sobota, 28 stycznia 2023

Klocki LEGO idealny prezent dla dziecka i dorosłego

 Witajcie :)

Dzisiaj was przenoszę w świat kreatywnej zabawy, do świata klocków LEGO. 

Początek historii powstania LEGO sięga 1932 roku, kiedy to Ole Kirk Christiansen w Billund w Danii zakłada warsztat stolarski produkujący drabiny i drewniane zabawki. Dwa lata później dla swojego warsztatu i zabawek wymyśla nazwę LEGO, jest to skrót od duńskiego słowa "led godt", co oznacza "baw się dobrze". Po łacinie lego oznacza "składam", "łączę razem". W 1947 roku przedsiębiorstwo zaczęło produkować zabawki z tworzywa sztucznego. W 1949 roku powstały pierwsze plastikowe klocki lego. W 1958 roku syn założyciela LEGO ulepsza klocki, dodając do ich pustego wnętrza specjalne rurki, które wzmacniają konstrukcje jakie powstają z klocków. 

Klocki lego przez lata się zmieniały, najpierw powstawały elementy z których można było budować domy, miasta. Potem pojawiły się ludziki LEGO. Obecnie klocki lego to wciąż poszerzający się asortyment przeznaczony dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Jedną z pierwszych zabawek jaką pamiętamy z dzieciństwa jest miś, lalka, samochodzik i klocki. Klocki lego mają wiele zalet - bawią, ale i też uczą. Pobudzają kreatywność, rozwijają zdolność logicznego myślenia, analizowania podejmowanych decyzji, uczą poznawania otaczającego świata. Pozwalają ćwiczyć umiejętności manualne. Jest to bardzo ważne dla małych dzieci, które nie mają jeszcze dobrze wykształcanych precyzyjnych ruchów. Rozwijają wyobraźnie dziecka, ponieważ zestawy klocków można ze sobą łączyć i budować co tylko się chce. Budowanie świata z klocków lego to zabawa dla całej rodziny. Jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem. 

Duży wybór zestawów klocków lego dla najmłodszych i dorosłych znajdziemy na stronie https://klocki-2.pl/. Są tam zestawy dla najmłodszych jak LEGO Duplo, przeznaczone dla maluszków powyżej 12 miesiąca życia. Klocki Duplo stymulują rozwój dziecka. Pozwalają poznawać kształty, kolory. Rozwijają małą motorykę, czyli ruchy palców i dłoni, która jest podstawą dla ogólnej zręczności. Gdy moja Natalka skończy półtora roku na pewno dostanie swój pierwszy zestaw LEGO Duplo. 
Dziecko powyżej 4 roku życia może zacząć przygodę z klockami z zestawem LEGO Classic. Małych chłopców zainteresują klocki LEGO City, z którymi można budować pojazdy, a dziewczynki LEGO Friends z którymi zbudujemy np. leśny domek, salon fryzjerski, kawiarnię. Nie jedna mała królewna zachwyci się LEGO Disney, z którymi przeżyje przygodę w Krainie Lodu. 
Dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych doskonałym wyborem będą klocki LEGO Technic i Architecture. Są klocki dla fanów świat komiksów jak Batman, Spider-Man, Marvel.  

Klocki lego to doskonała zabawa dla całej rodziny. 
Dla dziewczynek doskonałym wyborem będą klocki z serii Friends i Disney. 


Dla chłopców LEGO City i Marvel.


Dla młodzieży i dorosłych ciekawym wyzwaniem są LEGO Architecture.

Klocki lego obok lalki Barbie są najbardziej znaną zabawką na świecie. Możemy się nimi cieszy od przeszło 80 lat. Ich popularność jest tak duża, że postały nawet filmy animowane, gdzie cały przedstawiony świat jest zbudowany z klocków lego jak "LEGO Batman". Powstają o lego programy, jak znany u nas LEGO Masters. Klocki lego to zawsze udany prezent dla naszego dziecka. 

Ciekawa jestem czy w dzieciństwie lubiliście się bawić klockami lego, a może nadal ze swoim dzieckiem układacie świat z klocków lego?


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Trzymajcie się zdrowo i ciepło :)


4 komentarze:

 1. Lego są dobre z jednego podstawowego powodu, one są ponadczasowe, pobawi się nimi 5 latek i 40 latek

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten wpis jest bardzo ciekawy

  OdpowiedzUsuń
 3. Niesamowicie wartościowy wpis. Super

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze bawiłam się nimi będąc z wizytą u kuzynów. Z sentymentem wracam do tamtych wspomnień

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)