czwartek, 4 lipca 2019

Domofon z kamerą, czyli jak zadbać o bezpieczeństwo naszego domu

Witajcie :)

Dom to nie tylko piękne, stylowe i przytulne wnętrza, zadbany ogród, ciekawie urządzony taras. To przede wszystkim nasza bezpieczna oaza, nasze miejsce na Ziemi, w którym żyjemy na co dzień. Bezpieczeństwo to podstawa, aby normalnie i spokojnie funkcjonować w swoim domu.
W trosce o swoją rodzinę, ale i też o swój majątek chronimy swój dom jak tylko się da. Rozwój cyfryzacji i nowoczesnej technologii tą ochronę nam ułatwia.
Będąc właścicielem domu jedno lub dwurodzinnego mamy do wyboru kilka możliwości zapewniających bezpieczeństwo na wysokim poziomie. 
Nowoczesnym urządzeniem, które zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa jest na pewno domofon z kamerą
To rodzaj urządzenia, które przysłuży się do lepszej ochrony domu przed potencjalnym złodziejem. Już sam widok takiego wideodomofonu odstrasza nieproszonych gości. 
Domofon z kamerą nie tylko służy do ochrony wejścia do naszego domu i otwierania bramy i furtki. Posiada wiele innych przydatnych funkcji. 
Jedną z nich jest współpraca z innymi zewnętrznymi urządzeniami rejestrującymi. Z dodatkową kamerą może stanowić podstawę systemu monitoringu całego domu. Może monitorować teren wokół posesji jak i pomieszczenia w środku. 
Standardowo domofon z kamerą składa się z dwóch nowoczesnych dotykowych ekranów sterujących LED i jednego wideodomofonu. Domofon można wyposażyć w dwie kamery lub dodatkowe obiektywy.
Urządzenie bardzo dobrze działa w nocy, obraz z kamery jest dobrze widoczny po zmroku. Przydatną funkcję stanowi opcja zapisywania obrazu w formie filmu lub zdjęcia.
Najbardziej innowacyjny jest wideodomofon IP, który łączy się z domową siecią internetową i może być sterowany za pomocą smartfona. Pozwala on na stworzenie rozbudowanego systemu bezpieczeństwa naszego domu. Wystarczy mieć przy sobie smartfon z dostępem do internetu i już możemy sprawdzić co dzieje się u nas w domu. 
Dobrze jest mieć stały podgląd na wszystko co dzieje się wokół domu. 

Domofon to w dzisiejszych czasach norma. Mamy go w kamienicy, w bloku. 
Dobrze gdy znajdzie się on też w domu prywatnym.

   
Zestawy wideodomofonu z dwoma dotykowymi ekranami monitoringu.
Nie da się "mieć oczy dookoła głowy", a tym bardziej dookoła domu. Człowiek nie jest w stanie sam wszystkiego dopilnować. W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszego domu, całej posesji, o każdej porze dnia sprawdzi się nowoczesny domofon z kamerą.
Ciekawa jestem co wy sądzicie o takim rodzaju bezpieczeństwa, a może myśleliście już o zamontowaniu takiego domofonu u siebie ?Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)
Udanej drugiej połowy tygodnia :)

          

14 komentarzy:

 1. Taki domofon ma córka, są na całym osiedlu. Mi by się też przydał :D

  OdpowiedzUsuń
 2. I taki mały elemencik w domu też trzeba zaplanować, by wyglądał ładnie... U mnie domofon niepotrzebny, bo i na wsi, a ogrodzenia nie ma, bo mieszkamy daleko od drogi... ale inspiracje ładne! Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas wymienili domofony na elektryczne kody wstępu na klatkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Espero que tengas un bendecido día Hola Ania querida !!! Que buen post !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przydatny i praktyczny post Aniu:) Bezpieczeństwo to podstawa. Pozdrawiam Cię serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha u mnie w bloku chyba by to nie przeszło. 😁

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja mam dwa domofony, zabezpieczone kodem, albo specjalnym czytnikie. Żyje w fortecy hehe

  OdpowiedzUsuń
 8. Po wprowadzeniu się na nowym domu okazało się, że zapomniałem zamontować alarmy, więc na początku zamontowałem fałszywą kamerkę przy drzwiach. Później dzięki https://taktofinanse.pl/pozyczka-takto udało mi się dostać pożyczkę i zamontować system alarmowy w całym domu

  OdpowiedzUsuń
 9. A macie jakieś konkretne firmy, które możecie polecić, jeśli chodzi o domofony? Bo właśnie zastanawiamy się wspólnie z żoną, co wybrać i chyba postawimy na taki wybór, jak strona https://www.interblue.pl/ Widzę, że propozycji u nich jest bardzo wiele.

  OdpowiedzUsuń
 10. Domofon, a nawet wideofon. Nie zawsze, zwłaszcza przy większych działkach, jesteśmy w stanie skontrolować kto wchodzi na działkę, kto się dobija. W dodatku sprawdzi się lepiej niż w bloku, bo w bloku zawsze ktoś ze wspaniałych sąsiadów wpuści np. ulotkarza. Zerknijcie na ofertę https://ivel.pl/ - powinna was zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydaje mi się, że jeśli już to o wiele lepiej jest zainwestować w dobrej jakości Kamery do monitoringu. Dzięki nim na pewno zwiększycie poziom bezpieczeństwa u siebie w domu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem warto zainwestować w zabezpieczenia oraz czujniki w domu, ponieważ daje Ci to komfort bezpieczeństwa oraz pewność, że Twoja rodzina jest bezpieczna. Osobiście kupiłem czujnik gazu ziemnego oraz kilka innych czujników, mały koszt, a pewne bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 13. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)