wtorek, 17 lipca 2018

Zalety współczesnych budynków mieszkalnych

Witajcie :)

Czasy bloków z wielkiej płyty z lat 70-80 ubiegłego wieku i znanych z komedii Stanisława Barei przeszły już do lamusa. Od tamtych czasów budownictwo mieszkaniowe przeszło metamorfozę i znacznie się zmieniło.
Obecnie dba się o komfort, bezpieczeństwo, funkcjonalność i walory estetyczne przy budowie mieszkań. 
Nowoczesne osiedla mieszkaniowe i budynki wielorodzinne kuszą coraz to wyższym standardem, ciekawą architekturą, estetyczną, zieloną okolicą i dobrą lokalizacją.
Inwestycje obejmują nie tylko sam budynek mieszkalny, ale i najbliższą przestrzeń wokół budynku. Powstają na niej zieleńce, pergole z ławkami, fontanny, place zabaw. Czyli miejsce do wypoczynku, relaksu i zabawy z dziećmi. Nie brakuje też obiektów sportowych jak siłownia, boisko do kosza, do siatkówki czy kort tenisowy. Przestrzeń wokół budynków mieszkalnych jest zadbana, estetyczna, a wieczorem i nocą odpowiednio oświetlona. 
Sama architektura mieszkalna od czasów bloków z wielkiej płyty też bardzo się zmieniła. Obecnie budynki są nowoczesne, z dużymi balkonami, tarasami czy przydomowymi ogródkami. Kolor elewacji nie jest już przypadkowy, jak to było 30-40 lat temu :). Często kolor odzwierciedla daną okolicę, klimat miasta lub wpisuje się w najnowsze trendy architektoniczne i wnętrzarskie.
Nowe budynki mieszkalne posiadają przestronne, ładne i estetyczne klatki schodowe. Widać w nich dbałość o szczegóły, nowoczesne wzornictwo i zastosowanie różnych, wysokiej jakości materiałów wykończeniowych. Nie brakuje ciekawych oznaczeń jak modne liternictwo. Dopełnieniem eleganckiej klatki są ciche i nowoczesne windy.
Nowe osiedla są też bezpieczne. Budynki są monitorowane, osiedle często jest przestrzenią zamkniętą. Czujemy się na nich o wiele bardziej bezpiecznie niż na starym osiedlu z wielkiej płyty. Firmą deweloperską, która o nowoczesnych budynkach mieszkalnych wie wszystko jest na pewno http://www.profitdevelopment.com.pl/. Od 15 lat działa na polskim rynku. Prowadzi swoją działalność inwestycyjną we Wrocławiu, Łodzi i Warszawie. Firma wybudowała prawie 3000 mieszkań. Jeśli ktoś z was szuka w tych trzech miastach mieszkania w nowym budownictwie, to warto zapoznać się bliżej z ofertą firmy. Mieszkania są w stanie deweloperskim jak i również "pod klucz".

Nowoczesna, funkcjonalna architektura mieszkalna.
Zielona, zadbana i estetyczna przestrzeń wokół budynku oraz wygodne 
i przestronne balkony, tarasy.Samo wejście do budynku też jest ważne.


Nowoczesna i elegancka klatka schodowa oraz winda.
Foto 1-17 profitdevelopment.com.pl


Mieszkanie w nowym budownictwie jest świetnym wyborem dla osób mieszkających w dużym mieście, ceniącym sobie wysoki standard, bezpieczeństwo, funkcjonalność, komfort, prywatność, spokój i dobrą lokalizacje. Nie musi być to też duży, wysoki budynek z dużą ilością mieszkań. Tylko budynek wielorodzinny dla kilku mieszkańców, przypominający kamienicę lub osiedle domków jednorodzinnych w ładnej, zielonej okolicy.
Dobrze, że takich mieszkań powstaje obecnie w Polsce coraz więcej i że ich standard dorównuje, a nawet w niektórych przypadkach przewyższa standardy europejskie. 
Ciekawa jestem co wy sądzicie o mieszkaniach w nowym budownictwie, a może ktoś z was ma tą przyjemność i jest właścicielem takiego mieszkania ? 


Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam ciepło wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanego tygodnia :))


16 komentarzy:

 1. Nowoczesne mieszkania pozbawione są klimatu, za to ich plusem jest wygoda i bezpieczeństwo. Mieszkania w starych kamienicach oferują niezwykły klimat, jednak często przystosowanie takiego mieszkania do dzisiejszych standardów to ogromny koszt. Poza tym sąsiedztwo w starych kamienicach często pozostawia wiele do życzenia. Jedne i drugie mają plusy i minusy, wszystko zależy od naszych upodobań. U mnie osobiście zawsze bierze górę poczucie bezpieczeństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie gdybym mieszkała w dużym mieście byłoby to fajne rozwiązanie. Mam jednak przyjemność mieszkać we własnym domu i nie zamieniłabym w tej chwili tego sposobu życia na nawet najnowocześniejsze mieszkanie w bloku.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi i tak marzy się mały domek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne budynki, ale ja kocham cichą wieś...

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w mieście mnóstwo takich budynków powstało i wyglądają bardzo nowocześnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ktoś napisał, że nowoczesne mieszkania pozbawione są klimatu. Ja uważam, że klimat tworzą ludzie i odpowiedni wystrój bez względu na to, czy jest to nowoczesne czy stare budownictwo. Zdjęcia inwestycji bardzo zachęcają:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie, ładnie, nowocześnie. Ale ja i tak, gdybym miała wybór, to zamieszkałabym w domu.
  Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zalet tych naszych współczesnych budynków jest w niektórych przypadkach masa. Mieszkam w dużym mieście ale zawsze chciałam mieć miejsce związanie jakby nie było z zieloną okolicą. Miejsce w którym znajduje się moje mieszkanie Cuscino Atelier
  ma przed budynkiem masę zieleni. Uwielbiam gdy deweloperzy zwracają na te projekty szczególną uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładne te osiedla - mega nowoczesne :) Pytanie tylko jak z trwałością, bo z doświadczenia wiadomo, że materiały do takich nowoczesnych budynków nie są zbyt wytrzymałe :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie bardzo ładne jest to budownictwo tego dewelopera. Na prawdę mi się spodobało. W mojej okolicy powstają całkiem inne osiedla i znacznie mniejsze. Zgodzę się także z tym, że nowe osiedla mają wyższy standard, bezpieczeństwo i komfort. Ja wybrałam stare budownictwo, zabytkowe - jestem braki zadowolona, ale ma to jakieś negatywy np w postaci podwórza czy parkingu. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nowoczesne budownictwo mnie inspiruje, bo z łatwością można w tych wnętrzach wykorzystać przedmioty o nietypowym zastosowaniu

  OdpowiedzUsuń
 12. Podoba mi się duża ilość wartościowych informacji zawartych w tym wpisie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mimo wszystko deweloperzy stają teraz na wysokości zadania aby tworzyć przyjazne nieruchomości.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)