wtorek, 16 lipca 2019

Litery 3D w dekoracji miasta i naszych wnętrz

Witajcie :)

Od kilku sezonów typografia cieszy się dużą popularnością. Motywacyjne sentencje, znane cytaty zdobią nasze ściany w postaci plakatów i grafik. Wyrazy jak coffee, kitchen, czy dłuższe sentencje pojawiają się na naczyniach i przyborach kuchennych. Kawa lepiej smakuje z kubka z ulubionym napisem. Chętnie nosimy koszulki z modną typografią, którą wybieramy pod własne zamiłowania i zainteresowania. 
Typografia w postaci szyldów reklamowych jest obecna na naszych ulicach od XIX w. W tamtych czasach były bogato zdobione, ręcznie malowane przez malarzy artystów. W XX wieku pojawiły się tablice emaliowane, wytłaczane, a także litery reklamowe.
Obecnie litery przestrzenne 3D to podstawa w tworzeniu szyldów reklamowych i podświetlanych neonów. Służą do promocji danej marki w dowolnym miejscu w przestrzeni miejskiej, do wyróżnienia konkretnego punktu handlowego, usługowego, czy siedziby firmy. 
Litery 3D dużo lepiej sprawdzają się niż płaskie tablice reklamowe. Są bardziej widoczne, niezależnie od kąta patrzenia. O wiele łatwiej można je dopasować do dowolnego obiektu i budynku. Ładnie współgrają z architekturą wykorzystywanego budynku. Nie są tak dominujące i nachalne jak typowy billboard. Dają dużą swobodę w tworzeniu szyldu reklamowego. Szczególny efekt tworzą gdy są podświetlane. 
Litery przestrzenne nie mają tylko przeznaczenia typowo reklamowego. Służą również do promocji i dekoracji miast, wydarzeń kulturalnych. W wielu miastach na świecie i w Polsce znajdują się pokaźnych rozmiarów litery 3D tworzące nazwę miasta, jak Toronto, czy Gdańsk. Coraz częściej są wykorzystywane do dekoracji sal weselnych. Są stałym elementem aranżacyjnym w restauracjach, barach, hotelach i kinach. 
W mniejszym rozmiarze, podświetlane litery 3D mogą stanowić świetną dekorację naszych wnętrz. Najczęściej możemy je spotkać w nowojorskich loftach. Ale pasują też do standardowych mieszkań i domów. Efektownie komponują się z ceglaną lub betonową ścianą. Na tle starych desek w stylu rustykalnym podświetlane litery tworzą ciekawą, eklektyczną dekoracje. 
Napis z liter 3D może pojawić się w każdym wnętrzu, w nowoczesnym, industrialnym, ale i też w klimacie vintage.

Litery przestrzenne 3D w przestrzeni miejskiej.      
  W witrynach sklepowych, w restauracjach i kawiarniach.
W promocji miasta i wydarzeń kulturalnych.


Litery 3D jako dekoracja naszych wnętrz.
Proste, dające dużą swobodę tworzenia litery przestrzenne 3D stanowią uniwersalny rodzaj reklamy i dekoracji. Możemy je zastosować praktycznie wszędzie, na zewnątrz i wewnątrz budynku. Za ich pomocą stworzymy ważny przekaz lub pomożemy w promocji danej marki, czy firmy. Urządzając nasze wnętrza lubimy czerpać inspiracje z miejsc publicznych, restauracji, butików. Dlatego tak podobają nam się nieszablonowe dekoracje jak podświetlany napis z liter 3D.
Ciekawa jestem co wy sądzicie o literach przestrzennych 3D. Czy podobają wam się w formie reklamy, czy również jako dekoracja waszych wnętrz ?

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)
Z radością witam nowych czytelników :)

Udanego tygodnia :)

  

12 komentarzy:

 1. Efekt 3D chyba w każdym zastosowaniu daje nam fajne wrażenie. Nawet w kartkach go używamy :).

  Bardzo spodobał mi się różany napis love :).

  OdpowiedzUsuń
 2. W dekoracji miasta fajne, ale w domu chyba bym się nie zdecydował, nie mój styl ;) Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie napisy super sprawdziły się, jako dekoracja wesela mojej przyjaciółki. W moim mieście możne je również spotkać w kilku miejscach - np. wielki napis z nazwą miasta na rynku czy na placu pod lasem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Neony na mieście bardzo mi się podobają, ale nie wiem, czy wytrzymałabym w takim pomieszczeniu. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsze skojarzenie Times Square u mój ukochany Nowy Jork:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie to wygląda, tak kolorowo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, przepięknie wyglądają takie napisy. Z chęcią bym sama pewne rzeczy zastosowała we własnej sypialni tym bardziej że pasuje mi ją odświeżyć a łóżko już kupiłam nowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pomysł na dekoracje wnętrz. Na pewno często można się z nimi spotkać na różnego rodzaju imprezach, np. wesela :) Bardzo mi się podobają takie przestrzenne litery!

  OdpowiedzUsuń
 9. Neony to coś co nadaje klimatu każdemu miejscu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam neony a i we wnętrzu ładnie wyglądają przestrzenne litery. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawy wpis. Litery 3D i neony zawsze przykują uwagę odbiorców

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)