czwartek, 23 września 2021

Nowoczesny system zarządzania magazynem, czyli jak udoskonalić działanie naszej firmy

 Witajcie :)

Obecnie żyjemy w świecie, w którym dostęp do informacji jest natychmiastowy, wystarczy tylko mieć przy sobie smartfon z dostępem do internetu. Natychmiast sprawdzimy kurs dolara, najświeższe wiadomości, maila, stan konta bankowego. Nasze oczekiwania wobec zamówionych towarów przez internet, też są wysokie, bez względu na to czy jest to zamówienie prywatne, czy dla naszej firmy, czy są to materiały budowlane, meble, elektronika, odzież, czy artykuły spożywcze. Z roku na rok nasze zakupy w internecie wzrastają, epidemia koronawirusa przyczyniła się, że zamawiamy więcej i chętniej. Każde nasze zamówienie ma swój początek w magazynie. 

Handel detaliczny, dystrybucja, produkcja - w każdej branży magazyn stanowi bardzo ważne miejsce. Jest w nim zawsze bardzo dużo pracy. Przyjmowanie dostaw, kompletacja towarów, przemieszczanie towarów wózkami widłowymi, to wszystko wymaga optymalizacji. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zarządzanie magazynem, jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemu zarządzania magazynem ASTRO WMS. 

System WMS jest stosowany na świecie od ponad 40 lat. Astro WMS jest to nowoczesne oprogramowanie, które sprawdzi się w dużym przedsiębiorstwie jak i w małej firmie. Służy do prawidłowego zarządzania produktami, które znajdują się w centrach dystrybucji. Taki program magazynowy bardzo ułatwia pracę pracownikom, właścicielowi firmy, operatorowi logistycznemu. Dzięki niemu pracownicy otrzymują informację o stanie i lokalizacji każdego towaru. Program pozwala uniknąć błędów w składowaniu, kompletacji i wysyłce towarów. Zapobiega niepotrzebnym zwrotom towarów. Pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze, dzięki niemu nasza firma staje się bardziej konkurencyjna na rynku i stale, prężnie działa. Program jest innowacyjny, doskonale dostosowuje się do branży naszej firmy. Astro WMS jest narzędziem bardzo elastycznym, szybko działającym, dokładnym, przyszłościowym, bez problemu dostosowuje się do zmian w firmie. Nie ważne czy magazyn pracuje manualnie, czy jest w pełni zautomatyzowany program Astro WMS pomoże zarządzać poziomem zatowarowania i wskaże najlepszą lokalizację składowania. Astro WMS jest mózgiem magazynu. Sprawuje kontrolę nad wszystkimi czynnościami. Więcej informacji na temat nowoczesnego systemu zarządzania magazynem Astro WMS możecie poczytać na stronie https://www.consafelogistics.com/pl/rozwiazania/wms/.

Handel detaliczny, dystrybucja, produkcja, sklepy internetowe - w wielu branżach firmy posiadają odpowiednio przystosowany magazyn.


W sprawnej pracy magazynu pomaga system zarządzania magazynem Astro WMS.Program Astro WMS można określić jako mózg magazynu.
Składamy przez internet coraz więcej zamówień, kilka-kilkanaście razy w miesiącu. Niekiedy składamy jedno zamówienie po drugim. W internecie łatwo domówić zapomniany artykuł, nie musimy wracać się do sklepu, tylko wystarczy kliknąć w odpowiedni towar na ekranie komputera. Dla magazynu obsługującego taki sklep jest to już większy problem. Jednak w zautomatyzowanym magazynie z oprogramowaniem WMS nie ma problemu poradzenia sobie z tysiącami zamówień na dobę.
Ciekawa jestem czy słyszeliście o programie Astro WMS stosowanym w magazynach, a może wasza firma, w której pracujecie z niego korzysta ? 


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


6 komentarzy:

 1. Innowacyjne rozwiązanie. Ciekawy jest ten rozwój technologii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł można się dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Takie rozwiązania znacząco ułatwiają pracę i zarządzanie gospodatką magazynową zwlaszcza w bardzo dużych magazynach gdzie ilość przechowywany towarów jest ogromna i gdzie przez cały czas magazyn żyje przyjmując zamowienia i wydając towary do nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujący post:) Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz zakłady pracy stawiają na nowoczesne technologie. Fajną i wygodną opcją jest również digitalizacja dokumentacji pracowniczej.
  https://ksservice.pl/pracodawca/digitalizacja-teczek/

  OdpowiedzUsuń
 5. Teoretycznie przyszłam po inspiracje wnętrzarskie, ale ten wpis naprawdę mnie wciągnął. Myśląc "magazyn", widzimy jakieś regały magazynowe, pudła, wózki widłowe itp., a mało kto myśli o zaawansowanych technologiach. Świetny post!

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiednie zarządzanie to podstawa

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)