środa, 29 listopada 2023

Etykiety samoprzylepne i ich szerokie zastosowanie

 Witajcie :)

Etykiety samoprzylepne najczęściej kojarzą nam się z handlem, z produktami spożywczymi, kosmetykami, chemią gospodarczą, produktami gospodarstwa domowego, które możemy nabyć w każdym sklepie, markecie. Znamy je w postaci kodów kreskowych, nalepek promocyjnych i ostrzegawczych. Mamy z nimi do czynienia podczas odbierania paczki, którą zamówiliśmy w sklepie internetowym. Paczka posiada etykietę z informacją o zawartości przesyłki, może mieć naklejoną etykietę ostrzegawczą z informacją - "nie rzucać paczką" lub "szkło". Etykiety samoprzylepne mają szerokie zastosowanie i są używane w wielu branżach.

Etykiety samoprzylepne papierowe pełnią funkcję informacyjną, estetyczną, dekoracyjną, opisową. Mają zastosowanie jako etykiety biurowe, logistyczne, adresowe, szkolne, przemysłowe. Są niezbędne w gospodarstwie domowym. Przeznaczone są do druku na drukarkach laserowych, atramentowych, kserokopiarkach. Mają matową powierzchnię i można po nich pisać długopisem, markerem, a nawet ołówkiem. Doskonale sprawdzą się do oznaczenia materiałów biurowych jak teczki, notatniki, kalendarze, segregatory. Przydadzą się w domowym biurze i pracowni z rękodziełem. Są idealne do podpisania słoików z przetworami, butelek z sokami i nalewkami. Etykiety stanowią dobry wybór dla osób ceniących ład i porządek. Można je użyć do oznaczenia organizerów z lekami, przyprawami, ziołami. Sprawdzą się do podpisania słoiczków z ziołami, które trzymamy na półce w kuchni.  

Duży wybór etykiet samoprzylepnych znajdziemy na stronie www.etykat.pl. Jest tam dostępny każdy rodzaj etykiet samoprzylepnych jak etykiety papierowe białe i kolorowe, etykiety foliowe. Etykiety wykonane z białej matowej folii poliestrowej mają dużą odporność na zniszczenia, na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne. Sprawdzą się w paczkach kurierskich, w branży farmaceutycznej, chemicznej, kosmetycznej. Foliowa etykieta wygląda tak samo po kilu latach jak w dniu kiedy została naklejona na dany produkt. Jest uniwersalna i funkcjonalna, można ją drukować na drukarce laserowej i atramentowej. Ma matową powierzchnię, można po niej pisać długopisem i markerem. 

Etykiety papierowe i foliowe są dostępne w różnych rozmiarach w formacje A4 na całą stronę lub mniejsze np. do naklejenia na kopertę. Etykat.pl tworzy etykiety na opakowania, szklane butelki, słoiki, które mogą wytrzymać trudne warunki przechowywania jak niska temperatura, wilgoć np. w piwnicy, lodówce, chłodni, magazynie. Etykiety papierowe możemy nabyć białe lub w podstawowych pięciu kolorach.   

Etykiety samoprzylepne w postaci nalepek promocyjnych, cenowych, kodów kreskowych możemy spotkać w markecie spożywczym.

Są one używane w branży kurierskiej.


W biurze do oznaczenia teczek i segregatorów na dokumenty.


W domu etykiety sprawdzą się do podpisania przetworów, przypraw w kuchni.


Etykiety samoprzylepne mają szerokie zastosowanie i pełnią istotne funkcje. Dostarczają nam ważnych informacji, ale są również dekoracyjne. Słoik z konfiturami z ładną, estetyczną etykietą możemy śmiało wręczyć w prezencie. Przyprawy w kuchni w słoiczkach z etykietką prezentują się efektownie i nadają kuchni domowego, vintage charakteru. 

Ciekawa jestem czy wy Moi Mili lubicie ładne etykiety w kuchni, biurze, w dokumentach ?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Słoneczka i uśmiechu na co dzień  :)


5 komentarzy:

 1. Używam przeważnie do opisania przetworów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami używam, przydają się.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze mam duży zestaw etykiet w domu, przydają się często.

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałem do czynienia z takimi etykietami w pracy i naprawdę fajnie się je użytkowało. Ale oczywiście nie mogło być zbyt pięknie i kiedyś dostaliśmy takie etykiety samoprzylepne, że najchętniej bym je od razu wyrzucił do kosza. Jednak jakość jest ważna w dosłownie każdej branży - nawet takich etykiet.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)