czwartek, 27 sierpnia 2020

Praktyczne porady, jak zorganizować wycieczkę w większym gronie

Witajcie :)

Ten rok jest inny niż wszystkie. Przez epidemię musieliśmy zmienić swoje plany związane z urlopem, wypoczynkiem. Z większymi przyjęciami jak wesele, komunia, chrzciny też nie jest prosto. Musimy dbać o zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny. 
Jednak życie toczy się dalej i staramy się organizować mniejsze wyjazdy i uczestniczyć w różnych uroczystościach rodzinnych. Stęsknieni za Kulturą i Sztuką bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych w swoich miastach jak plenerowe kino letnie, występy artystów, wystawy. Wszystkie te wydarzenia są oczywiście zorganizowane w reżimie sanitarnym z ograniczonym dostępem. Ale oczywiście warto z nich skorzystać. Wydarzenia plenerowe są organizowane zazwyczaj w polskich miastach do końca września, a potem przenoszą się do budynków typu browary kultury, muzea, teatry, kina.
Dokąd pogoda pozwoli, to warto wybrać się na wycieczkę po mieście takim jak Warszawa, Kraków, Toruń, Sandomierz. Może być to też wycieczka do kilku ciekawych oddalonych od siebie miejsc w danym regionie lub województwie. Dobrym przykładem są Kielce i jego okolice, gdzie najciekawsze atrakcje turystyczne są od siebie oddalone o 20-50 km, jak Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinia Raj, Skansen w Tokarni, Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich. 
Na taki dzień pełen atrakcji często chcemy się wybrać w większym gronie rodzinnym, z przyjaciółmi. Musimy zorganizować wyjazd na dwa-trzy samochody, co nie zawsze jest łatwe w realizacji. Problem pojawia się wtedy gdy jest jeden kierowca, a grupę stanowią w większości dzieci. 
Dochodzą do tego jeszcze problemy związane z korkami w mieście, z parkowaniem. Ważny też jest czynnik ekologiczny, mniej samochodów na drodze to też mniejsze zanieczyszczenie środowiska.
I tu z pomocą przychodzi nam wynajęcie jednego, większego samochodu na cały dzień. Dobrym przykładem jest wynajem busa w Warszawie. Jak wiemy, stolica jest bardzo zatłoczonym miastem i dostanie się w wyznaczone miejsce nie jest proste, zwłaszcza dla osób spoza Warszawy. Taki bus wynajmujemy z profesjonalnym kierowcą. Samochód jest wygodny, komfortowy, może być przeznaczony dla 8 osób, a nawet dla 23. Możemy go wynająć na wycieczkę po mieście, za miasto, jako transport na przyjęcie, na lotnisko. Warto z takiego transportu skorzystać na terenie całego kraju.

Wycieczka w wynajętym busie daje nam wiele możliwości i może stać się ciekawą przygodą. 
         
Busem w większym gronie szybciej dotrzemy w wyznaczone miejsce.

Możemy się wybrać na wycieczkę na Stare Miasto w Warszawie. Na wycieczkę w wybranym przez nas miejscu na terenie całego kraju. Np. do Chęcin i na Święty Krzyż.
Wyjazd w większym gronie rodzinnym lub z przyjaciółmi często wiąże się z problemami logistycznymi. Możemy go jednak ułatwić korzystając z wynajęcia większego samochodu. Taki transport przydaje nam się w wielu sytuacjach życiowych, w dowiezieniu większej grupy dzieci na zajęcia pozalekcyjne, na imprezę typu wesele, czy na spotkanie służbowe na mieście. 

Ciekawa jestem czy mieliście już w swoim życiu okazję korzystać z takich usług jak wynajęcie busa do celów prywatnych lub służbowych ? Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanej drugiej połowy tygodnia :)

  

15 komentarzy:

 1. Ja nigdy nie korzystałam takiej usługi i nie musiałam bo mam małą rodzinę :P Słyszałam od tych autobusach z Warszawy

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny pomysł z tym busem. Przydałby nam się taki, gdy pojedziemy na wycieczkę do Warszawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam podróże w małym gronie, tak kameralnie jest najlepiej! A do Chęcin muszę się w końcu wybrać, zawsze się jakoś mijamy ;P Pozdrawiam serdecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najchętniej pojechałabym sama, nie ma z kim nawet się wybrać, choćbym chciała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam na takiej wycieczce. Fajna sprawa. W takim busie zmieści się cała rodzina, albo paczka znajomych. Jest wesoło, na luzie. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż wyprawa dwoma lub trzema osobówkami.

  OdpowiedzUsuń
 6. Często wynajmowaliśmy busika :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na wycieczki jeżdżę w małym gronie bo łatwiej się dogadać :-).

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przejechałabym się takim busem, dla samego doświadczenia i przeżyć :))
  Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 9. Zauroczył mnie ten busik zabawka :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kocham takiego porady w internecie, bo wiem, na co mogę sobie pozwolić i wiem, jak fajnie zorganizować czas na wyjeździe. Coraz więcej osób korzysta z takich porad, do tego stopnia, że tworzone są strony z konkretnymi poradami i miejscami. Dla mnie ostatnio numerem 1 jest strona https://travelitalia.pl/ . Szukałam informacji o Włoszech, bo tam się wybieram i wiele się dowiedziałam. Mam tylko nadzieję, że cała podróż pójdzie zgodnie z planem, aby w 100% wykorzystać urlop.

  OdpowiedzUsuń
 11. A może wynająć busa i tak podróżować w większym gronie? Znajomi tak zwiedzali Trójmiasto, wynajem busa gdynia okazał się prostszy niż się spodziewali. Nawet za pomocą strony internetowej można znaleźć odpowiednie auto, nowoczesne, w pełni wyposażone a do tego koszty najmu nie będą wcale wysokie. Będzie można wybrać się w kilka osób i komfortowo podróżować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgodzę się z tym, że możliwość wynajęcia samochodu to jest ogromna wygoda. Nie trzeba się martwić transportem, a koszty tak naprawdę nie są jakieś wygórowane

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)