czwartek, 22 października 2020

Korzystanie z porady prawnej przy zakupie domu, mieszkania

 Witajcie :) 

Nasze polskie prawo jest obszerne i zawiłe, często ulega zmianom. Nieznajomość przepisów prawa może nam szkodzić, a nawet narazić nas na straty finansowe. Dlatego przy podejmowaniu ważnych, życiowych decyzji warto skonsultować się z radcą prawnym. Doświadczony radca prawny rzeczowo oceni nasz problem i doradzi najlepsze rozwiązanie w oparciu o obwiązujące przepisy prawa. W ciągu naszego życia nieraz zdarzy nam się sytuacja, w której będziemy potrzebowali takiej pomocy prawnej. Najczęściej są to porady prawne w zakresie: uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia, doradztwo w sprawach majątkowych, czyli zakup nieruchomości, spadek, darowizna, alimenty. Szukamy pomocy prawnej z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego. Polacy najczęściej korzystają z usług kancelarii prawnej przy rozwodach, ale powoli zaczynamy doceniać usługi prawnicze przy innych życiowych decyzjach. 
         Pomoc prawna przydaje się, gdy kupujemy mieszkanie, dom w stanie deweloperskim lub na rynku wtórnym. Warto doradzić się prawnika specjalizującego się w prawie budowlanym, gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości co do umowy jaką mamy podpisać z deweloperem. Może być to umowa przedwstępna, rezerwacyjna lub deweloperska. Nasz doradca pomoże nam też sprawdzić dewelopera, gdy mamy wątpliwości co do jego uczciwości. Zrewiduje potencjalne zadłużenie dewelopera na podstawie publicznych informacji. Pomoże w sytuacji sporu z deweloperem np. w sprawie nienaprawionych usterek w mieszkaniu.  
Nawet gdy wszystko jest dobrze i nic nas niepokoi to i tak warto udać się do radcy prawnego, gdy kupujemy nieruchomość. Przy takiej inwestycji jest wiele trudności i zawiłości, z którymi samemu trudno sobie poradzić. Prawnik dokładnie wyjaśni nam postanowienia umowne i wszelkie niebezpieczeństwa z nimi związane. Zabezpieczy nas, gdyby inwestycja nie została wykonana w terminie. 
Na rynku wtórnym radca prawny ochroni nas przed zawarciem umowy przedwstępnej z osobą nieuprawnioną, czy przed kupnem mieszkania, domu obciążonego hipoteką lub gdy wystąpił problem z tzw. zasiedzeniem nieruchomości. Prawnik pomoże nam zebrać wszystkie dokumenty i wyjaśnić trudności związane z zakupem starego, zniszczonego domu do remontu. 
Czy kupujemy dom, mieszkanie od dewelopera, na rynku wtórny, czy stary wymagający remontu dom lub dom letniskowy to warto poszukać pomocy w profesjonalnej kancelarii prawnej jak Kancelaria R. Ptak i Wspólnicy. Doświadczeni prawnicy pomogą nam na każdym etapie w tak ważnej dla nas inwestycji jaką jest zakup domu lub mieszkania.

Piękne, duże mieszkanie, własny dom to marzenia każdego z nas. Dobrze gdy taka inwestycja przebiega gładko, bez żadnych problemów. Wtedy możemy cieszyć się i spokojnie urządzać swoje wnętrza. 

Mieszkanie możemy kupić w stanie deweloperskim lub na rynku wtórnym.Z domem jest podobnie, chociaż częściej kupujemy domy na rynku wtórnym, często do remontu lub decydujemy się na budowę od podstaw. 


Są też domy stare, z historią do całkowitego remontu.


Oraz domki letniskowe. 


Czy decydujemy się na mieszkanie w stanie deweloperskim, czy na rynku wtórnym, czy na dom do remontu to zawsze warto poradzić się prawnika nawet gdy nie mamy większych problemów z nabyciem nieruchomości. 


Wtedy spokojnie będziemy mogli zamieszkać w naszym nowym domu. 

Prawnicy kojarzą nam się z salą sądową lub serialami prawniczymi jak "Prawo Agaty", "W garniturach".  Jednak w życiu codziennym wart korzystać z ich usług. Pomogą nam w różnych sytuacjach życiowych jak uzyskanie odszkodowania, w sprawach majątkowych jak przepisanie darowizny, spadek, czy nabycie nieruchomości. 

Ciekawa jestem czy wy Moi Drodzy mieliście okazję korzystać z usług prawnika przy zakupie mieszkania, domu, czy innej nieruchomości ?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Udanej drugiej połowy tygodnia :)16 komentarzy:

 1. Piękna jest ta tapeta granatowa, idealna na kontrastową jedną ścianę

  OdpowiedzUsuń
 2. Z prawnikiem zawsze warto pogadać, wiadomka. Ja niestety póki co nie planuję nabywać nieruchomości. Pozdrawiam!^^

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim kraju nie ma jeszcze zwyczaju kupowania domu z pomocą prawnika. Ale to ciekawa wzmianka, bo kupno domu jest bezpieczniejsze z mocą prawa z pomocą prawnika.
  Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń
 4. To pierwsze mieszkanie ze zdjęcia, w granatowych i musztardowych odcieniach - cudo!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zamierzam skorzystać z porady prawnej ale zgłoszę się w tej sprawie do sprawdzonej kancelarii https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ . Znajomy mi polecił ich usługi ponieważ mają duże doświadczenie. Z pewnością znajdą odpowiednie przepisy, które rozwieją moje wątpliwości w spawie zakupu mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Solidnie napisane. Pozdrawiam i liczę na więcej ciekawych artykułów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze warto zasięgnąć porady prawnej, szczególnie przed tak ważną decyzją, jak zakup mieszkania od dewelopera.
  https://salondevelopera.pl/

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja przyznam szczerze, że taką opcję jak najbardziej popieram i polecam. Najważniejsze jest jednak to, aby już na wstępie wiele informacji poznać. Przykładowo interesującą kwestią jest Portal o nieruchomościach , bo można znaleźć tam wiele, wiele interesujących informacji, które już przy pierwszych krokach będą interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w kwestiach prawnych, warto zwrócić się o pomoc do radcy prawnego.
  https://urbanskikancelaria.pl/

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto wszystko dobrze posprawdzać, żeby się nie wpakować w jakieś kłopoty.

  OdpowiedzUsuń
 11. zdecydowanie takie inwestycje wymagają jak najlepszego sprawdzenia, lepiej trochę dołożyć niż potem mieć jakieś większe koszty

  OdpowiedzUsuń
 12. Przez zakupem domu warto porządnie się upewnić

  OdpowiedzUsuń
 13. Myślę, że każdą wątpliwość natury prawnej dobrze jest skonsultować z profesjonalnym radcą prawnym. Nie każdy musi znać się na przepisach, a tacy prawnicy służą pomocą i swoją wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zakup mieszkania to spory wydatek, jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości związane z formalnościami w takiej inwestycji, zawsze warto skonsultować je z prawnikami.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)