piątek, 31 lipca 2020

Pozycjonowanie, czyli skuteczny sposób na rozwój firmy w czasach epidemii

Witajcie :)

Epidemia koronawirusa spowodowała zastój gospodarki na kilka miesięcy. Obecnie większość branży jest "odmrożona" i powoli wraca do pełnego działania, ale wiele przedsiębiorstw poniosło nieodwracalne straty. Branża kulturalno-rozrywkowa do tej pory ma wiele ograniczeń, by normalnie funkcjonować. Niektóre firmy musiały się zamknąć lub przebranżowić. Epidemia najbardziej dotknęła małe i średnie firmy.
Przysłowiowym "kołem ratunkowym" dla wielu przedsiębiorstw okazał się internet. Niektóre firmy rozszerzyły swoją działalność w formie online, niektóre całkowicie przeniosły się do internetu. Ze sprzedaży online bardzo skorzystały znane sieci odzieżowe jak Reserved, House, Sinsay.  
Jednak, nie jest tak łatwo być widocznym w internecie, zwłaszcza dla małych i średnich firm. Można mieć ładną, ciekawą szatę graficzną strony i sprzedawać dobry, konkurencyjny asortyment, a i tak nie odczuwać dużego zainteresowania od strony klientów. Są jednak sposoby, aby to zmienić.
I tu z pomocą przychodzi nam pozycjonowanie stron internetowych, o którym już kiedyś wam pisałam, ale warto o nim przypomnieć, zwłaszcza w tych trudnych czasach.  
Pozycjonowanie gwarantuje obecność naszej strony internetowej w czołówce wyszukiwarki Google. Uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania zapewnia wiele korzyści, jak :
 • Większy napływ nowych użytkowników i klientów naszej firmy.
 • Rozgłos i rozpoznawalność naszej marki.
 • Stały i wysoki wzrost sprzedaży.
 • Przewaga nad konkurencją. 
 • Sukces finansowy.
Jak działa pozycjonowanie? Najważniejsze jest słowo kluczowe, które gwarantuje ruch i pozyskiwanie potencjalnych klientów. Wpisując do wyszukiwarki Google frazę: meble ogrodowe, wyświetla nam się czołówka najwyżej pozycjonowanych stron, gdzie możemy zakupić meble ogrodowe. 
Pozycjonowaniem stron internetowych zajmują się agencje SEO jak Afterweb. Na pozycjonowanie składa się wiele działań jak optymalizacja SEO, link building, content marketing i analityka internetowa. Więcej o pozycjonowaniu możecie poczytać na stronie https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/.
Z pozycjonowania stron mogą skorzystać sklepy internetowe, wszelkie usługi działające w internecie, portale tematyczne, blogi. 

Prowadzenie firmy w internecie to w dzisiejszych czasach norma, zwłaszcza w tak trudnych jak ten rok.


Jednak, aby odnieść sukces, trzeba być widocznym w sieci. Zapewni nam to pozycjonowanie naszej strony.  
Z pozycjonowania mogą skorzystać sklepy i usługi internetowe, ale też hotele, restauracje.Z roku na rok przybywa sklepów i usług online. Wiele sklepów działa stacjonarnie i online. Stronę w internecie mają hotele, restauracje, kawiarnie, siłownie, szkoły tańca, kluby fitness, salony urody. Aby nie przepaś w otchłani internetu, gdzie nikt nas nie znajdzie warto skorzystać z pomocy Agencji SEO, zajmujących się marketingiem internetowym, czyli pozycjonowaniem, reklamą online.

Ciekawa jestem co sądzicie o takim rodzaju promocji firmy w internecie jak pozycjonowanie, zwłaszcza w czasach epidemii ? 


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Miłego weekendu :)

 
 

7 komentarzy:

 1. Muszę się tym zająć, jak wrócę do domu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie buduje swoją firmę w sieci, nie jest to łatwe ale mam nadzieje ze coś z tego wyjdzie , Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama ronwież przykładam dużą uwage do reklamowania mojej firmy. Niestety ale konkurencja w sieci jest bardzo duża i bez odpowiedniego pozycjonowania swojego biznesu nie pokonamy konkurencji. Dobra reklama internetowa jest kompleksowa i obejmuje:
  pozycjonowanie strony www
  reklame w serwisach społecznościowych takich jak instagram czy facebook
  jak również reklamy ads

  Jeśli chcemy aby było to skuteczne to najlepiej oddać to zewnętrznej firmie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozycjonowanie stron internetowych tak naprawdę jest potrzebne wszystkim stronom oraz sklepom internetowym. Proces ten pomaga dotrzeć do klientów oraz czytelników. Niekiedy skorzystanie z usług SEO jest bardzo dużym kosztem miesięcznym. Stałym kosztem. Warto wtedy skorzystać z usług firm zewnętrznych - SEO sklepów, które wykonują zadania jednostkowo w dobrych cenach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś wybierając agencję SEO warto sprawdzić czy mają krótką umowę (wypowiedzenie 1 miesięczne), czy raportują swoje działania i czy opierają SEO o content marketing.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)