niedziela, 24 października 2021

Osuszanie budynku, czyli jak poradzić sobie z problemem wilgoci w naszym domu

 Witajcie :)

Wilgotne ściany w piwnicy, brzydki zapach, szerząca się pleśń, za to wszystko odpowiedzialny jest problem wilgoci w naszym domu. Nadmierna wilgoć w domu jednorodzinnym, w budynku mieszkalnym to coraz częstszy i kłopotliwy problem z jakim musimy się zmagać. 

Woda z gruntu potrafi zawilgacać ściany piwnicy, a nawet ściany nadziemnej części budynku mieszkalnego. Wilgoć w budynku może podnieść się do wysokości sześciu metrów. Jest ona bardzo niebezpieczna dla konstrukcji domu, powoduje kruszenie się murów i tynków. Na zawilgocenie budynku mają wpływ też nieszczelne dachy, zapchane rynny, nieszczelności w budowie kominów. Problem wilgoci wiążę się również ze złą izolacją fundamentów i podłóg oraz z brakiem właściwej izolacji cieplnej budynku. 

Woda jest bardzo dużym zagrożeniem dla starych budynków. Wilgoć może wniknąć głęboko, w niezabezpieczone mury, co powoduje zmniejszenie wytrzymałości ścian i trwałości tynków. Remont takiego domu nic nie pomoże, bo problem powróci, na ścianach pojawi się grzyb, a nowe tynki, świeże farby i tapety będą odpadać. Położenie drewnianej podłogi na wilgotne podłoże spowoduje jej zniszczenie. Wilgotne podłoże zakryte np. wykładziną powoduje powstanie pleśni i grzybów. Pleśń i grzyby są niebezpieczne dla naszego zdrowia, mogą doprowadzić do problemów z oddychaniem, a nawet do astmy.   

Jak radzić sobie z problemem wilgoci w domu? Samo ogrzewanie nie wystarcza, bo rachunki za ogrzewanie będą rosły, a problem nie zostanie rozwiązany. Najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne osuszanie budynku. Techniczne osuszanie budynku wymaga fachowej wiedzy, profesjonalnego sprzętu i zaangażowania. Specjaliści w tej dziedzinie jak fachowcy Hydrobloker skutecznie osuszają ściany, mury, piwnice, mieszkania, domy, całe budynki. Potrafią trafnie znaleźć przyczynę wilgoci w budynku. Wykonują pomiary wilgotności w budynku, izolację poziomą i pionową fundamentów, infekcję ciśnieniową. 

Izolacje pionowe, chronią podpiwniczoną część domu zagłębioną w ziemi. Są zabezpieczeniem przed penetracją wilgoci przez boczną ścianę domu. Izolacje poziome służą do zatrzymania ruchu wody z dołu do góry w murach budynku. Stosuje się je w budynkach niepodpiwniczonych. Więcej informacji na temat osuszania budynków znajdziecie na stronie https://osuszanie.info/.

Wilgoć w domu jednorodzinnym, w budynku mieszkalnym to poważny problem, który musimy rozwiązać szybko i skutecznie.


Nie wystarczy zrobić gruntowny remont, pomalować ściany, czy naprawić dach, aby pozbyć się problemu wilgoci w domu.Pomalowanie ścian, położenie nowej wykładziny to rozwiązanie chwilowe, bo wilgoć pozostaje i bardzo szybko pojawi się w postaci grzybów bądź pleśni na naszych ścianach. 


Aby pozbyć się problemu wilgoci w swoim domu warto zgłosić się o pomoc do profesjonalistów w dziedzinie osuszania budynków.

Wilgotne mury szkodzą naszemu zdrowiu, stanowią pożywkę dla grzybów pleśniowych, obniżają wartość domu, znacznie podwyższają koszt ogrzewania, powodują nawet 70% utraty ciepła. Wilgoć niszczy tynki, posadzki, tapety. Uszczupla znacznie nasz portfel. Aby skutecznie wygrać z wilgocią warto przeprowadzić techniczne osuszanie budynku, korzystając z usług specjalistów w tej dziedzinie. 

Ciekawa jestem czy w waszych domach mieliście problem z wilgocią i jak sobie z nim poradziliście?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


8 komentarzy:

 1. Wilgoć powoduje pojawianie się pleśni na ścianach i inne negatywne skutki, stary problem, znany wielu ludziom. Ciekawy pomysł z tym zamówieniem profesjonalistów w dziedzinie osuszania budynków.

  OdpowiedzUsuń
 2. My na szczęście pozbyliśmy się wilgoci. Nie wiem czy to dzięki temu, że regularnie palimy w kominku - https://ignif.com/ i wszystko się ładnie wysuszyło czy dzięki środkom na pleśń. Na szczęście problem zniknął.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moi rodzice mieszkają na ostatnim piętrze i u nich pleśń na suficie i ścianach jest chlebem powszednim. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. U moich rodziców też jest ten problem tzn był. W sierpniu wysłaliśmy ich na miesiąc urlopu i zajęliśmy sie osuszaniem domu oraz remontem. Oni mają piękne wspomnienia z wakacji i ładny dom a my cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się wilgoci jest dobra klimatyzacja z filterem powietrza.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybyście szukali zamków do drzwi to warto zajrzeć tutaj https://swiatzamkow.pl/pl/producent/zamki-evva-17 Oferta tego sklepu jest bardzo rozbudowana. Bez problemu znajdzieci tam zamki do róznego rodzaju drzwi. My będziemy zamawiać tam zamki do drzwi zaraz po przeprowadzce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy temat. Największy problem z wilgocią mam w łazience mimo że jest wentylacja . Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)