środa, 26 lutego 2020

Wszechstronne zastosowanie i zalety oświetlenia LED

Witajcie :)

Oświetlenie LED całkowicie zmieniło współczesny rynek oświetleniowy i nasze przyzwyczajenia co do oświetlenia. 
Wynaleziona w połowie poprzedniego wieku żarówka LED w dużym stopniu wygrywa z tradycyjną żarówką rtęciową. Pierwszą diodę LED, która przypomina obecne żarówki ledowe wynalazł 1972 roku amerykański inżynier elektryk M. George Craford. Chociaż historia oświetlenia ledowego sięga 1907 roku, wtedy to brytyjski naukowiec Henry Joseph Round zapoczątkował zjawisko świecących diod, czyli zjawisko elektroluminescencji.
Obecnie oświetlenie LED jest używane w każdym nowoczesnym obiekcie, na ulicach miast, w zakładach pracy, czy w naszych domach.
Jego największą zaletą jest energooszczędność. Zmniejszenie poboru energii nawet do 70% w skali roku na pewno zadowoli każdego kto poszukuje oszczędności. To wpływa na grubość portfela każdego z nas.    
Lampy diodowe są bardziej trwałe, sprawne i mniej się nagrzewają w porównaniu ze zwykłymi, tradycyjnymi lampami żarowymi. 
Ważną zaletą lamp ledowych jest brak szkodliwego działania na ludzki wzrok i skórę. Dlatego są one tak chętnie wykorzystywane w zakładach pracy, w pomieszczeniach zamkniętych, bez dostępu do światła dziennego. 
Zaawansowane technologicznie lampy przemysłowe LED producenta NowaLed wpływają na komfort i jakość pracy zatrudnionych osób. Korzystne oświetlenie poprawia samopoczucie, nie męczy, nie oślepia i ma ogromny wpływ na efektywność wykonywanych zadań. 
Sprawdzi się idealnie w zakładach przemysłowych, w halach produkcyjnych, w magazynach, w budynkach gospodarczych przeznaczonych do hodowli bydła. Oświetlenie LED jest idealnym rozwiązanie do zastosowania w siłowniach, w których często brakuje okien. To samo dotyczy garaży i piwnic.  
Coraz częściej nowoczesne oświetlenie ledowe spotykamy na zewnątrz, czyli na ulicach, autostradach, na chodnikach, w parkach miejskich, na parkingach. Sprawdza się też na dworcach kolejowych, czy na otwartych obiektach sportowych.
Lampy ledowe wpływają na bezpieczeństwo na drogach, pozwalają kierowcy dostrzec niebezpieczeństwo nawet kilkanaście metrów wcześniej niż tradycyjne lampy z żarówkami rtęciowymi.
Oświetlenie LED jest też przyjazne dla środowiska, nie emituje szkodliwych substancji i maksymalnie ogranicza emisję CO2.

Oświetlenie LED możemy spotkać wszędzie. 
Na ulicach miast, w nowoczesnych budynkach i obiektach.W zakładach przemysłowych, w halach produkcyjnych, w magazynach, na parkingach.
Tak prezentuje się oświetlenie uliczne. 
Lampa ledowa do oświetlenia ulic, chodników, parkingów.

       Oprawa uliczna do oświetlenia dróg krajowych i autostrad.
W takich miejscach jak restauracje, kawiarnie również coraz częściej można spotkać oświetlenie ledowe.


Nie brakuje go też w naszych domach.


Wszechstronność oświetlenia LED w znacznym stopniu zmieniła nasz stosunek do oświetlenia. Lampy ledowe mają wiele zalet, jakich nie posiadają tradycyjne lampy rtęciowe. Są energooszczędne, wydajne, trwałe. Co najważniejsze bezpieczne dla naszego organizmu i dla środowiska.
Ciekawa jestem jaki jest wasz stosunek do oświetlenia LED, czy zauważacie je na co dzień w swoich miastach, w pracy. Czy macie takie oświetlenie u siebie w domu ?Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanego tygodnia :)

   

10 komentarzy:

 1. U siebie nie mam, ale podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Choć aktualnie LED to żadna nowość, to i tak wydaje mi się, że to przyszłość.
  Pozdrawiam serdecznie Aniu

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam czarowanie światłem, a lampki led bardzo się do tego nadają:) Świetny post Aniu:) Pozdrawiam Cię serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja uwielbiam wszelkiego rodzaju oświetlenia, zwłaszcza zimą. Ledy stosujemy od dawna, ale niestety rozczarowała mnie ich krótkotrwałość.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię ledowe oświetlenia i stosuję w domu:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oświetlenie LED jest wszechobecne w naszym życiu… Ma ono zastosowanie nie tylko w budynkach mieszkalnych lecz także w lokalach użytkowych w każdym mieście. Podświetlone , wyeksponowane logo https://litery.m-ar.pl/podswietlane/ to atuty niemal wszystkich sklepów czy galerii. Litery podświetlane mogą przybierać różne barwy, podobnie jak emitowane przez nie światło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Oświetlenie led to najlepsze rozwiązanie. Ja mam oświetlenie sufitowe. Oświetlenie od góry sprawdza się u mnie najlepiej. Dodatkiem są kinkiety.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oświetlenie LED ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim takie żarówki zużywają o wiele mniej światła niż zwykłe, mają długą żywotność i nie nagrzewają się tak, jak tradycyjne. Dzięki dostępności żarówek w różnych kolorach, za ich pomocą można tworzyć różnorodne iluminacje świetlne, stąd tak duża ich popularność.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)