niedziela, 15 marca 2020

Jak zabezpieczyć wejście do naszego domu

Witajcie :) 

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią koronawirusa w Polsce i Europie wywołują u nas większą czujność, dbałość o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.
Skłaniają nas do refleksji i do pomyślenia o naszym bezpieczeństwie we współczesnym świecie. 
Bezpieczni musimy się czuć wszędzie, w pracy, w szkole, w markecie, w kawiarni, w domu, na urlopie. Nie ma wolności bez zapewnionego bezpieczeństwa, ochrony naszego zdrowia i życia. 
Bezpieczeństwo, ład, spokój i stabilizacja to też bezpieczny dom. 
Gdy nasze życie wróci do normy warto pomyśleć o zabezpieczeniu wejścia do naszego domu. W tym celu sprawdzi się nowoczesny wideodomofon 5tech
Wideodomofon to przykład innowacyjnej i funkcjonalnej elektroniki użytkowej. Jest on łatwy i wygodny w obsłudze. Kamera w urządzeniu przesyła obraz na panel sterujący (monitor LCD) lub smartfon, co zapewnia nam podgląd tego co dzieje się przed naszym domem. 
Wideodomofon ma wiele dodatkowych i praktycznych funkcji jak rejestracja obrazu z kamery. Dzięki takiej rejestracji możemy sprawdzić kto kręcił się pod naszym domem podczas naszej nieobecności. Domofon może śledzić ruch wokół domu, ale też nagrywać wiadomości głosowe zostawione przez naszych gości. Potrafi zdalnie otwierać furtkę lub bramę garażową. Może posiadać kamerę noktowizyjną, zapewniającą nasze bezpieczeństwo w nocy. Regulacja kąta widzenia zwiększa nasze bezpieczeństwo. Wideodomofon może być wyposażony w Wifi. 
Nowoczesny domofon z kamerą jest przeznaczony do obsługi jednorodzinnego domu, ale są też modele do ochrony tzw. bliźniaków, czyli domów dzielących wspólną posesję.
Standardowo nowoczesny wideodomofon składa się z domofonu i wewnętrznego 7 calowego monitora sterującego LCD. Monitor, czyli panel sterowania ma funkcję nagrywania video i robienia zdjęć. Ma wiele możliwości jak chociażby ustawienie dzwonków do dwóch różnych drzwi, funkcję wyboru własnego dzwonka. Ma funkcję ustawienia skrzynki głosowej dla gości, podczas naszej nieobecności. Są zestawy zawierające dwa panele sterowania.
Nowoczesny wideodomofon zapewnia kompleksowy monitoring naszej posesji i zapewnia bezpieczeństwo w dzień i w nocy. Posiadając taki zestaw monitoringu możemy się czuć bardziej bezpieczni w domu i nie martwimy się też o nasz dom, gdy nas w nim nie ma. 

Nasz dom musi stanowić naszą prywatną, bezpieczną, spokojną i stabilną oazę.

Musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. 
Nowoczesny i innowacyjny system monitoringu w postaci wideodomofonu z monitorem 
sterującym zapewnia bezpieczeństwo naszego domu.   Wideodomofon ma wiele dodatkowych funkcji jak otwieranie furtki, bramy, bramy garażowej.
Zestaw z Wifi z możliwością sterowania telefonem, z dowolnej odległości. 
W celu zabezpieczenia wejścia do naszego domu wybieramy najczęściej stabilną, mocą bramę. Nie gwarantuje ona całkowitego zabezpieczenia naszej posesji. W tym celu sprawdzi się również nowoczesny system monitoringu w postaci wideodomofonu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać zestaw z jednym lub z dwoma monitorami sterującymi lub zestaw sterowany smartfonem z dowolnej odległości.   
Ciekawa jestem co sądzicie o wideodomofonie, a może ktoś z was ma u siebie taki system monitoringu ? 

Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Dobrego tygodnia :)


11 komentarzy:

 1. Taki zestaw monitoringu powinien być w każdym domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. oj chciałabym mieć kiedyś dom, wtedy będe zastanawiac isę nad takimi rzeczami :D

  OdpowiedzUsuń
 3. W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo jest na wagę złota. Pozdrawiam niedzielnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mieszkam w bloku, więc można powiedzieć, że trudniej jest się do nas włamać. Zwłaszcza, że wszyscy na klatce wszystkich znają, co w dzisiejszych czasach nie jest takie oczywiste. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety... jak byśmy się nie rozwijali to złodzieje zawsze będą :/ .

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabezpieczyć dom zawsze warto.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak najbardziej uważam, że monitoring to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o ochronę naszego domu. Nie kosztuje to dużo, a zawsze mamy wszystko pod kontrolą, kiedy tylko trzeba. Możecie wejść sobie np. na stronę https://ivel.pl/k741,monitoring-kamery-do-monitoringu.html i rozeznać się, jaki jest asortyment.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobry system monitoringu powinien pozwolić na sprawdzenie, kto stoi przed drzwiami lub bramą domu. Pamiętajcie, że jakość rejestrowanych nagrań powinna być na tyle dobra, aby móc szczegółowo odtworzyć przebieg włamania, dobre, poprawnie zamontowane kamery pozwalają policji na identyfikację sprawców przestępstwa. Więc warto kupic dobre kamery jak te https://ivel.pl/k741,monitoring-kamery-do-monitoringu.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkim zainteresowanym tematem zabezpieczeń w domu, chciałbym polecić ofertę sklepu internetowego, w którym możecie zakupić np. czujnik gazu ziemnego . Kupno systemów zabezpieczeń nie wiąże sie odrazu z ogromnymi wydatkami, wiec nie martwcie sie o koszta.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)