środa, 20 stycznia 2021

Maccchiato, popularny kolor w naszych wnętrzach

 Witajcie :)

Pisałam wam już o kolorze roku według Pantone, czyli o połączeniu żółtego z szarym. Ten duet ma dominować w designie, w modzie, w mediach społecznościowych. W aranżacji wnętrz trendów na kolory jest więcej.
Pandemia spowodowała, że coraz częściej sięgamy po neutralną paletę kolorów w swoich domach, która wywołuje u nas poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Wśród kolorów, który zdominował w ostatnim czasie wnętrza jest maccchiato, kolor kawy z mlekiem, lubianego cafe latte maccchiato. Maccchiato jest wszechstronnym, ciepłym, uspokajającym kolorem. Jest również eleganckim kolorem. Ma wiele odcieni, może być jasny, w odcieniu beżowym lub w ciemniejszym brązie. Brązowa paleta kolorów wraca do naszych wnętrz, a to za sprawą boho, inspiracją pustynią, o której pisałam wam w ubiegłym roku w poście tutaj. Kolor kawy z mlekiem na pewno jest bardziej uniwersalny niż kolor terakoty, który pojawił się w ubiegłym roku we wnętrzach.    
Maccchiato świetnie odnajduje się we wnętrzach nowoczesnych, w stylu modern boho. Idealnie komponuje się ze stylem japandi, o którym pisałam wam w poprzednim wpisie. Sprawdza się w naturalnych, minimalistycznych wnętrzach, pełnych harmonii i równowagi, ale też we wnętrzach przytulnych, w stylu cozy. W retro i art deco też można go spotkać.  
Maccchiato najczęściej pojawia się we wnętrzach w postaci mebli i dodatków. Są to zarówno meble drewniane, rattanowe, jak i tapicerowane. Ciekawie prezentują się niskie, drewniane meble z dodatkiem rattanu w kilku odcieniach brązu. Miękka, welurowa kanapa nie musi mieć szarej lub zielonej tapicerki, może mieć odcień kawy z mlekiem. Kolor maccchiato łatwo zastosować we wnętrzu za pomocą poduszek, pledów, ceramicznych i szklanych dodatków. Pojawia się w tekstyliach takich jak zasłony, dywany. Pięknie prezentują się doniczki w odcieniu maccchiato wykonane z ceramicznej kamionki. 
Kolor maccchiato w różnych odcieniach możemy spotkać w oświetleniu, w dekoracjach jak plakaty i obrazy. Maccchiato dobrze się komponują z kolorami ziemi jak beże, brązy, zielenie. 

Maccchiato w różnych odcieniach, w postaci mebli drewnianych, rattanowych i tapicerowanych.W oświetleniu, w ceramicznych i szklanych dodatkach.W poduszkach dekoracyjnych. Czy w takich praktycznych przedmiotach jak domek dla pupila.

  Osoby lubiące jasną paletę kolorów, beże na pewno polubią maccchiato. Jest on też idealny dla osób lubiących naturę, kolory ziemi. Maccchiato jest kolorem uniwersalnym, o różnych odcieniach, więc sprawdzi się w różnych aranżacjach i stylach wnętrzarskich. Pasuje do każdego wnętrza, najczęściej jest wybierany do salonu, sypialni, domowego biura. 
Mnie się ten kolor podoba, bo lubię naturalną paletę kolorów.

 Ciekawa jestem co wy sądzicie o maccchiato jako o kolorze do aranżacji waszych wnętrz ?  


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)4 komentarze:

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)