niedziela, 31 marca 2019

Jak przygotować przydomową przestrzeń przed sezonem letnim

Witajcie :)

Wiosna to czas intensywnej pracy w ogrodzie. 
Oprócz grabienia, wysiewania i sadzenia roślin, musimy zając się pracami porządkowymi obejmującymi całą przydomową przestrzeń. 
Pielęgnacji i renowacji wymaga mała architektura ogrodowa, czyli drewniane altanki, huśtawki, pergole, ławki, drewniane domki dla dzieci i piaskownice. A także wszelkiego rodzaju kamienne murki, schodki, oczka wodne, fontanny, grille. Trzeba zadbać o drewniany taras i kamienną posadzkę. 
Przydomowa przestrzeń to też wejście do domu, o którym musimy pomyśleć. Często pielęgnacji po zimie wymaga elewacja budynku mieszkalnego. Pamiętajmy o drewnianych szopach z pełnymi ścianami, w których przechowujemy narzędzia i meble ogrodowe. W pielęgnacji i renowacji obiektów małej architektury, elewacji i ganków sprawdzą się rożnego rodzaju impregnaty firmy Tytan i Atlas.
 Wśród nich są dostępne środki do zabezpieczenia drewna przed działaniem wilgoci, pleśni, owadów i ognia. 
Pomocne są preparaty grzybobójcze, przeciwko pleśniom, grzybom, porostom, do pielęgnacji podjazdów, ścieżek, murków, kamiennej posadzki. Preparaty bez problemu można używać na malowanych powierzchniach. 
Są środki do usuwania mchów, porostów i glonów z kostki brukowej, elewacji, kamiennych murków. Mogą być stosowane na ścianach surowych, kamiennych lub pokrytych tynkiem. 
Tam gdzie są płytki przyda się impregnat do płytek i fug. Chroni on powierzchnię okładziny i fug przed zabrudzeniami z olejów, tłuszczów, jedzenia, kawy, soków, wody, nadając ceramice subtelny połysk.
 Duży wybór profesjonalnych impregnatów do pielęgnacji drewna, elewacji, kamiennych i ceramicznych powierzchni znajdziecie na stronie https://www.stukpuk.pl/budowa-i-remont/chemia-budowlana/grunty-i-impregnatySą tam dostępne produkty firmy Atlas i Tytan. Oprócz impregnatów ogrodowych i chemii budowlanej możecie tam znaleźć wiele przydatnych elementów wyposażenia domu i ogrodu. 
Gdy już uporządkujemy i przygotujemy do sezonu letniego całą przydomową przestrzeń, możemy zająć się jej aranżacją i dekorowaniem.  

Pielęgnacji wymaga wejście do domu, w którym mamy drewniane elementy, kamienną posadzkę czy murek.


 Gdy wykonamy prace porządkowe i pielęgnacyjne możemy zająć się wiosenną 
aranżacją.Często sama elewacja budynku mieszkalnego też wymaga zastosowania 
pielęgnacyjnych impregnatów. A potem możemy udekorować ją drewnianą rustykalną tabliczką i kwiatami.
Oczyszczenia z mchu, porostów, pleśni wymagają kamienne ścieżki,
schodki, murki, posadzki. 
Wtedy możemy cieszyć się nimi do późnej jesieni. 

Pielęgnacji wymaga drewniany taras przed sezonem letnim.


Foto 1-2, 4-14 onechitecture.com oraz Foto 3 i 15 decorhead.com

Impregnaty, preparaty do czyszczenia ułatwiają nam pracę w ogrodzie i wokół domu. Pomagają się cieszyć bezpiecznym i ładnym gankiem i tarasem przez całe lato. Zapewniają ochronę drewnianym obiektom małej architektury. Bo spędzanie wiosny i lata na świeżym powietrzu w ogrodzie musi być przede wszystkim bezpieczne i zdrowe.
Ciekawa jestem czy używacie w swojej przydomowej przestrzeni preparaty typu impregnaty do drewna czy grzybobójcze ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanego pierwszego tygodnia kwietnia :))

