za prąd.

  OdpowiedzUsuń
 12. Takie grzejniki to bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto jednak zastanowić się również nad pozyskiwaniem energii z odnawialnych źródeł.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja jestem zdania, że bardzo fajnie jest mieć różnego rodzaju urządzenia energooszczędne. Tym bardziej, że w końcu wtedy nasze rachunki za prąd stają się od razu niższe. Jednak warto również przeczytać https://poprostuenergia.pl/awarie-pradu-gdzie-zglosic-awarie-pradu-w-naszym-domu/ aby wiedzieć co zrobić w przypadku awarii prądu. W takim przypadku należy zachowywać się odpowiedzialnie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo przydatne wskazówki i informacje. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 16. Interesujący i bardzo przydatny wpis. Warto było tutaj zajrzeć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo pomocne informacje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja jestem zdania, ze w każdym domu na pewno doskonale sprawdzi się fotowoltaika, która zyskuje coraz więcej fanów. Jak czytałem również niedawno na stronie http://portalenergia.pl/wiadomosci/biezace/jak-zrobic-audyt-instalacji-fotowoltaicznej,1827 to samo przeprowadzenie audytu instalacji także jest czymś istotnym.

  OdpowiedzUsuń
 19. Świetna sprawa. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Nie no faktycznie jeśli chodzi o same ogrzewanie to jest to bardzo istotna kwestia. Ja u siebie w firmie korzystam z ogrzewania gazowego i moim zdaniem jest to bardzo dobre rozwiązanie. Tym bardziej skorzystałam z oferty https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-firmy/ gdyż chcę płacić o wiele mniej za gaz dla firm.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ciekawe rozwiązanie muszę przyznać

  OdpowiedzUsuń
 22. Cenne porady i wskazówki. Aktualnie ekologiczne i energooszczędne rozwiązania są zdecydowanie warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciekawym rozwiązaniem są ekologiczne kotły c.o. https://kotlyleszka.pl/kotly-co , które w ostanim czasie cieszą się ogromną popularnością

  OdpowiedzUsuń
 24. Niewątpliwie jest to dobre rozwiązanie, aby sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej. Takie panele słoneczne są bezobsługowe, więc nie po ich zamontowaniu można jedynie czerpać korzyści. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego typu rozwiązania, to na pewno tutaj - https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/dofinansowanie-do-fotowoltaiki-etapy,n,1000277816.html - warto sobie zerknąć. Na pewno plusem jest to, że na takie przedsięwzięcie można otrzymać dofinansowanie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Jeśli faktycznie już się decydujemy na takie rozwiązania to moim zdaniem przede wszystkim warto jest mieć również dobrze wykonaną instalację elektryczną. Jestem zdania, że bardzo dobrze się współpracuje z elektrykiem https://wzu-energpol.pl/ dla którego raczej nie ma rzeczy niemożliwych do wykonania.

  OdpowiedzUsuń
 26. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)