czwartek, 3 czerwca 2021

Narzędzia mechaniczne i elektronarzędzia do pracy w ogrodzie i domu

 Witajcie :)

Wiosna i lato to czas kiedy poświęcamy więcej uwagi na aranżacje ogrodu. Lubimy w tym okresie majsterkować, coś zmieniać, poprawiać, remontować, budować. Zajmujemy się nie tylko ozdobnymi roślinami, warzywniakiem, trawnikami. Dbamy o miejsce wypoczynkowe, w którym możemy się zrelaksować, odpocząć, spożywać posiłki na świeżym powietrzu, organizować spotkania przy grillu. 

Miejscem do spożywania posiłków w ogrodzie jest najczęściej betonowy taras na gruncie, przylegający do domu. Taras w ogrodzie może mieć różną konstrukcje i być wykonany z wielu materiałów. Nawierzchnia tarasu najczęściej jest wykonana z kostki, płyt betonowych, płytek mrozoodpornych. Taras może mieć też formę drewnianego podestu. Aby nie deptać trawy w ogrodzie decydujemy się na ścieżki ogrodowe. Takie ścieżki-chodniki ogrodowe są wykonane z betonu, kamienia, cegły. Ozdobą ogrodu są skalniaki, oczka wodne, mini fontanny. W sielskich, cottage ogrodach pojawiają się kamienne murki. Lubimy małą, drewnianą architekturę ogrodową w postaci altanek, domków na drzewie, pergoli. Są również metalowe pergole w romantycznym, vintage stylu. 

Różne prace w ogrodzie, na działce zwłaszcza gdy sami lubimy je wykonywać wymagają odpowiednich narzędzi. Gdy chcemy zbudować altankę, postawić murek, położyć chodnik, ułożyć palisad ogrodowy, wykończyć taras potrzebujemy czegoś więcej, a nie tylko gwoździ i młotka. Na pewno w różnych pracach ogrodowych, w majsterkowaniu, w warsztacie przyda nam się szlifierka kątowa Makita GA9020. To profesjonalne, wysokiej jakości, uniwersalne elektronarzędzie, którym możemy ciąć beton, kamień, metal, drewno. Szlifierka jak sama nazwa wskazuje służy również do szlifowania, wyrównywania wielu powierzchni. Możemy nią usunąć rdzę z metalu. Urządzenie ma konstrukcję pyłoszczelną, co wydłuża żywotność silnika. Szlifierka pracuje w trybie ciągłym i się nie przegrzewa. 
Kolejnym pomocnym urządzeniem w ogrodzie jest pilarka łańcuchowa elektryczna Makita UC3541A. To profesjonalne narzędzie mechaniczne służy do cięcia, obróbki drewna. Przyda się w ogrodnictwie, sadownictwie, do tworzenia małej, drewnianej architektury ogrodowej, do przygotowania drewna na opał i drewna do kominka. Artyści rzeźbiarze mogą nią posługiwać się w tworzeniu swoich prac. Do korowania drewna, czyli zdejmowania kory z drzew przyda się ośnik do korowania. Ośnik inaczej strug, to narzędzie ręczne. Często używane w warsztatach stolarskich, do obróbki drewna, do przygotowania drewna do wędzenia mięsa i ryb. Ośnik posiada ostre ostrze ze stali nierdzewnej osadzone w drewnianych rączkach. 
Szlifierkę kątową, pilarkę łańcuchową warto podarować naszemu mężczyźnie w prezencie. Jeśli nasz mężczyzna woli majsterkować, "grzebać" przy samochodzie lub motocyklu to przyda mu się nowy komplet kluczy nasadowych YT 38841. Cały komplet posiada aż 216 sztuk. Klucze i nasadki zostały wykonane z wytrzymałej, narzędziowej stali chromowo-wanadowej. Komplet kluczy nasadowych przydaje się przy różnych naprawach w domu, zwłaszcza hydraulicznych. Klucze nasadowe pozwalają nam na odkręcenie, czy dokręcenie śrub, nakrętek pod każdym kątem.  

Narzędzia, elektronarzędzia są potrzebne do wielu prac w ogrodzie, w domu, do majsterkowania w warsztacie.

Bardzo praktyczne i pomocne narzędzia jak szlifierka kątowa, pilarka łańcuchowa.

Ręczne narzędzie, strug, ośnik do korowania.
Zestaw dla każdego mężczyzny, który lubi naprawiać, montować, czyli komplet kluczy nasadowych.

Narzędzia mechaniczna, elektronarzędzia, narzędzia ręczne przydają się w ogrodzie, na działce i w domu. Za ich pomocą możemy coś zmienić, naprawić, zbudować. Tego typu prace są domeną mężczyzn, chociaż panie też lubią sięgać po narzędzia mechaniczne.
W tym miesiącu mamy Dzień Ojca więc warto zastanowić się nad nową szlifierką, pilarką czy kompletem kluczy nasadowych w prezencie na tą okazję.
Ciekawa jestem czy sami lubicie sięgać po narzędzia mechaniczne gdy coś się zepsuje, albo czy sami lubicie majsterkować?


Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


15 komentarzy:

 1. Do takich dużych szlifierek, pił łańcuchowych to ja jeszcze nie nabrałam odwagi bo raczej filigranowa jestem i nie wiem czy dała bym radę ale ostatnio zaopatrzyłam się w we wkrętarkę i mini szlifierkę . Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkrętarka i mała szlifierka też dają radę.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Dobre narzędzia które warto mieć w domu zawsze pod ręką.Zestawy kluczy w walizce nie zajmują dużo miejsca a warto mieć je w gotowości w razie niespodziewanych awarii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na tym blogu na pewno zostanie na dłużej. Ten blog jest bardzo ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobre narzędzia zawsze w domu się przydadzą:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. W wielu miejscach można kupić takie narzędzia, ale ja raczej skupiałabym się na sklepach internetowych, z tego względu, że zawsze można trafić na bardzo duży wybór i często też bardzo niskie ceny, więc wydaje mi się, że to wygodna opcja.

  OdpowiedzUsuń
 6. No bez narzędzi to chyba w dzisiejszych czasach żadnych remontów by nie było. Uważam, że warto zainwestować w dobrej jakości urządzenia, maszyny, które mogą się z czasem regularnie przydawać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy większej liczbie sprzętu sprawdzi się równiez wózek na kółkach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Obróbka zarówno metali jak i drewna wymaga dużej precyzji i doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przy pracach domowych jak i w ogrodzie sprawdzą się świetnie te narzędzia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo wartościowy wpis

  OdpowiedzUsuń
 11. Wpis zawiera bardzo ciekawe informacje

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)