wtorek, 17 grudnia 2019

Propan, wydajny i ekologiczny gaz grzewczy do naszego domu

Witajcie :)

Okres jesienno-zimowy to intensywny czas ogrzewania naszych domów. 
Palenie w piecu węglem przyczynia się do powstawania smogu, który jest zmorą naszych miast w ostatnich latach. Obecnie problem smogu nie dotyczy tylko wielkich aglomeracji miejskich, ale również mniejszych miast i terenów turystycznych. Problem smogu w Krakowie już stanowi zagrożenie dla pobliskich Tatr. 
W trosce o środowisko naturalne, o jakość powietrza i nasze zdrowie sami zaczynamy szukać nowych, ekologicznych rozwiązań. 
I tu z pomocą przychodzi nam propan, ekologiczny i wydajny gaz grzewczy. 
Propan jest uznawany za jedno z najczystszych paliw opałowych pod względem chemicznym. Nie posiada w swoim składzie siarki, a w procesie spalania nie wytwarza węglowodorów aromatycznych, tak szkodliwych dla naszego zdrowia i środowiska. Jest nietoksyczny, nie ma żadnych domieszek, ani ulepszaczy. W wyniku spalania propanu powstaje dużo ciepła, czysta woda i niewielka ilość dwutlenku węgla. Znikoma ilość CO2 jest od razu wchłaniana przez pobliskie drzewa i krzewy. Emisja dwutlenku węgla ze spalania węgla jest ponad 50 % większa niż ze spalania propanu. Tak więc spalanie propanu jest całkowicie obojętne dla ekosystemu.  
Istotną zaletą propanu jest jego wydajność, przy niedużej ilości gazu podczas jego spalania wytwarza się duża ilość ciepła, tak potrzebna nam zwłaszcza w zimowe dni. Propan ogrzeje mały dom jednorodzinny, jak i duży, kilku piętrowy dom z wieloma pomieszczeniami. Duża wydajność jest ekonomiczna i ekologiczna. 
Ogrzewanie domu propanem jest procesem łatwym, wygodnym i nowoczesnym. Piece kondensacyjne na propan są bezpieczne w użyciu. Gaz skrapla się wewnątrz pieca, a ciepło które w sobie zawiera, zostaje odzyskane i użyte do zasilenia domowej instalacji grzewczej. Dzięki temu możemy cieszyć się ciepłem w każdym pomieszczeniu naszego domu. 
Nowoczesne piece kondensacyjne są niemalże bezobsługowe, a cały proces jest zautomatyzowany. Wystarczy raz ustawić temperaturę, by cieszyć się ciepłem w domu. Ogrzewanie propanem jest skuteczne przy ogrzewaniu podłogowym, jak i przy tradycyjnych kaloryferach. 
Kompleksową realizacją inwestycji związanej z wykonaniem instalacji grzewczej opartej na spalaniu propanu zajmuje się firma LPG DIRECT, której ofertę możecie znaleźć na stronie http://lpgdirect.pl/.
Doświadczony i profesjonalny zespół projektantów i monterów przygotuje projekt instalacji na gaz propan, przeprowadzi nas przez procedury związane z instalacją grzewczą i wykona prace instalacyjne.

Ciepło w naszym domu zimą to podstawa. 
  
Poszukujemy wydajnych, tanich i ekologicznych metod na ogrzanie naszego domu.Propan spełni nasze oczekiwania jako gaz grzewczy.

 Tak prezentują się zbiorniki na gaz propan: naziemny i podziemny. 


Ogrzewając dom propanem, możemy cieszyć się ciepłem w domu i zdrowszym powietrzem wokół niego.


Propan jako gaz grzewczy ma wiele zalet. Jest wydajny, ekonomiczny i ekologiczny. Ma bezproblemową instalację, jest wygodny w użytkowaniu. Może być wielofunkcyjny. Oprócz ogrzania pomieszczeń w domu możemy nim podgrzewać wodę, mieć gaz w kuchence gazowej, czy wykorzystać go w ogrzewaniu kominkowym.
Ogrzewanie gazowe jest najbardziej pożądane w miastach o dużym zapyleniu powietrza i zanieczyszczeniu środowiska. Jednak możemy skorzystać z niego wszędzie, w trosce o nasze zdrowie i środowisko naturalne. 
Ciekawa jestem co sądzicie o takim sposobie ogrzewania waszych domów i czy słyszeliście już coś więcej na ten temat ?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanego nowego tygodnia :)

  

21 komentarzy:

 1. Eh gdyby nie to, że mieszkam w mieszkaniu ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto powiedzieć o tym znajomym, którzy ogrzewają swoje domy.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam akurat gazowe ogrzewanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. My mamy przejść w przyszłym roku na ogrzewanie gazowe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujący pomysł. Pierwszy raz się z tym spotykam.

  OdpowiedzUsuń
 6. My od tego roku ogrzewamy na gaz, węgiel to czasem niezły rozrabiaka. Pozdrawiam świątecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super sprawa z takim rodzajem ogrzewania. Ma dużo przekonujących zalet.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aby ciepło nie uciekało z domu, trzeba zadbać o porządne drzwi wejściowe. Muszą być szczelne, dzięki czemu zaoszczędzimy na ogrzewaniu domu.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ekologiczne ogrzewanie domu to też pompa ciepła. Ja swoją mam z firmy z warszawy. Chcę się przyczynić do ochrony środowiska.

  OdpowiedzUsuń
 10. Odpowiednie ogrzewanie w domu to podstawa. Obecnie porzuca się stare metody ogrzewania na nowocześniejsze i ekologiczne rozwiązania, których jest naprawdę dużo.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy i bardzo przydatny artykuł. Zdecydowanie warto a nawet należy inwestować w ekologiczne sposoby ogrzewania.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy takie ogrzewanie gazem jest w 100% bezpieczne? Osoboiście trochę sie boje zastosować tej metody.
  Zastanawiam się nad matami kapialrnymi, co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ekologiczne ogrzewanie to podstawa w obecnych czasach.

  OdpowiedzUsuń
 14. Warto skorzystać z usług Thaisun https://thaisun.pl/ – jeśli kochasz relaks, to błogi masaż z całą pewnością przypadnie Ci do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 15. Z jakiej formy ogrzewania korzystacie w przypadku Waszego domu? Wszystkim zainteresowanym tematyką ogrzewania mogę zdecydowanie polecić ofertę amerigas opinie . Są to liderzy w Polsce, jeżeli chodzi o dostarczanie nowoczesnych rozwiązań zbiorników na gaz.

  OdpowiedzUsuń
 16. Warto wykorzystywać ekologiczne rozwiązania w każdej dziedzinie, bardzo ciekawy artykuł.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)