   

29 komentarzy:

 1. Wszystkie te inspiracje są przepiękne :) Wreszcie znalazłam bloga w podobnej tematyce do mojego :D A i używamy u mnie głownie impregnatów do drewna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że podoba Ci się mój blog :)
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Aż się roześmiałam... zwracając uwagę domowników, bo... ,, Gdy wykonamy prace porządkowe i pielęgnacyjne możemy zająć się wiosenną aranżacją." U mnie trwają do lata... albo i dłużej...- to tak na wesoło :D
  Ale aranżacje śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomysły na dekorację wejścia. Ja posadziłam bratki w donicach i czekam aż podrosną żeby wystawić je przed dom. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś pięknego. Jestem oczarowana. Mój ogród jest w polu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedyś chciałąbym mieć dom by móc właśnie mieć takie piękne widoki przedomowe :D W bloku ciężko o to :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie wstawki "welcome" chyba się przejadły ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Post bliski memu sercu, ponieważ tarasy, balkony i kąciki wypoczynkowe w ogrodzie po prostu kocham. Znacznie bardziej przyciągają moją uwagę, niż najpiękniejsze nawet zakątki domowe :D
  Twoje propozycje cudne, w każdej z nich chętnie spędziłabym trochę czasu :D
  Ściskam serdecznie, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie piekne wiosenne propozycje, Szczegolnie te wzgledem dekoracji tarasow, Pieknie i wiosennie :)
  Pozdrawiam serdecznie Aniu

  OdpowiedzUsuń
 9. Ileż inspiracji...aż żal że nie można mieć wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie. Wszystko jest przepiękne i aż ciężko się zdecydować na coś konkretnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wonderful. Have a happy week.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniałe inspiracje do ogrodu. Jeśli tylko go posiadamy zdecydowanie warto o niego zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie tylko dekoracje i miejsce do wypoczynku jest ważne w sezonie letnim. Bardzo ważne jest też to, aby pamiętać o grillu. Przecież wszyscy go uwielbiają. Niektórzy poza grillem lubią zajmować się też wędzeniem. Tego typu sprzęt włącznie z przydatnymi do tego akcesoriami można znaleźć na stronie: https://polgrill.pl/ . Zachęcam do zapoznania się z ich ofertą, bo dostępne produkty są wysokiej jakości i w korzystnych cenach, a do tego w naprawdę szerokim wyborze. Właśnie dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. My to w ogóle jeszcze całkowicie jesteśmy na etapie prac budowlanych, a w zasadzie już wykończeniowych i właśnie sprawdzamy sobie sterowniki Salus z nadzieją, że bez żadnego problemu uda nam się je wszystkie znaleźć w ofercie https://sterownikitech.pl/sklep,4,salus.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo inspirujący wpis, dużo ciekawych pomysłów i wskazówek można tutaj znaleźć. Świetnie się czyta Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawie napisane. Wszystkie informacje bardzo pomocne

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie się czyta Twojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie skorzystała bym z wszystkich tych inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 19. fajnie to wygląda. taki wystrój potrzebuje stałej pielęgnacji i sprzątania. Warto wypróbować dobre środki z Niemiec np. z https://chemialux.pl/. Szeroka oferta pozwala wybrać każdemu coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo mi się wszystko podoba

  OdpowiedzUsuń
 21. Sprzątanie po zimie wymaga sporego wysiłku, ale dla efektu końcowego warto się poświęcić

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystko doskonale wygląda

  OdpowiedzUsuń
 23. Im wcześniej uda się wziąć za taką pracę tym lepiej. Ważne aby rozplanować sobie krok po kroku co robić biorąc pod uwagę, że nie zawsze pogoda może sprzyjać jeszcze pracom w ogrodzie. Trud na pewno warty poświęcenia, ogród jeśli zadbany to cieszy podwójnie. A na https://www.inco.pl/dzialalnosci/nawozy-ogrodnicze na pewno uda się znaleźć środki które pomogą w doprowadzeniu gleby do ładu.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)