czwartek, 30 kwietnia 2020

MeetU, nowy sposób komunikowania się przez stronę internetową

Witajcie :) 

Obecna sytuacja jaką mamy w kraju i na świecie spowodowała, że nasze życie toczy się w internecie. 
Internet stał się głównym narzędziem pracy, nauki, zakupów, rozrywki, kontaktów ze znajomymi i rodziną. Pracujemy zdalnie, uczymy się w szkołach online. 
Jeszcze przed pojawieniem się epidemii wiele firm prowadziło swoją działalność w internecie. Były biznesy łączące działalność stacjonarną z internetową. Obecnie wiele firm zdecydowało się przejść na pracę tylko online. W najbliższych miesiącach takich firm działających w internecie będzie przybywało, a praca zdalna stanie się zwykłą codziennością. Taki sposób pracy dotyczy wielu branży jak sklepy internetowe, porady prawne, finanse, nieruchomości.  
Istotnym elementem prowadzenia każdej firmy jest kontakt z klientem. W internecie kontaktujemy się najczęściej mailowo lub telefonicznie. 
Jednak pojawiło się nowe, ciekawsze rozwiązanie, które ułatwi kontakt z potencjalnym klientem. 
Tym sposobem jest wtyczka video MeetU, którą instalujemy na swojej stronie. Pozwoli ona na video rozmowę z naszym klientem w wybranym przez niego terminie. 
Video rozmowa stanowi przewagę nad zwykłą rozmową przez telefon. Do 83 % informacji o otoczeniu, o drugim człowieku pochodzi z tego co widzimy. Jesteśmy wzrokowcami, przyjmuje się że 65 % populacji to wzrokowce. Od pierwszych minut spotkania twarzą w twarz budujemy relację z naszym rozmówcą i pozyskujemy jego zaufanie. Liczą się nasze gesty i aparycja. Możemy na bieżąco reagować na zachowanie i gesty naszego rozmówcy. Mamy możliwość obserwowania sygnałów niewerbalnych jakie wysyła do nas druga osoba. 
Przez video rozmowę łatwiej jest pozyskać nowego klienta naszej firmy. 
Instalacja wtyczki MeetU jest szybka, bezpieczna i prosta. Jej integracja ze stroną internetową trwa tylko chwilę. Zbiera ona dla nas kontakty do rozmów video typu callback. Dzięki czemu będziemy mogli oddzwonić do klienta od razu lub w terminie wybranym z jego kalendarza. W praktyce jest to bardzo łatwe, klient wybiera termin rozmowy i zostawia adres e-mail. My otrzymujemy od razu informacje o pozostawionym przez klienta kontakcie i oczekiwanym terminie połączenia. 
Taką video rozmowę możemy przeprowadzić na każdym urządzeniu z podłączonym internetem, na komputerze, smartfonie, tablecie. Więcej o MeetU Widget dowiecie się na stronie meetu.pl

Prowadzenie firmy z domu staje w dzisiejszych czasach normą. Biznes online może działać w wielu branżach. 
W pracy przez internet pomocne nam są urządzenia typu laptop, smartfon, tablet.


Możliwość rozmowy video dzięki wtyczce MeetU ułatwi kontakt wielu firmom z klientami.Łatwy i szybki kontakt za pomocą rozmowy video to atut nowoczesnej, mobilnej firmy działającej w internecie. O wiele więcej spraw możemy załatwić przez rozmowę wideo niż przez zwykłego maila, czy rozmowę telefoniczną. Widząc swojego rozmówcę wzbudzamy w nim większe zaufanie. Rzutuje to na całą firmę, która zyskuje w oczach i w opinii klienta.

Ciekawa jestem co wy sądzicie o takiej formie komunikacji przez stronę internetową. Czy sami mielibyście ochotę skorzystać z rozmowy video lub mieć na swojej stronie wtyczkę MeetU ?
Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanego, spokojnego weekendu :)

    

12 komentarzy:

 1. Zupełnie się na tym nie znam ale skoro jest pomocna w pracy ta wtyczka to na pewno wielu będzie zadowolonych. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 2. każda informacja jak nie teraz to kiedyś może nam się przydać:):):

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje:) Ciekawe informacje Aniu:) Pozdrawiam Cię serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. JEst tyle aplikacji gdziem ożemy się połączyć i choćby messenger na którym można wszystko ;p

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, ciekawe. Chociaż jednak chyba bardziej preferuję zoom... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Na rynku jest już masa takich komunikatorów. Ale jest na nie takie zapotrzebowanie, że pewnie i ta aplikacja znajdzie swoich fanów :).

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry artykuł, oby więcej takich!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, że to bardzo fajna opcja. Przy okazji pomyśl też o tym, aby bardziej rozpromować swojego bloga. Bardzo fajną opcją jest influencer marketing - ostatnio coraz bardziej popularny. Poczytaj o tym: http://pracaelastyczna.pl/jak-mierzyc-efekty-kampanii-influencer-marketingu/.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja firma korzysta z rozwiązań firmy Anegis, która opiera się na aplikacjach do Microsoft - chociażby Microsoft Teams. Dzięki temu znacznie ułatwia to komunikację w zespole, bez względu na to w jakim miejscu się znajdują. Praca zdalna jest to nasza przyszłość i wiele firm w obecnej sytuacji stanęło pod ścianą i musiało się przestawić na tego typu rozwiązania.Jest to z pewnością na plus. Dało to więcej możliwości i pozyskanie nowych klientów dzięki temu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)