Witajcie :)
Każdy z nas ma w swoim życiu doświadczenia związane z pobytem w szpitalu, z leczeniem u specjalisty. Gdy chorujemy, chcemy aby wszystko dobrze się skończyło i pragniemy szybko wrócić do zdrowia. To samo dotyczy naszej rodziny. Liczymy na profesjonalną pomoc lekarzy i służby zdrowia. Jednak w życiu zdarzają się też przykre sytuacje.
Źle postawiona diagnoza, zaniechania w leczeniu i diagnostyce, niewłaściwy sposób leczenia to najczęstsze błędy medyczne popełniane przez lekarzy.
Źle postawiona diagnoza, zaniechania w leczeniu i diagnostyce, niewłaściwy sposób leczenia to najczęstsze błędy medyczne popełniane przez lekarzy.
Błąd medyczny, zwany też lekarskim, czy błędem w sztuce lekarskiej może doprowadzić do poważnych konsekwencji, jak nieodwracalny uszczerbek na zdrowiu, do kalectwa, a nawet do śmierci. Błąd medyczny jest rozumiany jako postępowanie sprzeczne z zasadami nauki i wiedzy medycznej w zakresie, jaki jest dostępny lekarzowi. W prawie cywilnym błędy medyczne obejmują również działania i zaniechania ze strony pracowników służby zdrowia, czyli pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, sanitariuszy i wszystkich osób pracujących w służbie zdrowia powodujących szkodę pacjenta.
Każdy z nas jako pacjent ma prawo do dochodzenia odszkodowania za błędy medyczne.
Sprawy o odszkodowanie za błędy lekarskie są trudne, skomplikowane i wymagają dużej wiedzy z zakresu prawa i medycyny. Dlatego warto zgłosić się do profesjonalnej kancelarii prawnej specjalizującej się w błędach medycznych. Wykwalifikowani radcy prawni działający w prawie cywilnym w zakresie problematyki praw pacjenta i dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułów błędów medycznych na pewno skutecznie nam pomogą.
Kiedy warto zgłosić się o taką pomoc ? W sytuacji, gdy lekarz zaniedbał swoje obowiązki, postawił błędną diagnozę, zlecił niewłaściwe leczenie, czyli popełnił błąd medyczny. W wyniku czego pacjent trafił do szpitala, poniósł konsekwencje zdrowotne lub finansowe i należy mu się odszkodowanie. Radcy prawni pomogą nam uzyskać rekompensatę i będą nam towarzyszyć na każdym etapie sprawy. Wysłuchają nas, pomogą sporządzić pozew i doprowadzą sprawę do końca na drodze sądowej lub pozasądowej. Pomoc radcy prawnego przyda nam się zwłaszcza gdy nie mamy doświadczenia w dochodzeniu roszczeń, nie znamy przepisów prawa, nie mamy wiedzy na temat odszkodowań medycznych. Niezbędna jest nam pomoc również wtedy gdy nie mamy siły walczyć samemu o odszkodowanie za popełniony błąd medyczny.
Błędy medyczne, lekarskie niosą ze sobą poważne konsekwencje. Mogą spowodować straty finansowe, utratę zdrowia, a nawet śmierć.
Osobiście znam kilka historii od znajomych, gdzie wystąpił błąd medyczny. Jednak żadna z tych osób nic z tym nie zrobiła, a szkoda, bo na pewno udałoby się im uzyskać zadośćuczynienie.
Ciekawa jestem czy spotkaliście w swoim życiu z błędem lekarskim i czy pomyśleliście o tym, że warto ubiegać się o odszkodowanie ?
Ojjj nie raz mogłam trafić do piachu przez zaniedbanie niektórych mądrych... Powinni być z mety odsuwani od zawodu.
OdpowiedzUsuńWłaśnie dzisiaj wróciłam z prześwietlenia kolana . Mam nadzieję że dzięki temu lekarz postawi właściwą diagnozę bo te telefoniczne wizyty nie wróżą niczego dobrego . Pozdrawiam :-).
OdpowiedzUsuńW sumie bardzo często przebywam w szpitalu. Na szczęście nie miałam jeszcze do czynienia z błędem lekarskim względem mnie.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie
Słyszałam o czymś takim, że lekarz nie może podważyć wiedzy drugiego lekarza. nawet jeśli wie że został popełniony błąd. dlatego ciężko jest sadzić i domagać swoich praw....
OdpowiedzUsuńSkoro już jesteśmy w temacie medycznym, to jestem bardzo ciekawy, czy znacie kogoś świetnego, ponieważ potrzebny jest mi ortopeda w Krakowie. Podobno miejscem godnym polecenia jest https://efficlinic.pl/ Możecie się zgodzić?
OdpowiedzUsuńStatystyki nie są optymistyczne, jak widać błędy medyczne nie zdarzają się rzadko
OdpowiedzUsuńNawet człowiek nie zdawał sobie sprawy, że błędy medyczne nie są taką rzadkością.
OdpowiedzUsuńZ jednej strony ciekawe, ale z drugiej przerażające. Błędy niestety są na każdym kroku.
OdpowiedzUsuńDziękuje za wartościowy wpis. Niestety, ale często za błędy nikt nie ponosi odpowiedzialności.
OdpowiedzUsuńKażdy popełnia błędy.
OdpowiedzUsuńUważam, że błędy medyczne są częścią pracy.. nie da się ich uniknąć
OdpowiedzUsuńBłędy były, są i niestety będą. Trzeba być tego świadom, na szczęście jest co raz lepiej.
OdpowiedzUsuńPorównując lata, aktualnie jest co raz lepiej. Pamiętajmy, że dopóki człowiek wykonuje wszelkie zabiegi, to będą błędy.
OdpowiedzUsuńNiestety błędy wpisane są w ten zawód, w zasadzie jak każdy tylko tutaj mamy inny poziom konsekwencji
OdpowiedzUsuńKażdy lekarz powinien być ubezpieczony na wypadek takiego błędu.
OdpowiedzUsuńwpis porusza bardzo ważny temat, mało się o tym mówi
OdpowiedzUsuńPrzydatny wpis, dzięki wielkie
OdpowiedzUsuńWarto się ubezpieczyć od błędu medycznego
OdpowiedzUsuńsuper, akurat takich informacji szukałam
OdpowiedzUsuńjak to wygląda w polskim prawie kiedy lekarz popełni błąd, kto ponosi konsekwencje i czy otrzymuje się za to rekompensatę czy trzeba o nią walczyc?
OdpowiedzUsuńPrawie każdy zawód jest obarczony błędem, oczywiście jeśli mówimy o medycynie to błąd może mieć ogromne konsekwencje
OdpowiedzUsuńW takich sytuacjach warto mieć kontakt do dobrego prawnika.
OdpowiedzUsuńBardzo pouczający wpis.
OdpowiedzUsuńoby jak najmniej takich sytuacji
OdpowiedzUsuńCiężki temat, powinien być jakiś fundusz na to.
OdpowiedzUsuńZdecydowanie należy się ubiegać o odszkodowanie, na pewno są firmy specjalizujące się w tym.
OdpowiedzUsuńNa szczęście nigdy mi się to nie zdarzyło.
OdpowiedzUsuńSuper napisane! Warto było tutaj zajrzeć
OdpowiedzUsuń