czwartek, 18 marca 2021

Jak pomóc swojej karierze, czyli certyfikaty IT

 Witajcie :) 

W obecnych, trudnych czasach rynek pracy się zmienia. Większość biur pracuje w systemie home office, zdalnie z domu. Niestety wiele osób też straciło pracę. Osoby pozbawione pracy musiały się przebranżowić. Ostatnio w wiadomościach ekonomicznych w Radiu Zet słyszałam, że co 5 Polak chce zmienić pracę. Są osoby, które chcą też podnieść swoje kwalifikacje i zarabiać więcej i tu pomocne okazują się certyfikaty IT. 

IT z języka ang. information technology, to szeroko pojęta technika informatyczna, która obecnie ma coraz większy zakres działania i przydaje się w wielu zawodach. Jest branżą na rynku pracy zajmującą się oprogramowaniem, sprzętem komputerowym w instytucjach państwowych, w prywatnych firmach, w szkołach i służbie zdrowia. Zajmuje się systemami informacyjnymi, cyberbezpieczeństwem, jest powiązana z sektorem teleinformatycznym, bankami. 
Pracownik IT zajmuje się przetwarzaniem danych, ich pozyskiwaniem, przechowywaniem, wysyłaniem drogą elektroniczną. Wdraża nowe skuteczne rozwiązania dla firmy. Prowadzi audyty. Jest odpowiedzialny za sprzęt komputerowy w firmie, jego naprawę i zakup nowego. Może działać w zakresie bezpieczeństwa, płatności elektronicznej. 
Aby podnieś swoje kwalifikacje zawodowe warto uzyskać certyfikat w dziedzinie IT. Dzięki spoto club możemy uzyskać taki certyfikat w zakresie IT. Spoto club działa na rynku międzynarodowym od pod nad 18 lat. Jest liderem w agencjach szkoleniowych w zakresie certyfikacji IT. Ma szerokie doświadczenie w dziedzinie internetowych szkoleń i egzaminów jak chociażby: CISCO, CISA, CISM, CISSP, PMP, Amazon AWS, Microsoft. Ze szkoleń Spoto skorzystało już 20 milionów klientów na całym świecie. Agencja oferuje materiały szkoleniowe i udziela odpowiedzi na szereg pytań związanych z przygotowaniem się do egzaminów.   
Według raportu na rok 2020 Global Knowledge 2019 IT Skills and Salary w czołówce najbardziej pożądanych certyfikatów są certyfikaty Certified Information Systems Auditor (CISA), Certified Information Security Manager (CISM), Project Management Professional (PMP).
W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się prestiżowy certyfikat CISA, isaca cisa certification. Certyfikat ten pozwala zdobyć uprawnienia audytora wewnętrznego w firmie lub podnieść kwalifikacje już doświadczonemu audytorowi w zakresie systemów informatycznych. Certyfikat jest przyznawany przez ISACA, międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające specjalistów ze 180 krajów. Uzyskany certyfikat potwierdza nasze umiejętności w zakresie audytu, kontroli i bezpieczeństwa informacji. Wykonywanie zawodu audytora wewnętrznego wymaga posiadanie przynajmniej jednego certyfikatu. Dla tego dobrym pomysłem jest zdobycie kwalifikacji CISA. Warto też zwrócić uwagę na kwalifikacje CISM dla zarządzających bezpieczeństwem informacyjnym w firmie, czy PMP dla kierowników projektów. 

Uzyskanie certyfikatu IT podnosi nasze kwalifikacje, pozwala na zdobycie wyższego stanowiska w firmie i wyższych zarobków.

Możemy skorzystać z różnych znanych i prestiżowych certyfikatów jak Certified Information Systems Auditor (CISA) dającego uprawnienia audytorskie, z 
Certified Information Security Manager (CISM) w zakresie bezpieczeństwa, czy Project Management Professional (PMP) dającego awans na kierownika projektu. Warto wybrać best it certifications dla siebie. Uzyskanie certyfikatu nas ucieszy i otworzy nam drzwi do lepszego jutra. 


Człowiek uczy się przez całe życie. Warto podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, szkolić się, kończyć kursy, zdobywać certyfikaty. Niektórzy decydują się na nowy kierunek studiów po wielu latach od zakończenia nauki. W dzisiejszych czasach nauka jest utrudniona. Ale zawsze możemy skorzystać ze szkoleń internetowych, online, gdzie możemy uzyskać ważny i prestiżowy certyfikat. 
Ciekawa jestem co wy sądzicie o szkoleniach internetowych, o uzyskiwaniu certyfikatów IT ? 


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


5 komentarzy:

 1. Fajnie jest mieć taki certyfikat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. myślę, że bardzo wiele osób może skorzystać z takiego rozwiązania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to na tych informatycznych tematach w ogóle się nie znam. To by była dla mnie tortura :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na bank warto posiadać taki certyfikat. Ja jestem ciele w tych sprawach, informatyka mnie przeraża, choć bloga prowadzę, a to już coś. :D Pozdrawiam, cudownego weekendu Ci życzę. :)))

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)