sobota, 5 marca 2022

Prace w ogrodzie a wybór drabiny

 Witajcie :)

Mamy już marzec, coraz bliżej do astronomicznej i kalendarzowej wiosny. Chociaż termiczną wiosnę mieliśmy już w lutym, a to za sprawą wysokich temperatur, nietypowych na mroźny miesiąc luty. Był to najcieplejszy luty od 30 lat. Początek wiosny wiąże się z pierwszymi poważnymi pracami w ogrodzie i sadzie. To czas porządków w ogrodzie po zimie. Ściągamy osłony z roślin, przycinamy krzewy, drzewa, żywopłoty. Porządkujemy rabaty kwiatowe. Sadzimy nowe krzewy i drzewka. Przygotowujemy grządki warzywne pod nowe uprawy. Dbamy o trawniki, aby wyglądały pięknie latem, porządkujemy zaschnięte liście, nawozimy. Zanim zabierzemy się do różnych prac w ogrodzie i sadzie potrzebne nam są odpowiednie narzędzia, a wśród nich niezbędna jest drabina. 

Oprócz drzew i krzewów ozdobnych mamy w ogrodach też drzewka owocowe jak jabłonie, grusze, śliwy, morele, wiśnie, czereśnie. Są to stosunkowo nieduże drzewka, mają 2-6 m wysokości, ale wymagają użycia drabiny. W przypadku drzewek owocowych sprawdzi się drabina przegubowa 4x4 o zasięgu roboczym 4,2 m uzyskanym w pozycji drabiny wolnostojącej dwustronnej. Z drzewek owocowych najwyższe są wiśnie i czereśnie, jeśli mamy kilka takich drzewek, a zwłaszcza mały sad to przyda się drabina trzyelementowa, wielofunkcyjna o zasięgu roboczym 6 m jak drabina aluminiowa 3x9 Higher.

Zbieranie owoców wymaga wysiłku i precyzji. Obecnie na rynku są dostępne różnego rodzaju narzędzia jak zbieraki, zrywaki. Jednak nie każdy ogrodnik i sadownik ma do nich przekonanie. Ludzka ręka najlepiej oceni jakość owoców, czy są już gotowe do zbiorów. Często zrywak może uszkodzić owoce, a ludzka ręka bardzo rzadko. Podczas zbierania owoców sprawdzi się drabina z podestem, na której ustawimy wiadro lub skrzynkę na owoce. Możemy również zawiesić wiadro na haku. 
Dlatego w sadach i ogrodach sprawdzą się drabiny wielofunkcyjne i uniwersalne, które możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Jak np. wielofunkcyjna drabina przegubowa 4x4 Higher lub 4x3 Higher, które można wykorzystywać jako drabiny dwustronne, przystawne, jako podest na skrzynkę z owocami. Stabilny, mocny, sztywny podest zagwarantuje równowagę podczas zbierania owoców. Aluminiowe, wytrzymałe z głębokimi stopniami drabinki można bez problemu ustawiać w dowolny sposób. Takie drabiny sprawdzą się nie tylko w sadzie, czy ogrodzie, ale podczas różnych prac w przydomowej przestrzeni jak i w domu. 
Duży wybór drabin do ogrodu, sadu i domowych prac znajdziemy na stronie https://sklep.drabiny.info. Są tam dostępne drabiny aluminiowe doskonałe do wiosennych porządków jak mycie okien, wieszanie firanek, sprzątanie na szafie oraz drabiny idealne do remontów jak malowanie ścian, sufitów.

Drabina w ogrodzie to pomocne i uniwersalne narzędzie.
Marzec i kwiecień to czas, kiedy dużo dzieje się w naszym ogrodzie. Warto zaopatrzyć się w dobre narzędzia ogrodnicze, aby ułatwić sobie pracę. Wielofunkcyjna, uniwersalna, aluminiowa, stabilna drabina jest takim niezbędnym narzędziem.

Ciekawa jestem czy korzystacie z drabin w swoich ogrodach, a może dopiero szukacie nowego, wielofunkcyjnego modelu drabiny do ogrodu lub sadu ?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


23 komentarze:

 1. Ja osobiście rzadko korzystam, ale mąż częściej. Kupił sobie jakąś porządną, jak twierdzi:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ważny sprzęt, ale jakoś omijam drabiny:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiosna już pojawia się na horyzoncie. Po prostu nie mogę się doczekać, aż wyruszę do ogrodu na pierwsze wiosenne porządki.
  http://www.trendshow.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Na wsi mamy taką starą, drewnianą i służy nam całkiem nieźle. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie idę ciąć drzewka i bez drabiny ani rusz :-). Mam aluminiową drabinę .Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na razie drabiny nie potrzebuję, tak wielkie drzewa mam na działce ;D
  Może za 2-3 lata, jak urosną :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybór dobrej drabiny może nam uratować życie. Pozdrawiam dbajcie o siebie

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra drabina to skarb. Dziękuje za ten wpis

  OdpowiedzUsuń
 9. Great Website, Really Love Your Website And The Nice Content You had To Put Your Time To bring Such Intellectual article Thanks Am So much Greatful.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawie i wratościowe informacje

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny wpis, grunt żeby taki sprzęt był bezpieczny.

  OdpowiedzUsuń
 12. Drabina używana w ogrodzie powinna być uniwersalna. Najlepiej modułowa 3-elementowa. Nigdy do końca nie wiemy w jakiej "konfiguracji" będziemy ją potrzebować :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Drabina to podstawowy element pielęgnacji w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny wpis! Muszę przyznać, że taka drabina jest bardzo ważna w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten wpis jest bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 17. Drabina w ogrodzie to bardzo potrzebny sprzęt, jak chcesz sięgnąć po owoce.

  OdpowiedzUsuń
 18. Oczywiście że drabina to najbardziej potrzebny przedmiot w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bez drabiny na ogród i do prac remontowych nawet nie ma co się zabierać.

  OdpowiedzUsuń
 20. Drabina przy pracach ogrodowych jest bardzo pomocna.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja lubię, gdy drabina jest lekka i mogę ją wziąć pod pachę i przenieść.

  OdpowiedzUsuń
 22. Drabina to najbardziej potrzebna rzecz w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)