poniedziałek, 12 września 2022

System przeciwpożarowy w naszym domu

 Witajcie :)

Dom jednorodzinny to marzenie wielu z nas. Gdy już jesteśmy jego właścicielami dbamy o aranżacje poszczególnych pomieszczeń, urządzamy przydomową przestrzeń - taras, ogród. Dopieszczamy każdy element, chcemy we własnym domu czuć się dobrze, komfortowo. Jednak dom to nie tylko wystrój, ale również bezpieczeństwo. Najgorszym zagrożeniem dla naszego domu jest pożar. Ogień to żywioł, który niszczy wszystko na swojej drodze i powoduje nieodwracalne straty mienia. Jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Niebezpieczny jest również bezwonny tlenek węgla zwany czadem, który jest często niezauważalny.

W instalacje przeciwpożarowe wyposażone są zakłady pracy, zakłady produkcyjne, hotele, restauracje, galerie handlowe. Jednak taką ochronę przeciwpożarową możemy również mieć u siebie w domu. Nie muszą być to skomplikowane urządzenia, tylko prosta instalacja ppoż. Warto wyposażyć dom w podręczne gaśnice, czujniki dymu i czadu, drzwi przeciwpożarowe do kotłowni, izolację przeciwpożarową kominków.

Gaśnica jest prostym w obsłudze i praktycznym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdym domu. Pamiętajmy, że wymaga okresowej kontroli. Detektory, czujniki dymu są bardzo skutecznym urządzeniem. Mogą być termiczne i optyczne. Termiczne włączają alarm, gdy temperatura wzrasta w pomieszczeniu, również gdy występuje jej gwałtowny wzrost. Czujniki optyczne uruchamiają się, gdy pojawia się dym. Najlepsze są czujniki multisensorowe, które alarmują gdy pojawia się tlenek węgla i tlenek azotu. Bezpiecznym rozwiązaniem są drzwi przeciwpożarowe inaczej ogniotrwałe. Są odporne na ogień i zapobiegają rozprzestrzenianiu się dymu po innych pomieszczeniach. Warto takie drzwi wstawić w kotłowni lub w przejściu między garażem a pozostałymi pomieszczeniami w domu. Drzwi ppoż dają czas na ucieczkę domownikom z części domu objętej pożarem. Warto u siebie mieć też koce gaśnicze. 

Pamiętajmy, że wszystkie urządzenia gaśnicze należy trzymać w pomieszczeniach najbardziej narażonych na pożar jak kotłownia, kuchnia, salon z kominkiem. 

Więcej informacji na temat instalacji przeciwpożarowej znajdziemy na stronie www.nofire.pl. Firma Nofire wyposaża budynki w instalację przeciwpożarową, prowadzi serwis i kontrolę urządzeń ppoż, organizuje ćwiczenia z zakresu ewakuacji z pożaru.

Ogień to żywioł, który ciężko okiełznać. Pożar to wielkie zagrożenie dla domu jednorodzinnego.
Najbardziej zagrożone pomieszczenia pożarem w naszym domu to kuchnia, salon z kominkiem, kotłownia.Dlatego warto wyposażyć swój dom w instalację przeciwpożarową, jak chociażby sprawne i regularnie kontrolowane gaśnice.


Dla nas ogień to urok kominka w jesienno-zimowe dni, ognisko z przyjaciółmi w letnie wieczory. Bohater filmu Cast Away - Poza światem grany przez Toma Hanksa nie przetrwałby na bezludnej wyspie bez ognia. Jednak ogień to też potężny, nieokiełzany żywioł, który może zniszczyć nasz dom i stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Warto zastanowić się nad systemem przeciwpożarowym i czuć się bardziej bezpiecznie we własnym domu.
.     
Ciekawa jestem czy macie u siebie w domu instalację ppoż ?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy artykuł i wiele pomocnych informacji. Z ogniem nie ma żartów a bezpieczeństwo jest najważniejsze. Sprawna instalacja powinna być wyposażeniem każdego domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne informacje. Dobry artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie żona namówiła by zainstalować czujnik co2, ale tak z prawdziwego zdarzenia instalacji ppoż nie mamy, ale jak coś będzie nie tak alarm z czujników będzie, lepsze to niż nic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie mogłem uwierzyć, że połączę się z moim byłym kochankiem, byłem tak przerażony sam na sam, bez ciała, które mogłoby stać po mojej stronie i być ze mną, ale miałem takie szczęście, że pewnego dnia spotkałem tego potężnego maga, doktora Ediomo , potem powiedziałem mu o mojej sytuacji, zrobił wszystko, co możliwe, aby mój chłopak wrócił do mnie. W rzeczywistości, po tym, jak zrobił magię, mój były chłopak wrócił do mnie w niecałe 48 godzin. Mój były chłopak wrócił błagając i obiecując, że już nigdy mnie nie opuści. 3 miesiące później zaręczyliśmy się, pobraliśmy i jesteśmy razem szczęśliwi. Jeśli masz również taką samą sytuację lub inne trudne sytuacje. Skontaktuj się z dr Ediome. Jest bardzo potężny w swoich działaniach;
  * zaklęcia miłosne
  * zaklęcia przyciągające
  * jeśli chcesz odzyskać swojego ex
  * Zatrzymaj rozwód
  * Wygraj sprawę sądową
  * magia, która sprawia, że ​​dłużnicy płacą natychmiast
  *przełamuje obsesje
  * leczy udary i wszelkie choroby
  * zaklęcie ochronne
  * niepłodność i problemy z ciążą
  * magia loterii
  * zaklęcia szczęścia
  Skontaktuj się z dr Ediomo na jego e-mail: drediomo77@gmail.com
  dziękuję bardzo za przyniesienie mojego byłego kochanka z powrotem do mnie twój e-mail: drediomo77@gmail.com lub zadzwoń/whatsapp: +2349132180420

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze jest zastanowić się nad takimi instalacjami. W wielu przypadkach taki system pozwala uratować życie jak również i dobytek. Poza tym weźcie pod uwagę, ze w przypadku zainstalowania dobrej klasy systemu przeciwpożarowego i systemu alarmowego w domu czy mieszkaniu, ubezpieczenie nieruchomości będzie znacznie tańśze niż standardowe.

  Od siebie polecam zapoznać się z ofertą firmy Promat:
  https://www.promat.com/pl-pl/budownictwo/

  Firma ma dużę doświadczenie w ochronie przeciwpożarowej w budownictwie

  OdpowiedzUsuń
 6. Zabezpieczenie obiektu na wypadek pożaru jest bardzo ważne. Dzięki takim instalacjom można poczuć się bezpiecznie we własnym domu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie rozwiązania są niezwykle ważne i pomagają zabezpieczyć dom przed pożarem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowanym tematem mogę polecić sprawdzić stronę https://ivel.pl/p20766,kamera-bezprzewodowa-wifi-4mpx-ezviz-c3t-pro.html , na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z różnego rodzaju systemami zabezpieczeń i systemami teleinformatycznymi. Jeżeli jesteście zainteresowani to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ochrona przeciwpożarowa to bardzo ważna kwestia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ostatnio zakupiłem drzwi przeciwpożarowe. Mam nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony testować ich użyteczności :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Warto się pochylić nad tematem bezpieczeństwa.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)