niedziela, 31 marca 2019

Jak przygotować przydomową przestrzeń przed sezonem letnim

Witajcie :)

Wiosna to czas intensywnej pracy w ogrodzie. 
Oprócz grabienia, wysiewania i sadzenia roślin, musimy zając się pracami porządkowymi obejmującymi całą przydomową przestrzeń. 
Pielęgnacji i renowacji wymaga mała architektura ogrodowa, czyli drewniane altanki, huśtawki, pergole, ławki, drewniane domki dla dzieci i piaskownice. A także wszelkiego rodzaju kamienne murki, schodki, oczka wodne, fontanny, grille. Trzeba zadbać o drewniany taras i kamienną posadzkę. 
Przydomowa przestrzeń to też wejście do domu, o którym musimy pomyśleć. Często pielęgnacji po zimie wymaga elewacja budynku mieszkalnego. Pamiętajmy o drewnianych szopach z pełnymi ścianami, w których przechowujemy narzędzia i meble ogrodowe. W pielęgnacji i renowacji obiektów małej architektury, elewacji i ganków sprawdzą się rożnego rodzaju impregnaty firmy Tytan i Atlas.
 Wśród nich są dostępne środki do zabezpieczenia drewna przed działaniem wilgoci, pleśni, owadów i ognia. 
Pomocne są preparaty grzybobójcze, przeciwko pleśniom, grzybom, porostom, do pielęgnacji podjazdów, ścieżek, murków, kamiennej posadzki. Preparaty bez problemu można używać na malowanych powierzchniach. 
Są środki do usuwania mchów, porostów i glonów z kostki brukowej, elewacji, kamiennych murków. Mogą być stosowane na ścianach surowych, kamiennych lub pokrytych tynkiem. 
Tam gdzie są płytki przyda się impregnat do płytek i fug. Chroni on powierzchnię okładziny i fug przed zabrudzeniami z olejów, tłuszczów, jedzenia, kawy, soków, wody, nadając ceramice subtelny połysk.
 Duży wybór profesjonalnych impregnatów do pielęgnacji drewna, elewacji, kamiennych i ceramicznych powierzchni znajdziecie na stronie https://www.stukpuk.pl/budowa-i-remont/chemia-budowlana/grunty-i-impregnatySą tam dostępne produkty firmy Atlas i Tytan. Oprócz impregnatów ogrodowych i chemii budowlanej możecie tam znaleźć wiele przydatnych elementów wyposażenia domu i ogrodu. 
Gdy już uporządkujemy i przygotujemy do sezonu letniego całą przydomową przestrzeń, możemy zająć się jej aranżacją i dekorowaniem.  

Pielęgnacji wymaga wejście do domu, w którym mamy drewniane elementy, kamienną posadzkę czy murek.


 Gdy wykonamy prace porządkowe i pielęgnacyjne możemy zająć się wiosenną 
aranżacją.Często sama elewacja budynku mieszkalnego też wymaga zastosowania 
pielęgnacyjnych impregnatów. A potem możemy udekorować ją drewnianą rustykalną tabliczką i kwiatami.
Oczyszczenia z mchu, porostów, pleśni wymagają kamienne ścieżki,
schodki, murki, posadzki. 
Wtedy możemy cieszyć się nimi do późnej jesieni. 

Pielęgnacji wymaga drewniany taras przed sezonem letnim.


Foto 1-2, 4-14 onechitecture.com oraz Foto 3 i 15 decorhead.com

Impregnaty, preparaty do czyszczenia ułatwiają nam pracę w ogrodzie i wokół domu. Pomagają się cieszyć bezpiecznym i ładnym gankiem i tarasem przez całe lato. Zapewniają ochronę drewnianym obiektom małej architektury. Bo spędzanie wiosny i lata na świeżym powietrzu w ogrodzie musi być przede wszystkim bezpieczne i zdrowe.
Ciekawa jestem czy używacie w swojej przydomowej przestrzeni preparaty typu impregnaty do drewna czy grzybobójcze ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanego pierwszego tygodnia kwietnia :))

   

25 komentarzy:

 1. Wszystkie te inspiracje są przepiękne :) Wreszcie znalazłam bloga w podobnej tematyce do mojego :D A i używamy u mnie głownie impregnatów do drewna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że podoba Ci się mój blog :)
   Pozdrawiam ciepło :)

   Usuń
 2. Aż się roześmiałam... zwracając uwagę domowników, bo... ,, Gdy wykonamy prace porządkowe i pielęgnacyjne możemy zająć się wiosenną aranżacją." U mnie trwają do lata... albo i dłużej...- to tak na wesoło :D
  Ale aranżacje śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne pomysły na dekorację wejścia. Ja posadziłam bratki w donicach i czekam aż podrosną żeby wystawić je przed dom. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś pięknego. Jestem oczarowana. Mój ogród jest w polu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. kiedyś chciałąbym mieć dom by móc właśnie mieć takie piękne widoki przedomowe :D W bloku ciężko o to :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie wstawki "welcome" chyba się przejadły ;p

  OdpowiedzUsuń
 7. Post bliski memu sercu, ponieważ tarasy, balkony i kąciki wypoczynkowe w ogrodzie po prostu kocham. Znacznie bardziej przyciągają moją uwagę, niż najpiękniejsze nawet zakątki domowe :D
  Twoje propozycje cudne, w każdej z nich chętnie spędziłabym trochę czasu :D
  Ściskam serdecznie, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakie piekne wiosenne propozycje, Szczegolnie te wzgledem dekoracji tarasow, Pieknie i wiosennie :)
  Pozdrawiam serdecznie Aniu

  OdpowiedzUsuń
 9. Ileż inspiracji...aż żal że nie można mieć wszystkiego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie. Wszystko jest przepiękne i aż ciężko się zdecydować na coś konkretnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wonderful. Have a happy week.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wspaniałe inspiracje do ogrodu. Jeśli tylko go posiadamy zdecydowanie warto o niego zadbać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie tylko dekoracje i miejsce do wypoczynku jest ważne w sezonie letnim. Bardzo ważne jest też to, aby pamiętać o grillu. Przecież wszyscy go uwielbiają. Niektórzy poza grillem lubią zajmować się też wędzeniem. Tego typu sprzęt włącznie z przydatnymi do tego akcesoriami można znaleźć na stronie: https://polgrill.pl/ . Zachęcam do zapoznania się z ich ofertą, bo dostępne produkty są wysokiej jakości i w korzystnych cenach, a do tego w naprawdę szerokim wyborze. Właśnie dlatego jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. My to w ogóle jeszcze całkowicie jesteśmy na etapie prac budowlanych, a w zasadzie już wykończeniowych i właśnie sprawdzamy sobie sterowniki Salus z nadzieją, że bez żadnego problemu uda nam się je wszystkie znaleźć w ofercie https://sterownikitech.pl/sklep,4,salus.html

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo inspirujący wpis, dużo ciekawych pomysłów i wskazówek można tutaj znaleźć. Świetnie się czyta Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawie napisane. Wszystkie informacje bardzo pomocne

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie się czyta Twojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 18. Chętnie skorzystała bym z wszystkich tych inspiracji.

  OdpowiedzUsuń
 19. fajnie to wygląda. taki wystrój potrzebuje stałej pielęgnacji i sprzątania. Warto wypróbować dobre środki z Niemiec np. z https://chemialux.pl/. Szeroka oferta pozwala wybrać każdemu coś dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)