poniedziałek, 17 czerwca 2024

Wsparcie księgowo-podadkowe dla dewelopera mieszkaniowego

 Witajcie :)

Przy aranżacji wnętrz skupiamy się głównie na pracy dekoratora wnętrz i ekipy remontowo-budowlanej. Jednak, aby było mieszkanie gotowe do urządzania i dekorowania potrzebna jest praca dewelopera mieszkaniowego. Każdy z nas zna to określenie jednak nie każdy dokładnie wie czym zajmuje się deweloper.

Deweloper to inwestor, który planuje i realizuje inwestycje budowlane. Nie tworzy on obiektów budowlanych dla siebie tylko na sprzedaż lub do wynajęcia. W jego zakresie działalności mogą być mieszkania, domy jednorodzinne, biurowce, centra handlowe, obiekty przemysłowe. 

Czy każdy może zostać deweloperem ?

Formalnie deweloperem może zostać każdy kto posiada własną działalność gospodarczą. Aby wykonywać ten zawód nie trzeba mieć w tym kierunku ukończonych studiów wyższych, ani żadnych kursów, certyfikatów. 

Praca dewelopera polega na umiejętności współpracy z drugim człowiekiem. Jego działalność oparta jest na współpracy z wieloma osobami z różnych branży jak architekci, urzędnicy, księgowi, prawnicy, projektanci wnętrz i terenów zielonych, specjaliści z branży reklamowej, na współpracy z ekipami budowlano-remontowymi i oczywiście z nabywcami mieszkań. Deweloper musi umieć negocjować, pozyskiwać informacje, rozwiązywać konflikty. Powinien posiadać zgrany zespół pracowników, którym będzie umiejętnie zarządzać. 

Deweloper powinien mieć szeroką wiedzę z wielu dziedzin. Potrzebna jest mu wiedza z takich dziedzin jak : prawo budowlane, budownictwo, architektura, ekonomia i finanse, reklama i marketing. W praktyce, więc warto udać się na studia podyplomowe np. z zakresu prawa budowlanego, czy skończyć w tym kierunku jakiś dobry kurs. Pomocne są też szkolenia online, czy przyswajanie wiedzy z fachowej literatury. 

Wsparcie kięgowo-podatkowe w branży nieruchomości 

Sam deweloper nic nie zrealizuje, mimo szerokiej wiedzy. Potrzebna jest mu pomoc zwłaszcza księgowo-podatkowa. KR Group to specjaliści księgowo-podatkowi, którzy ułatwiają przejść przez cały proces inwestycyjny od zakupu gruntu, poprzez etap budowy aż po sprzedaż gotowych mieszkań. Firma KR Group działa nie tylko na terenie naszego kraju, ale również w Czechach, Rumuni, na Węgrzech i Słowacji. Oprócz standardowych usług księgowych i doradztwa podatkowego firma oferuje również dodatkowe usługi jak chociażby sprawozdania finansowe, wsparcie w zakresie realizacji uruchomień kredytów. 

Nowe mieszkanie, które możemy sobie urządzić to marzenie wielu osób. Jednak zanim ono powstanie, w jego proces tworzenie jest zaangażowanych wiele osób, a najbardziej deweloper.


Deweloper angażuje się w budowę mieszkań od samego początku. Począwszy od pomysłu na nowe mieszkania, przez zakupu gruntów, po budowę i sprzedaż mieszkań. Jednak nie realizuje tego sam, musi liczyć na wsparcie architektów, specjalistów od księgowości i podatków, podwykonawców.  

Gdy realizacja projektu budowy mieszkań się uda, nowi właściciele mogą cieszyć się mieszkaniem i rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Rola dewelopera jest kluczowa w tworzeniu nowych mieszkań, domków jednorodzinnych. Każdy może rozpocząć przygodę z deweloperką, jednak mało kto z nas ma na to wystarczającą ilość funduszy. Chociaż w życiu zdarzają się różne niespodzianki. Można zacząć skromnie od dwóch mieszkań.

Mam nadzieję, że tym wpisem udało mi się przybliżyć wam rolę dewelopera w świecie nieruchomości mieszkaniowych.
       

  Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze i waszą obecność na blogu:)

   Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój blog :)

 Z radością witam nowych czytelników :)

Słoneczka i uśmiechu na co dzień  :) 


2 komentarze:

 1. Cześć,
  Jak wygląda obecnie sytuacja z podziałem nieruchomości z art. 95 ugn?
  Coś się zmieniło od 01.2024, aczkolwiek w obowiązujących zapisach nie widzę żadnych problemów, aby podzielić nieruchomość niezgodnie z mpzp, na której zlokalizowana jest zabudowa bliźniacza, po wybudowaniu i wykonaniu inwentaryzacji.
  Dzwoniąc do gminy otrzymuję informacje, że "nie dzielą" już z art. 95, aczkolwiek konkretów brak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mając odpowiednie fundusze, można znacznie więcej niż być developerem :) Teraz developerów jest ogrom, choćby patrząc na osiedla domków jednorodzinnych.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za wasze komentarze :) Staram się zawsze na każdy odpowiedzieć :)