czwartek, 15 października 2020

Melatorin Dobry Sen, czyli sposób na szybki i zdrowy sen

 Witajcie :)

Sen to jeden z podstawowych rytmów biologicznych, który zapewnia nam wypoczynek i umożliwia sprawne funkcjonowanie w ciągu dnia. Dorosły człowiek powinien spać 7-9 godzin na dobę, by w pełni się zregenerować. W praktyce jest to różnie, na pewno nie powinnyśmy spać krócej niż 6 godzin. Jednak w dzisiejszych czasach problemem jest nie tylko za krótki sen, ale częsty jego brak i problemy z samym zasypianiem. 
Pęd życia, stres, praca do późna na komputerze, nadmierne używanie smartfonów, problemy dnia codziennego, stresująca praca. To wszystko wpływa na to, że nie możemy zasnąć. Często przed snem korzystamy jeszcze z komputera lub telefonu, a to nie sprzyja szybkiemu zaśnięciu. Niebieskie światło emitowane z ekranu laptopa, smartfona, tabletu zaburza dobowy rytm i zmniejsza produkcję melatoniny, hormonu snu, a w konsekwencji utrudnia zasypianie. Dodatkowo od zasobu przeczytanych informacji nie możemy się wyciszyć. Współczesne gadżety są bardziej szkodliwe niż telewizor, który stoi w dużej odległości od naszego łóżka. Gdy nie możemy zasnąć często popełniamy błąd sięgając po smartfon. Przyznam, że sama tak robię.
 Dlatego musimy zadbać o higienę naszego snu. Przed snem warto się zrelaksować, najlepiej poczytać książkę. Nie używajmy komputera i telefonu godzinę przed snem. Sypialnia powinna być wywietrzona, a temperatura w pomieszczeniu 18-22 °C. Unikajmy kawy i czarnej herbaty wieczorem. Dobrze jest napić się ciepłego mleka lub melisy. 
Jednak często sama higiena snu nie wystarcza, aby wyeliminować problemy z zasypianiem. Dlatego warto sięgnąć po naturalny preparat, który nam w tym pomoże.
Nowym, skutecznym preparatem w problemach z zasypianiem jest Dobry Sen Melatorin, firmy Uniphar. Ma on całkowicie naturalny skład, który jest bogaty i wieloskładnikowy. 
Posiada on melatoninę, walerianę (wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego), passiflorę (wyciąg z męczennicy cielistej), chmiel, melisę, magnez, witaminę B6. 
Są to składniki, które pomagają nie tylko w zasypianiu, ale uspokajają, wyciszają, odstersowują, regenerują organizm. Melatonina i waleriana ułatwiają zasypianie i poprawiają jakość snu. Passiflora i melisa ma działanie odprężające i relaksujące. Chmiel wzmacnia działanie układu nerwowego, a magnez pomaga w jego właściwym funkcjonowaniu. Preparat gwarantuje szybkie zasypianie i zdrowy, spokojny, komfortowy sen. Można go stosować również w sytuacjach stresowych, w stanach zmęczenia i po wysiłku fizycznym. Dobry Sen Melatorin nie uzależnia i nie wywołuje skutków ubocznych. Jest przeznaczony dla osób mających długotrwałe problemy ze spaniem, ale i dla osób znajdujących się w stanie dużego wzburzenia. Preparat zawiera 30 tabletek, łatwych do połknięcia. Można go porównać do innych suplementów na rynku, jednak ma lepszy skład i bardziej korzystną cenę niż inne preparaty. Jest też podobny do swoich starych poprzedników, czyli preparatów Dobry Sen i Dobry Sen Forte. Ma od nich bardziej wzbogacony skład, zawiera 3 mg melatoniny i walerianę. 

Zdrowy sen to podstawa naszego funkcjonowania. Jenak nie zawsze możemy szybko zasnąć i często mamy z tym większy problem.
Nasze złe przyzwyczajenia wpływają na jakość snu. Niebieskie światło komputera, smartfona utrudnia nam zasypianie.


Ważna jest higiena snu. Właściwie urządzona, przewietrzona sypialnia, z odpowiednią temperaturą może nam pomóc.


Czytanie książki przed snem też pomaga, na pewno relaksuje.

Dla spokojnego snu wieszamy przy łóżku łapacze snów. Stosujemy herbatki ziołowe, olejki eteryczne.


Jenak długotrwałe problemy z zasypianiem wymagają zastosowania naturalnego preparatu jakim jest 
Dobry Sen Melatorin, firmy Uniphar. Jest on pomocny w sytuacjach stresujących, wycisza i koi nerwy.
Więcej o preparacie można dowiedzieć się na stronie uniphar.pl/produkt/dobry-sen-melatorin.

Problemy z zasypianiem to częsty problem współczesnego człowieka, dotyka on 45 % ludzi na całym świecie. Krótki sen lub jego brak powoduje uczucie zmęczenia, problemy z koncentracją, sińce pod oczami. Długo trwały brak snu może przyczynić się do wielu poważnych chorób. Dlatego tak ważny jest zdrowy sen. Gdy mamy z tym problem warto sobie pomóc i
sięgnąć po naturalne preparaty jak Dobry Sen Melatorin.

Ciekawa jestem czy wy też macie problemy z zasypianiem i jak sobie z tym problemem radzicie ?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Udanej drugiej połowy tygodnia :)


11 komentarzy:

 1. Ostatnio wietrzę pokój przed snem i muszę przyznać, że mi to pomaga.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry sen jest dla mnie priorytetem. Nawet koty nie mają prawa go zaburzać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie suplementy, tego nie znam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy nie brałam suplementu na sen.

  OdpowiedzUsuń
 5. ja ostatnio mam straszne problemy ze snem :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka przed snem to dobry pomysł. Pod warunkiem, że potrafimy odłożyć ją w odpowiednim momencie. Czasem tak wciągnie, że trudno się oderwać :))
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam ogromne problemy ze snem a robię praktycznie wszystko co tu napisane :( Jedynie nie mam powieszonych łapaczy snów, może w tym rzecz? Kto wie, chyba sobie jakieś sprawię :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja aktualnie nie mam problemów ze snem, ale miałam kiedyś i brałam melisę

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie się z tym zapoznam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Melatonina jest oczywiście dobrym składnikiem ułatwiającym zasypianie, ale co, jeśli Wam powiem, że można się wysypiać w 2 godziny? Przeczytałam o tym tutaj https://jogalifestyle.com/sen-polifazowy-czy-mozna-wyspac-sie-w-ciagu-dwoch-godzin/ i bardzo mnie to zaciekawiło. Wiadomo, że ciągle brakuje nam czasu. Może to sposób na zwiększenie go?

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)