czwartek, 29 listopada 2018

Zdrowie i profilaktyka, ważny element naszego życia oraz elegancka biel współczesnej kliniki

Witajcie :)

Blog to miejsce, w którym możemy znaleźć artykuły z danej dziedziny życia, o treści która nas interesuje jak wnętrza, moda, kosmetyki, kuchnia, podróże, kino, rękodzieło, zagadnienia lifestylowe. 
Jest to też miejsce, w którym warto od czasu do czasu poruszyć ważny temat, zwłaszcza dotyczący naszego zdrowia. 
Czytelnikami mojego bloga są głównie Panie, w każdym wieku, praktycznie od 18-65 roku życia. Za namową koleżanki, pielęgniarki, postanowiłam poruszyć na blogu bardzo ważny temat, dla każdej z nas. A mianowicie profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób piersi. Od kliku lat w mediach mówi się coraz więcej o walce z rakiem piersi. Październik jest miesiącem różowej wstążki, czyli "Miesiącem Świadomości Raka Piersi". Jednak tych informacji nigdy nie jest za dużo i warto o tak ważnym temacie mówić więcej i częściej. 
Problem dotyczy zwłaszcza średnich i małych miejscowości, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest znacznie mniejszy. Gdzie profilaktyka badań piersi praktycznie nie istnieje. Są tylko od czasu do czasu organizowane badania mammograficzne w mammobusach dla kobiet po 50 roku życia. Badania USG dla młodszych kobiet są w ogóle nie organizowane. A dostęp do indywidualnego badania USG na "własną rękę" jest utrudniony. 
W przypadku, gdy problem został wykryty to warto zgłosić się do dobrego Ośrodka Chorób Piersi. Takim miejscem na pewno jest medycynadab.pl, czyli Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi- Medycyna Dąb. Klinika mieści się w Katowicach i Warszawie. Skupia najlepszych specjalistów ze śląskich ośrodków zdrowia. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób kobiecych, zaburzeń hormonalnych u kobiet i młodzieży, nieprawidłowej pracy tarczycy. Dewizą kliniki jest "szybka i profesjonalna diagnostyka, pozwalająca na wykrycie wszelkiego rodzaju zmian patologicznych w początkowej fazie, aby maksymalnie zwiększyć szansę na całkowite wyleczenie". 
Wizualnym atutem kliniki jest elegancki i nowoczesny wystrój, z przewagą białego koloru i z dodatkiem roślinnych motywów. W tak urządzonym miejscu przyjemniej i spokojniej znosi się trudy badań i zabiegów medycznych.  

Nowoczesna, estetyczna i elegancka klinika Medycyna Dąb.
Tu biel z czernią tworzy ponadczasowy duet. 
Nie brakuje też niebieskich i metalicznych akcentów.Istotne są detale jak logo kliniki.
Szklana mozaika tworzy niesamowity efekt wizualny.


Oczywiści najważniejszą kwestią jest specjalizacja kliniki i troska o pacjenta.
Foto 1-10 medycynadab.pl

Kolor biały często spotykamy we współczesnych gabinetach i ośrodkach zdrowia. 

Foto 11-16 armincoinc.com

Pamiętajmy, aby dbać o siebie, nie tylko w miesiącu różowej wstążeczki, tylko przez cały rok. Zróbmy sobie na Mikołajki czy pod choinkę prezent w postaci badania USG piersi. Możemy też namówić do badania swoją przyjaciółkę, siostrę czy bliskie koleżanki. Warto raz do roku zrobić takie badanie, by spać spokojnie. Jesteśmy zabiegane i często zapominamy o tak istotnych sprawach jak nasze zdrowie. A niestety badanie USG piersi nie należy do badań podstawowych jakie dostajemy od lekarza internisty. Więc same musimy zadbać o własne zdrowie. 
Z tym przesłaniem was Moje Drogie zostawiam i zapraszam na kolejny post :)


Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam ciepło wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanego zbliżającego się weekendu :))

   

16 komentarzy:

 1. O rany!!! Deprecha murowana u mnie w takim klaustrofobicznym wnętrzu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Obyśmy doczekali takich pięknych klinik i obyśmy nie musieli z nich korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie zazwyczaj takie czyste białe pomieszczenia przerażają ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że coraz więcej jest miejsc gdzie estetyka wyposażenia jest na coraz większym poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama miałam guzka w piersi i byłam operowana, więc wiem jakie to ważne, żeby badać się tak często jak się da, zawsze pytam swoje psiółki czy już robiły sobie generalny "przegląd", tak jak przegląd samochodu, ja w styczniu idę znowu na przegląd, bo chcę być zdrowa i cieszyć się życiem ;-) To bardzo zacny post Aniu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Badania profilaktyczne sa ważne, najgorzej to z tymi kolejkami do specjalistow czy może cos się zmieniło nie wiem, znalazłam ten artykuł http://radzsobie.pl/wizyta-u-specjalisty-bez-kolejek-czy-to-mozliwe/ i zastanawiam się jak jest z tymi wizytami

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesuje mnie akurat serwis endoskopów, ponieważ potrzebna jest mi naprawa takiego urządzenia. Koniecznie musicie wejść sobie na stronę https://przemedservice.pl i powiedzieć mi, czy już korzystaliście z ich oferty, bo wydaje się imponująca.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mega przyjemnie wnętrze, aż chce się chodzić badać regularnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładnie urządzone wnętrze tej kliniki. Daje poczucie profesjonalizmu, zachowania higieny i bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja bym wybrał się do https://polmed.pl/placowki/centrum-medyczne-polmed-tczew/ i tam zapisał na badania. Najlepsza placówka medyczna w moim mieście. Mają także program profilaktyczny 40+, wtedy szczególnie ważne aby się przebadać i sprawdzić w jakim stanie jest nasze zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wystarczy tylko mieć świetnie wyposażoną placówkę, liczy się głównie wiedza specjalisty. A z tym niestety bywa różnie... Dlatego jak sama nawet lubię orientować się w niektórych kwestiach, jak przykładowo tutaj https://unilink.pl/porady/jak-rozpoznac-udar-mozgu-jak-dbac-o-siebie znalazłam bardzo cenne informacje o udarze.

  OdpowiedzUsuń
 12. Należy pamiętać o regularnych badaniach, samochód przechodzi przegląd co roku, o siebie również tak powinniśmy dbać

  OdpowiedzUsuń
 13. Super wpis. Bardzo przydatne informacje można tutaj znaleźć

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)