piątek, 16 kwietnia 2021

Ranking najlepszych zmywarek- jaką zmywarkę kupić?

 Witajcie :) 

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które aktualnie poszukują modelu zmywarki do swojego domu lub mieszkania. Wybór urządzenia nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajdziemy wiele modeli zmywarek, które często niewiele się od siebie różnią. Jak zatem wybrać model zmywarki do naszego domu i nie żałować podjętej decyzji?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

 • Ranking najlepszych zmywarek- dlaczego może pomóc w wyborze urządzenia
 • Jaką zmywarkę do 1000 zł kupić- czy to w ogóle możliwe?

Kupno zmywarki to z pewnością większy wydatek. Szczególnie dla dużej rodziny. Osoby o mnie zasobnym portfelu, zadają sobie pytanie jaką zmywarkę do 1000 zł kupić? Patrząc na ceny zmywarek w sklepach, można odnieść wrażenie, że jest to wręcz niemożliwe. Jeśli uważnie przestudiujemy oferty, jakie znajdują się w sklepach ze sprzętem AGD i znajdziemy ranking najlepszych zmywarek, to jesteśmy w stanie znaleźć najlepszy możliwy sprzęt na miarę naszych możliwości finansowych. Co ważne będzie to tzw. dobry sprzęt.

Korzyści z posiadania zmywarki w naszym domu

Zmywarka to urządzenie, które jest coraz chętniej kupowane do polskich domów. Jeszcze kilka lat temu było synonimem luksusu. Zmywarka była urządzeniem, które kosztowało sporo pieniędzy i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Na szczęście te czasy należą już do przeszłości i teraz praktycznie każdy z nas może mieć w domu zmywarkę. Do rozpowszechnienia się zmywarki przychylili się też sami producenci, którzy reklamując swoje urządzałam, uświadamiali klientów, że zmywarka to nie tylko wygoda, ale także oszczędność. Prawdą jest, że używanie zmywarki do mycia brudnych naczyń i garnków, pozwala nam na zaoszczędzenie wody oraz energii elektrycznej. Dodatkowo środki czyszczące, jakie potrzebne są do prawidłowego działania zmywarki, nie są już tak drogie jak jeszcze kilka lat temu. Dziś możemy wybierać kostki do zmywarki, sól do zmywarki oraz inne detergenty spośród produktów kilku marek, co powoduje, że ceny tych produktów są niższe, a to działa z korzyścią dla konsumenta.

Ranking najlepszych zmywarek- dlaczego może pomóc w wyborze urodzenia?

Dostępny w sklepie ze sprzętem AGD ranking najlepszych zmywarek może nam bardzo ułatwić decyzje o wyborze konkretnego modelu zmywarki. Chcąc kupić zmywarkę, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość kupowanego sprzętu oraz funkcje danego urządzenia. Dodatkowo musimy wziąć pod uwagę ograniczenia naszej własnej kuchni. Jeśli mamy niewielką kuchnię, to najpewniej zmieścimy w niej jedynie mniejszą zmywarkę. Dużo zależy także od stażu naszych mebli kuchennych. Jeśli kupujemy zmywarkę równocześnie z nowymi meblami, łatwiej dopasujemy jej wielkość i typ, czyli pod zabudowę lub wolnostojącą, pod nowe meble. Jeśli jednak posiadamy już w domu meble, to może się okazać, że najlepszym rozwiązaniem będzie model wolnostojący. W trakcie wybierania zmywarki warto także zwrócić uwagę na to, ile dana zmywarka zużywa wody w trakcie jednej tury (programu) mycia naczyń i jak dużo potrzebuje prądu. To dwa bardzo ważne parametry, na które koniecznie musimy zwracać uwagę. Często lepiej „dołożyć” nieco więcej pieniędzy i kupić zmywarkę, która jednak zużywa mniej wody podczas jednego programu. W perspektywie długoterminowej wydanie większej kwoty na początku, będzie bardziej opłacalne niż większe cykliczne rachunki za zużycie wody. Dodatkowo warto zwracać uwagę na rodzaje programów, jakie oferuje nam konkretny model zmywarki. Warto kupić taki, który ma program myjący w 65 lub 70 stopniach, ponieważ taki tryb pracy najlepiej sprawdza się do mycia brudnych garnków. Kupując zmywarkę, przeglądajmy też opinie innych konsumentów, dostępne w Internecie. Opinie innych oraz ranking pomogą nam dokonać najlepszego możliwego wyboru.


Jaką zmywarkę do 1000 zł kupić- czy to w ogóle możliwe?

Pytanie: jaką zmywarkę do 1000 zł kupić, zadaje sobie wielu konsumentów. Nie da się ukryć, że zakup zmywarki to większy wydatek. Jeśli jest taka możliwość, warto sprawdzić, czy jest opcja zakupu tańszej zmywarki. Często oferowane w sklepach modele zmywarek z obniżoną ceną, to urządzenia, które są właśnie zastępowane nowszymi wersjami danego modelu lub konkretny producent przestał właśnie produkować ten model, a obniżenie ceny ma pomóc w wysprzedaniu pozostałych jeszcze na rynku urządzeń. Pomijając kwestie wymiany produktów na rynku, zawsze jest pula urządzeń sprzedawanych w niższej cenie. To oferta dedykowana klientom o mniej zasobnym portfelu. Często są to też modele o mniej zaawansowanych parametrach technicznych z mniejszą ilością dostępnych funkcji. Wcale nie oznacza to, że są to zmywarki gorszej jakości. Po prostu są to urządzenia prostsze w obsłudze i zmniejszą ilością programów. Idealnie nadadzą się dla użytkowników, którzy dopiero kupują swój pierwszy model zmywarki i przeraża ich nieco poziom zaawansowanych technologii i wykorzystanej elektroniki w droższych modelach, jakie dostępne są w sklepach ze sprzętem AGD. Warto zatem rozejrzeć się i uważnie przeanalizować oferty sklepów. Lepiej zakupić model o niższym standardzie niż model używany. Ten może okazać się o wiele droższy w użytkowaniu, ponieważ może wymagać po jakimś czasie dużej ilości kosztownych prac naprawczych.

A czym wy się kierujecie przy wyborze zmywarki do waszego domu ?

Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


10 komentarzy:

 1. Chętnie bym zakupił, ale niestety nie ma miejsca w kuchni. Widziałem na jachtach zmywarki,które są obowiązkowym wyposażeniem jednostek morskich. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałaby mi się na taka zmywarka, ale musiałabym najpierw powiększyć kuchnię ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Korzystam ze zmywarki od kilku lat i działa bardzo sprawnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bosch, nie pamiętam ceny, ale na pewno niezbyt tanio.

   Usuń
 4. My mamy Indeesit- całkiem dobrze się sprawdza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny post!
  dusiiiakblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zmywarka fajna sprawa, jednak ja mam za mała kuchnie i radzę sobie bez niej. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zmywarka to moje marzenie ale nie mam miejsca na nią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post, a informacje bardzo mi się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)