poniedziałek, 6 września 2021

Parawany, ścianki biurowe, czyli jak dobrze zorganizować sobie przestrzeń w miejscu pracy

 Witajcie :)

Dobra aranżacja biura wpływa na samopoczucie i efektywność pracy jego pracowników. Przestrzeń biurowa musi być ergonomiczna, funkcjonalna i zapewniać komfort pracy. Musi być też estetyczna, by miło nam się pracowało. 

W ostatnich latach dominują biura typu open space, czyli z otwartą, wspólną przestrzenią biurową. Są jednak stanowiska pracy, które wymagają większego skupienia, pracy indywidualnej, często opartej na rozmowie z klientem. Często osoby pracujące na co dzień w większej grupie kolegów, również potrzebują chwili wytchnienia i pracy w bardziej komfortowych warunkach. Ważnym czynnikiem jest też obniżenie poziomu hałasu, który niestety wzrasta na otwartej przestrzeni biurowej z dużą ilością stanowisk pracy. Dlatego doskonałym rozwiązaniem w biurach typu open space są parawany, ścianki biurowe, czy stała zabudowa.

Na stronie https://www.zabudowa.info.pl/ znajdziemy wiele ciekawych i praktycznych rozwiązać do funkcjonalnej i komfortowej aranżacji każdego biura. Najprostszym rozwiązaniem są parawany biurowe. Pozwalają w łatwy sposób na otwartej przestrzeni wydzielić prywatne i spokojniejsze miejsca do pracy. Posiadają wygłuszające hałasy wypełnienie, są dostępne w wielu kolorowych tkaninach, mogą posiadać dodatkowy indywidualny, firmowy druk na zewnętrznej stronie panelu. Parawany mają specjalne mocowania zapewniające brak efektu występowania prześwitów. Taki parawan biurowy sprawdzi się również w domowym biurze. 

Parawany w formie zabudowy stałej możemy spotkać w przymierzalniach sklepowych, w gabinetach kosmetycznych. 

Innym rodzajem ergonomicznej i funkcjonalnej organizacji przestrzeni biurowej są ścianki działowe, ścianki biurowe, boksy, przegrody na biurka. Ścianki biurowe to proste, ekonomiczne rozwiązanie podziału pracy biurowej. Dają efekt wydzielonego stanowiska pracy w biurze typu open space, segmentują powierzchnię na mniejsze pomieszczenia. Tłumią hałas, tworzą intymną przestrzeń, zwiększają komfort pracy. Konstrukcja ścianek biurowych wykonana jest z lekkich aluminiowych profili o prostokątnym przekroju. Ścianki są wykończone wieloma materiałami. Dół najczęściej wykończony jest płytą meblową, tapicerowaną, z tworzywa sztucznego lub płytą aluminiową, a górna część ze szkła, pleksi mlecznej, szkła kolorowego, czyli jest częściowo przezroczysta. 

Parawany, prosty i szybki sposób na organizację przestrzeni. Sprawdzą się w biurze, w domu, w salonie kosmetycznym.  Ścianki biurowe, zapewniają większy komfort pracy i dają wiele możliwości aranżacyjnych. 
Dobra organizacja przestrzeni pracy to podstawa. Zapewnia komfort pracy i większą wydajność i efektywność pracowników. Biuro musi być funkcjonalne, ergonomiczne i estetyczne. Powinno stwarzać odpowiednie strefy do pracy indywidualnej, wymagającej większego skupienia i odcięcia się od biurowego hałasu. Dzięki takim rozwiązaniom jak parawany, ścianki biurowe, boksy jest to możliwe. Prosty parawan znajdzie zastosowanie również w domowym biurze, pozwoli oddzielić przestrzeń biurową od reszty mieszkania.
Ciekawa jestem co sądzicie o organizacji przestrzeni biurowej za pomocą parawanów, ścianek biurowych?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)16 komentarzy:

 1. To ja musiałabym mieć taki parawan, jakbym pracowała w biurze. :D Pozdrawiam kochana, miej cudny dzień. :))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałby mi się w pracy taki parawan

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny pomysł z parawanem. Robi się dzięki temu bardziej prywatnie w pomieszczeniu. Oddzielamy dzięki temu część relaksacyjną, a miejsce pracy. Można też meblościankę zamiast parawanu, który oddzieli pomieszczenie i stworzy drugie wnętrze. Bardziej intymne, w którym możemy się skupić na pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobry pomysł taki parawan w pracy. I pomyśleć że kiedyś w domu miały swoje miejsce parawany ale w zupełnie innym stylu :-). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy pomysł z tymi parawanikami. Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygodna opcja w biurze. Pracowałam przez jakiś czas w takim open space biurowym ale nie byłam zadowolona jak było to tam rozwiązane. Nie było takich parawanów i z tego powodu nie odczuwaliśmy prywatności na miejscu. NIe takiej do jakiej byłam przyzwyczajona.

  Jeśli szukalibyście wygodnych mebli biurowych i innego wyposażenia, polecam miejsce:
  https://meblearkadius.pl/produkty/narozniki/

  W sklepie jest szeroki asortyment mebli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie prywatność ma duże znaczenie. Osobiście rozumiem sens open space. W jednym miejscu pracuje wielu pracowników oraz dzieki temu kontat oraz obieg dokumentów oraz informacji jest ułatwiony. Z drugiej strony taki open space niesie ze sobą pewne niewygody. Powinno się postawić przynajmniej prowizoryczne ścianki, tak aby nikt drugiej osobie nie zaglądał w monitor ( jest to bardzo niekomfortowe).
  Dobrze jest zastanowić sie nad systemem z płyt karton gips. O takich rozwiązaniach poczytacie sobie https://sklep.flexgips.com/pl/blog na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szklane ścianki zajmują mało miejsca, mogą dzielić przestrzeń na niezależne pokoje nie zmniejszając znacznie jej wielkości. Ich montaż jest także bardzo prosty. Ścianki idealnie wygłuszają, w zależności od dobranego szkła mogą także mieć ochronę ognioodporną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest wiele sposobów na to, aby urządzić sobie komfortowe miejsce do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Powiem szczerze, że chętnie z takich propozycji skorzystam, bo lubię mieć prywatną przestrzeń w pracy. Pracuje mi się tak wygodniej.

  OdpowiedzUsuń
 11. U nas w biurze akurat w kwestii prywatności jest wszystko ok, natomiast mamy duże okna i widok na ruchliwą ulicę, co potrafi rozpraszać. Szef zamówił nam na https://agatarolety.pl/ plisy okienne i odkąd one są to zupełnie inaczej się pracuje. Przynajmniej ja mogę się wypowiedzieć w ten sposób, bo moje koleżanki lubiły w trakcie prace popatrzeć sobie na ludzi i o nich rozmawiać, a zadania się same nie zrobią w naszym Teamie :d

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli można zachować praktyczność, konieczność i estetykę. Dziękujemy za połączenie kilku funkcji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

  OdpowiedzUsuń
 14. Każdy rodzaj działalności wymaga innej organizacji ale warto o nią odpowiednio zadbać.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)