poniedziałek, 19 lutego 2024

Drabina domowa, pomocna w wiosennych porządkach

Witajcie :)

Luty powoli się kończy, dnia przybyło, coraz bliżej do utęsknionej wiosny. Ja już bardzo tęsknię, bo wiosna to moja ulubiona pora roku. Odkąd zostałam mamą, zima mi się bardzo dłuży. Czekamy już z Natalką na wiosenną aurę, na dłuższe spacery i wyjścia na plac zabaw. Długie zimowe wieczory to niestety nuda i znużenie dla małego dziecka. 

Początek wiosny to dobry czas na wiosenne porządki. Wiosną bardziej się do nich przykładamy niż zimą. Warto dokładniej po zimie posprzątać mieszkanie. W wielu pracach porządkowych niezawodna jest drabina. Przydaje się przy wycieraniu kurzów w trudno dostępnych miejscach jak góra regału, szafy, góra szafek kuchennych. Do czyszczenia karniszy, wiszących lamp. Jest niezastąpiona przy myciu okien, zdejmowaniu i wieszaniu firanek, zasłon. Przydaje się, gdy chcemy usunąć pajęczynę na suficie. 

Jest pomocna przy drobnych metamorfozach mieszkania jak wieszanie obrazów, zdjęć, plakatów. Możemy ją użyć przy dekoracji okna za pomocą firan, girlandy światełek ledowych, czy wiosennego wianka. Przyda się przy montowaniu rolet okiennych. Użyjemy jej przy kładzeniu fototapety na ścianie w pokoju dziecka. 

Gdy musimy wyciągnąć z górnej części szafy ciężkie pudła z ubraniami, bibelotami, też warto sięgnąć po praktyczną domową drabinę. Zawsze możemy użyć krzesła, taboretu, ale nie zawsze jest to bezpieczne dla naszego zdrowia i grozi upadkiem. Użycie krzesła może skutkować brakiem stabilności, próbą wykonywania ryzykownych ruchów, by móc dosięgnąć do danego punktu. Drabina domowa jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. 

Jakie cechy powinna mieć dobra, domowa drabina ?

Musi być stabilna, musimy się na niej czuć bezpiecznie. Podstawa to solidne podpory i antypoślizgowe stopki. Musi być lekka, aby łatwo się ją przenosiło i żeby każdy z domowników mógł z niej korzystać. Kolejna cecha to łatwość przechowywania, najlepiej żeby była składana, zwłaszcza gdy mamy nieduże mieszkanie. Wtedy możemy ją schować za szafę. Ważna jest odpowiednia wysokość drabiny i jej maksymalny udźwig. Zazwyczaj pracujemy w domu na jednej wysokości, więc wysokość drabiny nie jest trudno dobrać. Dobrze, gdy drabina ma dodatkowe uchwyty, haki, platformy, wtedy łatwiej nam się na niej pracuje. 

Najlepszy wybór drabiny do mieszkania to drabina aluminiowa. Jest najbardziej uniwersalna, funkcjonalna, trwała i lekka. Możemy zdecydować się również na drabinę drewnianą. Jest bardziej dekoracyjna niż aluminiowa, ale jest cięższa. Drabinę drewnianą często wykorzystuje się w aranżacji wnętrz jako wieszak na ręczniki w łazience, czy ubrania w sypialni.    

Duży wybór profesjonalnych drabin do domu, mieszkania znajdziemy na stronie sklep.drabiny.info. Są tam drabiny aluminiowe jednostronne, dwustronne, wielofunkcyjne, drabiny drewniane, stalowe, schodki i podesty.  

Drabina to praktyczne narzędzie, które przydaje się nam w wielu czynnościach w domu, w sprzątaniu, wieszaniu obrazów. Jest niezastąpiona w remoncie.Zamiast wysokiej drabiny możemy wybrać schodki, podest.

Drewniana drabina ma walory dekoracyjne i możemy ją użyć jako wieszak na ręczniki, ubrania.


Drabina domowa jest wielozadaniowym narzędziem. Przydaje się w porządkach, w metamorfozie mieszkania, remontach. Drewniana drabina posiada walory dekoracyjne i może nam posłużyć jako boho wieszak na ręczniki. Warto dobrać drabinę pod wysokość mieszkania i pod swoje potrzeby. Gdy mamy nieduże mieszkanie to możemy zdecydować się na funkcjonalny podest, schodki. 

Ciekawa jestem czy wy Moi mili macie u siebie w mieszkaniu drabinę i czy często z niej korzystacie ?    


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Słoneczka i uśmiechu na co dzień  :)


8 komentarzy:

 1. Mam drabinę aluminiową od lat. Nie wyobrażam sobie jej nie mieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. My właśnie musimy kupić drabinę, bo stara nam się popsuła. Bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza w czasie wieszania firanek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Potrzebna rzecz, zwłaszcza gdy lat przybywa:-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama przez długi czas nie miałam, jakiś czas temu sobie sprawiłam i nie sądziłam jak może być przydatna. Przydaje się przy:
  myciu okien
  sięganiu po rzeczy które leżą wyżej
  jak również przy malowaniu (bo czasami trzeba coś odmalować w mieszkaniu).

  OdpowiedzUsuń
 5. to idealny moment na rozpoczęcie wiosennego porządkowania! Drabina domowa z pewnością ułatwi mi dostęp do tych trudno dostępnych miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam składaną na kółkach blokowanych, wygodna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w domu kilka drabin . Te cięższe przydają się w ogrodzie a lżejsze w domu szczególnie przy myciu okien :-). Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)